Elma İle Zayıflama

Sağlıklı bir hayat için gerekli şeylerin başında sağlıklı beslenme gelir. Sağlıklı beslenme için,  besin değeri yüksek ve doğal besinlerle tüketmek gerekiyor. Çeşitli sebze ve meyveler bu besin kategorileri arasında yer alsa da, elmanın yeri ayrıdır. Karşınıza çıkan pek çok zayıf ve fit kadının fotoğrafında elmanın eksik olmaması da bunun bir göstergesidir.

İki Haftada On Kilo Verdiren Elma Diyeti
Elma, dört mevsimde de bulunabilecek meyvelerden biridir. Diyet listelerinde her zaman başı çeker. İki haftada tam on kilo verebileceğiniz elma diyetinde yapmanız gereken tek şey, öğünlerden sonra 1 adet yeşil elma tüketmek. Bu sayede yediklerinizi daha çabuk sindirmenizi ve uzun süre tok hissetmenizi sağlar ama bu diyeti uygularken öğünlerinizde de dikkat etmeniz gereken noktalar var. Örneğin: çok yağlı ve ağır bir akşam yemeğinden sonra elma yemeniz midenize dokunabilir ve size hiçbir faydası olmaz. Bu yüzden öğünlerinizde tükettiğiniz yiyeceklerin de ölçüsünü kaçırmamanız gerekir.


Elma Sirkesi İle Kilo Verme
Elma sirkesi kullanımı son günlerde oldukça popülerleşti; cilt bakımı, saç bakımı ve vücut bakımı gibi birçok alanda fayda sağladığı kanıtlanmıştır. Tüm bunların yanı sıra elma sirkesinin zayıflamak isteyen kişilere de birçok faydası vardır. Özellikle iştah problemi yaşayan ve yeme alışkanlıklarını değiştirmek isteyenler için müthiş bir besin. ‘’Elma sirkesi ile nasıl zayıflarım?’’ Sorusunun ise birkaç cevabı vardır: Elma sirkesini öğünlerinize katarak tüketebilirsiniz. Mesela yemek yerken küçük bir tasa elma sirkesi koyup ekmek ile (beyaz ekmek değil) tüketebilirsiniz. Bu, kan şekerinizi düzenler ve aldığınız kalori miktarını düşürür. Bir diğer yöntem ise, yatmadan 1-2 saat önce bir iki kaşık elma sirkesi tüketmek. Bu da gün boyu aldığınız kalorileri ve yağları gece siz uyurken eritmenizi ve hazmetmenizi sağlayacaktır.

Tarçın Ve Elma İle Zayıflama
Belki de elma ile zayıflama yöntemlerinin en keyiflisidir. Normalde günde üç öğün yemek yeriz ve ara öğünleri hep atlarız. Bu da çok acıkmamıza ve her öğünde kurt gibi yememize sebep olur. İşte elma böyle zamanlarda imdadımıza koşar. Ara öğün yeme alışkanlığınız yoksa her öğünden bir saat kadar sonra 1 adet elmayı doğrayıp üzerine toz tarçın serpin ve bu şekilde tüketin. Bu, bir sonraki öğünde daha az yemenizi, vücutta biriken ödemleri atmanızı ve kalori yakmanızı sağlayacaktır. Günde sadece 1 elma tüketmek bile mucizeler yaratabilir.

Hızlı zayıflama sağlayacak diğer yöntemleri de inceleyebilirsiniz.

Yazımızın linkini, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşabilmemiz için bize destek olabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Elma İle Zayıflama için yorumda bulun

    Elma İle Zayıflama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Elma İle Zayıflama için ilk yorumu yapabilirsin.