Hızlıca Forma Sokan 11 Egzersiz

Zayıf olmanın yanı sıra formda olmakta dış güzelliğine önem verenlerin üzerinde durduğu konulardan biridir. Kısa sürede formuna kavuşmak isteyenler için basit ve eğlenceli egzersiz hareketleri düzenli yapılması ile etkili sonuç vermektedir.

Mekik Çekerek Kilo Verme

Göbek ve basen kısmındaki yağların mekik ile yakılması ve bu bölgelerin sıkılaşması oldukça kolaydır. Günlük belli bir sayıda mekik çekmek ve ilerleyen günlerde azar azar sayıyı artırmak mekiğin etkisini artırır.

Kısa Yürüyüşler Yaparak Zayıflama

Yürüyüş sağlıklı yaşamın vazgeçilmezlerinden biri olarak, hızlı forma girmek isteyenler içinde kurtarıcı olmaktadır. Yürüyüş için özel vakit ayıramayanlar, işe ya da markete giderken araba kullanmak yerine, yürüyüş yapmayı tercih edebilirler.

Geriye Esneme Egzersizi ile Zayıflama

Yüz üstü vaziyette iken başın ve bacakların geriye doğru esnetilmesi, sıkılaşmak için önemli bir harekettir. Baldır ve sırt bölgesi bu egzersiz ile oldukça hızlı çalışır.

Yarım Şınav Hareketi ile Forma Girme

Şınav çekmek zorlayıcı ve yorucu olan egzersizlerden biridir. Diz kapaklarının yere değdirilerek yapılacak şınav hareketi, zorlanmadan fazla sayıda şınav çekmeyi kolay hale getirecektir. Şınav hareket ile vücudun birçok kısmı aynı anda çalışmaktadır.

Çömelme Egzersizi ile İncelme

Düzenli yapıldığında etkisini hızla gösteren çömelme hareketi yapması son derece kolay hareketlerdendir. Ayakta iken sandalye de oturur vaziyette çömelmek ve omuzları öne doğru eğme hareketi oldukça faydalıdır.

Köprü Egzersizi ile Sıkılaşma

Sırt üstü vaziyette iken sadece kalça kısmının havaya paralel olarak kaldırılması ile yapılan harekettir. Kalçanın şekillenmesinde ve toparlanmasında en iyi sonuç veren egzersiz şeklidir.

Bir Bacak Önde İken Çökme Egzersizi Vücut Şekillendirme

İsminden de anlaşılacağı gibi ayakta iken bir bacağın öne çekilmesi ile birlikte çömelme hareketinin yapılmasıyla gerçekleşen egzersizdir.

Zıplayıp Çömelme Egzersizi 

Vücudun esnemesi için gerekli bir hareket olarak, kontrollü bir şekilde zıplayıp çömelme pozisyonu alınır.

Pilates Topu İle Egzersiz

Evde tek başına egzersiz yapmak çoğu kez sıkıcıdır. Bu nedenle egzersizler için bir pilates topundan yardım almak hem kolay hem de keyif verici olacaktır.

 Merdiven Çıkmak

Günlük yaşam sırasında her zaman yapılması mümkün olan merdiven çıkmak vücudun sıkılaşması için gerekli hareketlerden biridir. Vakit buldukça asansör kullanmak yerine merdiven çıkmayı denemek fayda sağlayacaktır.

Süpermen Egzersizi

Yere uzanmış vaziyette esneme hareketini kapsayan bu egzersiz ile bölgesel yağ yakımını hızlandırmak mümkündür.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ayça dedi ki:

  1 aydır her gün 10. katta oturduğumuz eve 6 kere inip çıkıyorum. Merdiven sayesinde 4 haftada tam 8 kilo verdim.

  • admin dedi ki:

   Tebrik ederiz Ayça hanım. Süper vermişsiniz gerçekten.
   Merdiveni pek çok kişi ciddiye almaz ama siz gösterdiniz ne kadar etkili olduğunu.