Zayıflama Yöntemleri » Diyet Listeleri » Karatay Diyeti ile Zayıflama

Karatay Diyeti ile Zayıflama

Karatay diyeti, sağlıklı beslenmeye dayanan bir diyettir. Karatay diyetinin yaratıcısı Canan Karatay da, bir diyet değil hastalıklardan korunmanızı sağlayan sağlıklı beslenme programı olarak tanımlamaktadır.

Klasik diyetlerin aksine insan vücudunu tanıyarak hazırlanmış olan bu diyet programı kısa sürede hızlı kilo vermeyi amaçlamaktadır.

Kişinin kilo verirken diğer yandan tamamıyla iyi hissetmesine, sağlıklı kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Karatay diyet menüsüne kısaca göz gezdirildiğinde ağırlıklı olarak beslenme düzeni üzerinde kurulduğu görülmektedir.

Kişinin az yemesi ya da aç kalması gibi kurallar bulunmamaktadır. Bunun yerine sağlıklı besinlerle vücudun sağlığını korumayı amaçlamaktadır.

Canan Karatay diyeti Türkiye genelinde popüler olan diyetler listesinde yerini almaktadır.

Karatay Diyeti Nedir?

Karatay diyeti pdf formatında, televizyonlarda, radyo kanallarında ve internette hemen herkesin bulabileceği yerde sunulan önemli diyetlerden bir tanesidir.

Binlerce kişi tarafından bilinen bu özel diyetin özellikle sağlıklı kilo verdirmeye odaklı olması en temel özellikleri arasında yer almaktadır.

Kişinin kilo vermek için birçok besinden vazgeçmesine gerek kalmadan Karatay diyeti uygulaması mümkündür.

İstediğiniz pek çok şeyi yiyerek kolaylıkla zayıflayabilir, Karatay diyeti ile tok şekilde diyet yapma şansı elde edebilirsiniz.

Özellikle psikolojik ve fizyolojik açıdan diyetin birçok notada iyi geldiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Karatay Diyetinin Amacı

Karatay diyeti yasaklar temeline oturtulmuş diyetlerden değildir. Bu nedenle gerçekten uygulayıcısının çok olduğu görülmektedir.

Karatay diyeti yapanlara sorulduğu zaman serbest ve sağlıklı olduğu için bu diyeti uyguladıklarını dile getirdikleri görülmektedir. Bu bakımdan her geçen gün kullanıcı sayısının arttığı dikkat çekmektedir.

Karatay diyetinin temel amacı karaciğer sorunlarını önlemek, vücudun yağlanmasına ve yağ biriktirmesine engel olmaktır. Bu sayede vücut gereğinden fazla kilo almamakta ve birikim yapmamaktadır.

Karatay diyeti dendiği zaman vücuda alınan besinlerin protein ve faydalı karbonhidrat olduğu bilinir. Bu da doğrudan sağlıklı şekilde yaşamayı mümkün kılan bir unsurdur.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay Diyeti Kadınlar Kulübü 2018 konu başlıkları arasında en çok konuşulan konu olarak yer almaktadır.

Kişinin bu diyeti uygularken diğer yandan rahatlıkla istediği besinleri de tüketebilmesi mümkün olmaktadır.

Karatay diyetiyle ömür boyu sağlık mümkün olduğu için diyetin uygulayanları bir hayli fazladır.

Diyet genel olarak 3 ana öğünden oluşmaktadır. Her öğünün kendine göre beslenme listesi vardır ancak çok fazla yasaklı besin olmadığı için kolaylıkla uygulanabildiğini söylemek mümkündür.

Protein ve dengeli kalori ile diyeti uygulamak çok da zor değildir. Özellikle kahvaltı öğünü Karatay diyeti için çok büyük önem taşımaktadır.

Kahvaltıda kalorisi yüksek ancak faydalı olan gıdaların tüketildiği dikkat çekmektedir.

Karatay Diyeti Kahvaltı Öğünü

Karatay diyeti 2 öğün en fazla 3 öğün temeline oturtulan diyetlerdendir.

Canan Karatay insanın gün içerisinde 3 öğünden daha fazla besin yememesinin altını çizmektedir. Bu durumda özellikle kahvaltının çok büyük bir paya sahip olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

Kahvaltının temelinde yer alan unsursa proteindir. Bu nedenle süt ve süt ürünlerinin fazlaca tüketilmesi önerilmekte, yumurtanınsa 2 adet yer alması gerektiği vurgulanmaktadır.

