En Pratik Zayıflama Önerileri

Günümüzde pek çok kişinin neredeyse tek derdi kilo vermektir. Nasıl oluyor da herkes kilo vermek isterken obezite ülkemizde ve tüm dünyada hızla yayılıyor? Aslında bunun tek sebebi rutin iş ve yaşam koşullarıdır. Gün içinde küçük bir mola vererek kendine zaman ayırmak, kendi sağlığı ve mutluluğu için birkaç aktivite yapmak hem fazla kilolardan kurtarır hem de bireyi mutlu eder.

Günlük Su Tüketim Miktarını Artırın

Öncelikle normal bir günde ne kadar su tükettiğinizi anlamak için bardakla değil de kendi doldurduğunuz bir litrelik bir şişeden su için. Ardından bir günde ortalama olarak içtiğiniz suya yarım litrelik bir şişe daha ekleyin. Kesinlikle faydasını göreceksiniz.

Alkol Lokal Yağlanmayı Hızlandırır

Eğer haftada bir, ayda bir ya da belli bir rutinde alkol tüketiyorsanız alkolü kısıtlayın. Alkol tamamen kalori deposu olduğu için alkol ve yiyecekler birleşince yağlanma kaçınılmaz oluyor. Bu sebeple alkol kullananların miktarı azaltmasında fayda vardır.

Günlük Hareket Olanaklarınızı Artırın

Hareket yenenlerin yağ olarak depolanmasını engelleyeceğinden 3-5 adım ya da 5-10 dakika daha fazla yürümek kilo vermeye yardımcı olur. Örneğin asansör yerine yürümek, araçla gidilen bir yerde 1-2 durak önce inmek kesinlikle kilo kaybını hızlandıracaktır.

Daha Fazla Uyuyarak Kalori Yakın

Yetişkin ve sağlıklı her insanın 7-8 saat uykuya ihtiyacı vardır. az uyuyanlar daha fazla acıkır ve daha çok enerjiye ihtiyaç duyar. Uyku sırasında büyüme hormonu çalışır ve bu hormon metabolizmayı daha hızlı çalıştırır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En Pratik Zayıflama Önerileri için yorumda bulun

    En Pratik Zayıflama Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Pratik Zayıflama Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.