Göbekteki Yağlardan Hızlı Kurtulma Yolları

Havalar soğuduktan sonra beslenmeye dikkat edilse bile çoğu zaman vücutta belli bölgelerde yağlanma olur. Özellikle ev hanımları ve bilgisayar başında çalışanlar bu durumdan çok şikayetçidirler. En çok da göbek ve basen bölgesinde biriken yağlardan kurtulmak için pek çok yöntem denenir. Bu şekilde lokal yağlanmaların sadece diyetle yok edilmesi de pek mümkün olmayabileceğinden hem bazı beslenme kurallarını hayata geçirmek hem de hareket alışkanlıklarını artırmak gerekir.

Kahvaltıdan Önce Yürüyüş Yapmak Gerekir

Kahvaltı öncesinde yaklaşık yarım saat ağır tempoda yürüyüş yapmak ya da evde hafif egzersizler yapmak yağ yakımını kesinlikle hızlandırmaktadır. Zira akşamdan beri bir şey yenmediği için vücut sadece depolanmış yağları yakar.

Kahvaltıda Yulaf Ezmesi ve Taze Meyve Yemek Yağları Yakar

Sabahları yulaf ezmesi ve taze meyveleri karıştırıp yemek hem kolesterol seviyesini düşürür hem de kan seviyesini dengeler. Zira taze meyveler ve yulaf ezmesi birleşimi açlığı kontrol etmeye yarayan ghrelin adlı hormonun salgılanmasını sağlar.

Kırmızı Meyvelerle Yağlardan Kurtulun

Çilek, nar, kırmızı elma gibi kırmızı renkli meyvelerin yağ depolanmasını destekleyen genetik yapıyı durdurduğu bilinmektedir.

Avokado İle Açlığa Dur Demek Mümkündür

Avokado, kişinin açlık hissini %40 oranında azaltmaktadır. Bu sebeple öğünler arasında yarım avokado yemek gereksiz yağ ya da şeker depolanmasını önler. Ayrıca avokado içindeki doymamış yağlar, bel bölgesinde yağlanma oluşumunu engeller.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göbekteki Yağlardan Hızlı Kurtulma Yolları için yorumda bulun

    Göbekteki Yağlardan Hızlı Kurtulma Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göbekteki Yağlardan Hızlı Kurtulma Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.