Klasik bir kahvaltıda yer alan domates, peynir, zeytin, salatalık gibi gıdaların her birine yer veren diyette bunun yanında metabolizmayı hızlandıran çaylara da yer verilmesi mümkün olmaktadır.

Karatay diyetinde sabah uyandığınız gibi karnınızın doyması ve tok olmanız büyük önem arz etmektedir.

Karatay Diyeti Öğle Yemeği

Karatay diyeti lahmacun serbestliği ile ilgileri üzerine çeken bir diyettir. Bu nedenle birçok tartışmaya neden olduğu gözden kaçmamaktadır.

Diyetin temel özelliklerinden bir tanesi lahmacun tüketmeye izin vermesidir.

Kişi, öğle yemeğinde aşırıya kaçmadan ince açılmış lahmacunu rahatlıkla tüketebilmektedir. Bununla beraber yanında bolca yeşillik tüketilmesi de özellikle önerilmektedir.

Lahmacun yerine daha pratik şeylerle geçiştirilen bir öğle yemeği isterseniz bu durumda kuruyemiş tavsiye edilmektedir.

Ağır sulu yemekler yerine kuruyemiş ile midenizi tok tutabilir, günlük almanız gereken besinleri de öğle yemeğinde bu kuruyemişlerle kolayca alabilirsiniz.

Karatay Diyeti Akşam Yemeği

Karatay diyetiyle 10 kilo verdim, 15 kilo verdim diyen birçok kişi bulabilirsiniz. Bu kişilerin büyük çoğunluğu kuralara harfiyen uyan kişilerdir. Böyle olduğunda kilo vermek çok daha kolay ve keyif verici olabilmektedir.

Karatay diyeti akşam öğününde protein odaklı beslenmeyi içermektedir.

Muhakkak tavuk ya da kırmızı et içermekte bunun yanında çorba ve salataya da yer vermektedir. Bu şekilde vücudun ihtiyacı olan tüm besin gruplarını karşılayabilmesi son derece kolay olmaktadır.

Akşam yemeği günün en önemli öğünlerinden biridir çünkü Karatay diyetinde daha sonra hiçbir şey yemek mümkün değildir.

Akşam yemeğinden sonra su dışında hiçbir şeyin tüketilmesine onay verilmemektedir. Bu nedenle doğru şekilde beslenmeniz önerilmektedir.

Örnek Karatay Diyeti Listesi

Karatay diyetinde belli bir listeye takılıp kalmanız gerekmiyor. Ancak diyeti daha iyi anlayabilmeniz için örnek bir liste hazırladık.

Karatay Diyeti Listesi

Karatay Diyeti Listesi

Karatay Diyetinde Ekmek Serbest mi?

Karatay diyetini yapmayı düşünen kişilerin akıllarında soru işareti olabilmektedir. Bu soru işareti çoğu zaman hamur işi ve unla ilgili olmaktadır çünkü gerek sosyal medyada gerekse televizyon kanallarında bu konuda saptırıcı birçok yanlış bilgi bulunmaktadır.

Kişi, kilo verebilmek için beyaz undan uzak durmak zorundadır. Karatay diyeti de aynı şeyi savunduğu için kişi diyet yaparken beyaz unla yapılan gıdalardan uzak durmalıdır.

Ekmek ve makarna gibi beyaz un odaklı olan besinler tehlikeli kabul edilmekte ve vücuda zarar vermektedir.

Kalorinin bu yol yerine besleyici gıdalarla alınması çok daha sağlıklı şekilde kilo verilmesine yardımcı olacaktır.

Sağlıksız karbonhidrat her zaman daha kötü hissedilmesine neden olmaktadır. Bu bakımdan unlu gıdaları olabildiğince azaltmak gerekmektedir.

Karatay Diyetinde Şeker ve Tuz Tüketimi

Karatay diyetinde çok keskin çizgilerle şu besinler yasaktır gibi ifadeler bulunmaz. Bunun yerine hangi besinlerin zararlı olduğu vurgulanır ve kişilerin buna göre almaları gerektiği dile getirilir.

Beyaz un tüketiminin ne kadar zararlı olduğu vurgulanıyorsa şeker ve tuz için de aynı şeyler dile getirilmektedir.

Tuzsuz yemek yiyemeyenler için az miktarda tuz tüketimine onay verilir ancak her iki gıda türünün de hiç tüketilmemesi çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Kişi şekeri de tuzu da kesinlikle fazla miktarda tüketmemelidir çünkü bu iki besin de kilo tutma konusunda oldukça ısrarcıdır.

Karatay Diyetinde Meyve Serbest mi?

Karatay diyetiyle ilgili sık merak edilen konulardan bir diğeri de meyvelerdir.

Kişi, şeker ihtiyacını karşılayabilmek için meyve tüketmek zorundadır. Bunun için bazı şartlara dikkat ederek meyveleri dilediğiniz gibi tüketebilmeniz mümkündür.

Karatay diyetine göre meyve tüketimini gerçekleştirmek son derece sağlıklıdır ancak yalnızca ve yalnızca mevsim meyvelerine odaklanılmalıdır.

Birçok kişi mevsimi olmadığı halde dondurucudan çıkan meyvelere ağırlık vermektedir. Bu meyvelerin vücut için herhangi bir faydası olmadığının altı sıklıkla çizilmektedir.

Mevsimin gerektirdiği meyveler hangileri ise onları tüketmek gerekmektedir. Bu şekilde vücudun ihtiyacı olan besinleri daha kolay karşılayabilmesi mümkün olmaktadır.

Karatay Diyetinde Yasaklı Olan Besinler

Karatay diyeti kimi besinlerin tüketilmesinin insana hiçbir faydası olmadığının altını çizmektedir. Bu besinlerin başında market ürünleri gelmektedir.

Herhangi bir sebzenin dahi dondurulmuş şekilde market raflarında yer alması yanlıştır.

Mevsiminde hangi meyve ve sebzeler varsa onlar kullanılmalı, vücut sağlıklı olan besinlerle güçlendirilmelidir. Aksi halde hiçbir şekilde sağlıklı kilo vermek mümkün olmamaktadır.

Yasaklı olan besin gruplarından bir diğeri asitli ve kafeinli içecekledir. Ciddi anlamda şeker yüklü olan bu içecekler, kişinin metabolik dengesinin bozulmasına neden olmaktadır. Buna engel olmak için en sağlıklı içecek su ve taze sıkılmış meyve sularıdır. Aynı şekilde alkol tüketimi konusunda da son derece katı kurallar bulunmaktadır.

Karatay Diyetinde Patates Yasak mı?

Duyan hemen herkesi şaşırtan yasaklı besinlerden bir tanesi de patatestir. Karatay diyetini uygulamayı düşünen birinin bu diyetle beraber kilo verebilmesi için kurallarına uyması gerekmektedir.

Karatay diyeti bu konuda yardımcı olabilecek bir diyettir çünkü yasaklıları çok olmamakla birlikte doğru tespit edilmektedir.

Patates, Karatay diyetinde kesinlikle yenmemesi gereken bir besin değildir ancak içeriği nedeniyle az tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bilhassa yoğun yağ içerisinde kızartılmış olan patatesin kesinlikle azaltılması gerekmektedir. Ne kadar az tüketilirse o kadar sağlıklı kilo vermek mümkündür.

Karatay Diyetine Göre Neler Tüketmeliyiz?

Karatay diyeti sabah kahvaltılarında bitki çaylarının tercih edilmesi gerektiğini, mutlaka ve mutlaka bir haşlanmış yumurta, 1 avuç meyve ve 1 avuç ceviz veya badem yenilmesi gerektiğini söylemektedir

Öğünler en vazgeçilmez yiyecek ettir. Karatay diyeti öğünlerinde protein alımı için pirzola, ızgara köfte, balık gibi yiyeceklerin tüketilmesinin şart olduğuna değiniyor. Bununla beraber olmazsa olmaz yiyeceklerden biri de yoğurttur. Mutlaka yoğurt ve sebze yemeği birlikte yenmelidir.

Baklagiller ve bulgur gibi glisemik indeksi düşük yiyecekler, havuç ve patates gibi nişasta içerikli sebzeler dışında kalan sebzeler tüketilebilen diyette posalı gıdalara ekstra dikkat edilmesi önerilmektedir.

Bol mevsim salatası da sofrada bulunması gereken yiyeceklerdendir. Pazardan ya da marketten mevsimin gerektirdiği sebze ve meyveler alınmalı bununla beraber balık eti de asla terk edilmemelidir.

Karatay Diyetinde Hangi Yağ Tüketilmeli?

Karatay diyetinde tüketilmesi önerilen en önemli besin zeytinyağıdır. İnsan vücudunun zeytinyağı ile çok daha sağlıklı olduğunu dile getiren Karatay, kahvaltılarda ve diğer 2 öğünde zeytinyağı ile hazırlanılması gerektiğini vurgulamaktadır.

Salatalarda ve sebze yemeklerinde hiçbir şekilde market yağları kullanılmamalıdır.

Rafine yağlar yalnızca sağlık bozma, kilo alma nedenidir. Bunun önüne geçebilmek adına muhakkak zeytinyağı tüketimine alışılması önerilmektedir.

Mısır özü ve çiçek yağı yerine zeytinyağı tüketmek, ömrü sağlıklı şekilde uzatmak manasına gelmektedir.

Zeytinyağı yerine keten tohumu yağı da kullanılabilmektedir. Bu da yemeklerde ve salatalarda sağlıklı şekilde yağ alabilmeyi mümkün kılmaktadır.

Karatay Diyetinde Tereyağı Serbest mi?

Hayvansal gıdalarla ilgili sık sık gündeme gelen Canan Karatay, diyetine de buna göre besinler yerleştirmiştir.

Canan Karatay’ın diyet listesinde tereyağı bulunması pek çok uzman tarafından eleştirilmektedir. Ne var ki dengeli şekilde tüketildiğinde tereyağının vücut için zararından çok yararı olduğu iyi bilinmektedir.

Gün içerisinde az miktarda tereyağı kullanılmasında herhangi bir engel yoktur. Bu nedenle temkinli ve az miktarda tereyağı tüketmek serbest bırakılmıştır. Bunun dışında her gün kaşık kaşık tereyağı yenmesi ise kolesterol riski taşıdığı için sakıncalı kabul edilmektedir. Az ve öz şekilde tüketmek büyük ölçüde yeterli olacaktır.

Karatay Diyeti Kaç Gün Yapılmalı?

Karatay diyetinin uygulama süresi sınırlıdır. Herkes kendi planına göre diyet uygulamamakta belli başlı bir periyoda göre şekil almaktadır. Bu konuda muhakkak doğru bir planlama yapılması önerilmektedir.

Karatay diyeti sayesinde hızlı şekilde kilo verebilmek mümkündür ancak zamanlamanın gerçekten önemli olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. Bu doğrultuda diyete devam edebilmenin kuralı 14 gündür.

2 haftalık periyodlar halinde diyet uygulaması yaparsanız bu durumda kilo verirken herhangi bir zorlanma hissetmezsiniz. Bunun yerine kendinize göre uzatıp kısaltırsanız dengesiz bir sonuç elde edersiniz. Bunun önüne geçebilmek açısından Karatay diyetine 14 günlük bir periyodla başlamanız önerilmektedir.

Süre sona erdiği zaman istediğiniz kiloya düşmemişseniz kısa bir süre ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Vücuda zararı olan bir diyet olmasa da uzun süre uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Karatay Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Karatay diyeti sayesinde istenilen kiloya ulaşıldığı gibi bu kiloyu uzun süre muhafaza etmekte mümkündür. Diyetle verilen kiloların daha sonra sorun olması söz konusu değildir.

Eğer bu diyet çok dikkatli bir şekilde uygulanırsa ayda yaklaşık 13 kilo verilebilmektedir. Diyeti uygulayanların yaptığı yorumlara göre 2 haftada ortalama 5-8 kilo verildiği görülmüştür.

Bu diyet şeklinde herhangi bir olumsuz etki bulunmamaktadır. Canan Karatay bu diyetin bir yaşam tarzı haline getirilmesi gerektiği ve bu şekilde çok sağlıklı bir hayata sahip olunacağını söylemektedir. Karatay diyetindeki en önemli husus sabretmektir.

Karatay Diyeti Herkesi Zayıflatır mı?

Diyetlerle ilgili en genel yanlışlardan bir tanesi herkese aynı etkiyi edeceğine inanılmasıdır. Karatay diyetinin herkes üzerinde aynı etkiyi oluşturması söz konusu değildir.

Herkesin metabolizması farklı olduğu için yediklerine gösterdiği tepkiler de farklıdır. Dolayısıyla ne kadar doğru uygulanırsa, sağlıklı beslenirse istenilen sonuç o kadar iyi olmaktadır.

Karatay diyeti hemen herkeste zayıflama neticesini doğurmaktadır. Kiminde 5 kilo etki ederken kiminde 13 kilo etki etmektedir. Bu durum hem sizin vücudunuzla hem de kurallara uyma durumunuzla ilgilidir.

Karatay Diyetinde Kilo Verme Süreci

Karatay diyeti belli başlı planı ve düzeni olan bir diyettir. Bu nedenle hayat tarzı haline getirilmesinde herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Kişi, kilo vermek için Karatay diyetini uygulamaya başladıysa bu durumda önce sürecin neler getireceğini bilmelidir.

Karatay diyeti şok diyet olmadığı için hızlıca kilo verip birkaç günde sizi zayıflatmaz. Bunun yerine her adım önceden tahmin edilerek sağlıklı şekilde ilerlenebilir.

Birdenbire kilo vermenin mümkün olmadığı Karatay diyetinde kilo verme süreci bellidir.  Karatay diyetinde ilk evrede metabolizma daha fazla kilo almamaya başlamaktadır.

Kilo alımı durduktan sonraki aşamada vücut önce ödemden kurtulmaktadır. Ödemin ardından ikinci evrede durgun dönem başlıyor bu dönemde kilo alınmıyor veya verilmiyor.

Durgun dönemde kişi, diyetin işe yaramadığını ve kilo vermediğini düşünebilir ancak böyle bir durum söz konusu değildir.

Son evrede kilo verme süreci başlamaktadır. Kişi son evreye girdiğinde yavaş yavaş kilosunu vermektedir.

Karatay Diyetiyle Verilen Kilolar Geri Alınır mı?

Karatay diyetini benimsemek isteyen kişiler, verdikleri kiloların uzun soluklu olup olmadığını merak etmektedir.

Karatay diyetinde herhangi bir nedenden sorun yaşayabilmek pek mümkün değildir. Bu nedenle birçok kişinin içine sinerek rahatlıkla bu diyeti uyguladığı görülmektedir.

Karatay diyetini uygulayan kişilerin verdikleri kiloları geri alma korkusu yoktur çünkü sağlıklı şekilde kilo verildiği için hiçbir şekilde geri almak mümkün olmamaktadır.

Vücut, sağlıklı ve yavaş şekilde zayıflamakta, verdiği kiloları kalıcı şekilde sabit kılmaktadır. Bu da doğrudan zayıflamayı ve uzun ömürlü sağlıklı kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Karatay Diyetinin Zararları Var mı?

Karatay diyetine kısaca göz atıldığında vücut için herhangi bir zararının olmadığı görülmektedir. Bunun yanında bazı besin gruplarına ağırlık verilmesi diğer besin gruplarına daha az yer verilmesi sorun teşkil edebilmektedir.

Protein odaklı bir diyet olması, Karatay diyetinin kısmi olarak sağlıksız sonuç doğurmasına neden olabilir çünkü tek taraflı beslenme nedeniyle dengesizlik ortaya çıkabilmektedir.

Karatay diyetinin oluşturabileceği sorun proteine odaklı tansiyon ve kötü kolesterol olmasıdır. Bu nedenle dikkatli beslenilmesi ve sağlıklı şekilde diyetin uygulanması önerilmektedir.

Karatay Diyetinin Ekmeği Yasaklaması Sağlıksız mı?

Karatay diyetinde ekmeğin yasaklanması kısmi olarak sağlıksız sonuç doğurabilir çünkü yalnızca beyaz unlu ekmek değil tüm ekmek çeşitlerinin yasaklı olduğu görülmektedir. Ne var ki tam buğdaylı ekmek, kepekli ekmek gibi ekmek türleri insan metabolizması açısından çok önemlidir. Bu besinleri tüketmeniz halinde bağırsaklarınız daha sağlıklı şekilde çalışabilir, sindirim ve boşaltım sisteminde herhangi bir sorun olmaması halinde kilo vermek çok daha kolay bir hal alabilir. Bu nedenle ekmek çeşitlerinin her birinin yasaklı olması pek de onaylanabilen bir durum değildir.

Özellikle B vitamini bakımından önemli olan buğday ekmeği, çavdar ekmeği kişinin bu vitamini karşılamasını sağlamaktadır.

B vitamini açığa çıktığı zaman saç dökülmesi, tırnaklarda kırılma, baş dönmesi ve halsizlik sık yaşanan durumlardır.

Karatay Diyetinde Egzersiz Var mı?

Karatay diyeti yapmak isteyen kişilere, Canan Karatay egzersiz önermektedir.

Egzersiz konusunda ne kadar açık olunursa o kadar sağlıklı sonuç elde edilebilmektedir. Bunun için dikkat edilmesi gereken ilk iş yürüyüş yapmaktır.

Önerilen yürüyüş süresi ile hem alınan besinlerin fazla kalorisi yakılmakta hem de kişi metabolizma olarak çok daha sağlıklı hissetmektedir.

Karatay diyetinde egzersiz yapmak için günde 40 dakika kadar yürümek gerekmektedir.

40 ila 60 dakika kadar yürümek pek çok açıdan avantaj sağlayacaktır. Kişinin gün içerisinde eritmesi gereken kalorisi erimiş olacaktır.

Karatay Diyetinin Farkı Nedir?

Prof. Dr. Canan Karatay’ın önerdiği Karatay diyeti ile hem yemek yiyip hem kilo vermek mümkün.

Diğer diyet önerilerinde olduğu gibi aç kalmadan istenilen görünüme sahip olmak Karatay diyetini daha da çekici kılıyor.

Pek çok diyette sadece belirli bir ürün ağırlıklı olarak tüketilerek kilo verilmeye çalışılmaktadır.

Karatay diyetinin farkı ise şeker ve ekmek tüketmeyip, geri kalan ürünlerden istediğiniz kadar yiyebilmenizdir. Karatay diyetinin avantajlarından biri de diğer diyetlerin çoğunda yasak olan tereyağı, pastırma ve sucuk gibi yiyeceklerden istediğiniz kadar tüketebilmenizdir.

Karatay diyeti kilo verme işinin bir bütün halinde ele alınması gerektiğini söylemektedir. Şeker ve ekmek yemeyi kesmek dışında, yürüyüş yapmak, günde yaklaşık 2,5 litre su içmekte gerekmektedir. Ayrıca akşamları saat sekizden sonra yemek yememeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Karatay Diyeti Nasıl Bu Kadar Etkili?

Karatay diyetinde rahat rahat yemek yiyip nasıl bu kadar kilo veriliyor diye merak edilebilir.

Öncelikle şöyle söylenebilir ki, bugüne kadar yapılan diyetlerde temel nokta az yiyip aç kalmaktır. Oysaki son zamanlarda yapılan araştırmalarda anlaşıldığı üzere aç kalmak kilo vermenin önünde en büyük engeldir. Ayrıca çok da tehlikeli bir durumdur. İlk başlarda işe yarıyormuş gibi görünüp bir miktar kilo verdiriyor. Fakat sonralarda kilo verme durduğu gibi kilo alımı başlıyor.

Aç kalınan durumlarda beyin vücuda kıtlık durumu yaşadığının sinyallerini veriyor. Bu sinyal verildikten sonra beyin metabolizmanın hareketlerini yavaşlatıyor ve vücut bu sinyalden sonra aldığı bütün besinleri depolamaya başlıyor.

Zaten uzun süre aç kalmayı gerektiren diyetlerde insanlar bu diyeti çok uzun süre uygulayamıyorlar. Sürekli aç olma durumu insanları mutsuz ediyor.

Karatay Diyeti Kimler Tarafından Uygulanabilir?

Vücut sağlığı yerinde olan ve diyet yapmak için herhangi bir engeli bulunmayan herkes Karatay diyetini uygulamakta özgürdür. Bu noktada özellikle kalp ve damar hastalığınız olmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Tansiyon ve kolesterol gibi rahatsızlıkları olan kişiler de diyeti uygulamaktan çekinmelidir.

Vücut sağlığı yerinde ancak fazla kilo şikâyeti olan kişilerin Karatay diyeti ile rahatlıkla kilo verebilmesi mümkün olmaktadır.

Birçok kişi hamilelik sonrasında Karatay diyeti ile kilo verilir mi sorusunu sormaktadır ancak hamilelikten sonra emzirme dönemi son bulana kadar herhangi bir diyetin yapılması tavsiye edilmemektedir.

“Karatay Diyeti ile Zayıflama” hakkında 3 yorum

  1. Karatay diyetine başlamayı düşünüyorum. Uzun süredir karşılaşmadığım bir arkadaşımla geçen gün karşılaştım ve kendisi karatay diyeti ile 10 kilo verdim, hem de 1 ayda deyince çok oldum. Resmen başkalaşım geçirmiş. Ben de diyete başlayacağım. Sayenizde neyi nasıl yapmam gerektiğini kavramış oldum. Teşekkür ederim.

  2. 17 yaşındayım ve kilo vermek istiyorum acaba ben Karatay diyetini uygularsam başarabilir miyim ayrıca üniversite sınavına hazırlanıyorum bir sakıncası olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir