Zayıflama Yöntemleri » Diyet Listeleri » İsveç Diyeti ile Hızlı Kilo Verme

İsveç Diyeti ile Hızlı Kilo Verme

İsveç diyeti de diğer birçok diyet gibi hızlı kilo vermeyi vaat eder. Ülkemizde İsveç ismi geçince akla ilk gelen şeylerden biri diyeti. Söylenenlere göre İsveç diyeti uygulamasını yapan kişilerin iki haftada 7 ila 20 kilo arasında kilo verebilir. Ayrıca bir diğer iddiaya göre bu diyeti yapan kişilerin zayıfladıktan sonra 2 yıl boyunca kilo almadığıdır. Çünkü İsveç diyeti, uygulama sonunda metabolizmayı tamamen değiştirmektedir. İsveç diyet listesini 6 günlük uygulayıp bırakabilirsiniz ama 10 günlük uygulayamazsınız. İsveç diyet listesi 13 günü kapsamaktadır. İsveç diyeti kaç kilo verdirir sorusu bu diyetin en büyük bilinmeyenlerindendir. Ancak 13 günde ortalama 10 kilo verdiği söylenebilir. Diyetin sağlıklı mı zararlı mı olduğu konusunda çeşitli fikirler ortaya atılmaktadır. Amerikan Kalp Vakfı, obezite sorunu olan ve acilen kilo vermeleri gereken kişilere İsveç diyetini öneriyor. Ancak bunu yaparken 35 yaş üstündeki hastaları ayrı tutuyor.

İsveç Diyeti Uygulaması

İsveç diyeti 6 günlük uygulama sonrasında dayanılamazsa bırakılabilir ama 6 günden ne önce ne sonra bırakılamaz. Başladığınızda 3 gün ara vermeden uygulamalısınız. 3 gün sonunda ortalama 4-5 kilo vermiş olabilirsiniz. 3 gün sonunda bir hafta ara vermeli ve ardından İsveç diyeti listesini uygulamaya aynen devam edilmelidir. Diyeti uygularken kafanızdan İsveç diyeti kaç kilo verdirir sorusunu atmalısınız. Sadece diyete odaklanmalı ve listeyi harfi harfine uygulamalısınız. Verilen liste dışında çay, kahve ya da başka bir içecek içmemelisiniz. Salatalar her daim limonlu ve zeytinyağlı tüketilmelidir. Diyet boyunca gün içinde en az 2 litre su içilmelidir. Diyet kesinlikle 13 gün sonunda sonlandırılmalıdır. 3 ay sonrasında diyetin tekrar edilmesi önemlidir. Diyet listesinde öğle ve akşam yemekleri için yer değişimi yapılabilir.

İsveç Diyeti Zararları

İsveç diyeti oldukça ağır diyetlerden bir tanesidir. Bu nedenle İsveç diyeti zararlarıyla ilgili olarak detaylı bilgilere sahip olmalı; sonradan uygulamaya karar vermelisiniz. Diyete her şeyin bilincinde olarak başlamak önemlidir. Bu ağır bir uygulamadır ve neticesinde metabolizma konusunda ciddi etkileri vardır. Bu nedenle çok iyi düşünüp karar vermelisiniz. Aksi halde diyeti yarım bırakmanız da ciddi sıkıntılara neden olabilir. Bu diyette her sabah kahvaltıda kahve içilmesi önerilir. Aç karnına içilen kahve mide asidi bakımından oldukça zararlıdır. İkinci olarak diyette kesinlikle karbonhidrat tüketilmez. Aslında vücudun az miktarda karbonhidratlara da ihtiyacı vardır. Bu şekilde bir zayıflama yağdan değil kaslardan yakacaktır. Neticesinde ise deri sarkacak ve incelme görülmeyecektir. İsveç diyetinde enerji verebilecek yiyecekler eksik biçimdedir. Yani az kaloridir ve az kalorili diyetler sağlığa zararlıdır.

isvec-diyeti

Tüm bu zararlara rağmen İsveç diyeti neden böyle iyi zayıflatıyor diyorsanız; hem yağdan hem kastan kaybettiğinizi unutmayın. İlk etapta iyi bir durum gibi görünebilir ama aslında sağlık için sakıncalıdır. Kısacası diyette kilo verebilirsiniz ama göbek gitmez. Sadece aşağıya doğru sarkar. Bu durumu sporla engelleyebilirsiniz belki ama kasları kaybetmeyi karbonhidrat almadığınız için engelleyemezsiniz. Ayrıca kalorisi az bir beslenme olduğundan spor esnasında bayılıp kalabilme durumu da söz konusu.

 Listeyi Daha Büyük Görmek İçin Üzerine Tıklayın.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir