Kilo Aldırmayan Lezzetli Atıştırmalıklar

Ana yemeklerin dışında ayaküstü atıştırmalıklar herkes tarafından tercih edilir. İster evde ister ofiste ister seyahatte rahatça tüketilebilecek olan bu atıştırmalıklar, pratik tüketilebilmeleri, kolay taşınması ve lezzetleriyle sıklıkla tüketilir. Fakat her atıştırmalık yiyecek göründüğü kadar masum değildir. Kilo artışında önemli rol oynayan cips vb. yağlı, sağlığa zararlı, kilo aldıran yiyecekler diyet dönemlerinde terk edilmelidir. Yemek aralarında atıştırabilecek bir şeyler arıyorsanız sağlıklı atıştırmalıklara yönelebilirsiniz.

Diyet Dönemlerinde Tüketilebilecek Atıştırmalıklar

Leblebi ve kuru üzüm ikilisinin lezzetini bilmeyen yoktur. Çok lezzetli olan bu ikili, oldukça sağlıklı bir seçenek olabilir. Ofisinizde veya televizyon karşısında bir çay bardağı kadar kuru üzüm, leblebi karışımı tüketebilirsiniz. Kuru üzüm hem sağlıklı hem lezzetli bir tercihtir. Sade yemeyi sevmiyorsanız fındıkla beraber tüketebilirsiniz.
Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar

 

Kuru üzüm, fındık karışımı metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı kilo vermenize de yardımcı olmaktadır. Tok tutan ve lezzeti ile bilinen cevizde kilo aldırmayan bir atıştırmalıktır. Her gün bir avuç tüketebilirsiniz. Cevizi bir tane mevsim meyvesi ile beraber tüketerek daha hızlı kilo verebilirsiniz. İçecek olarak süt, ayran ve bol su tüketmelisiniz. Çikolatasız yapamıyorsanız sütlü çikolatalar yerine bitter çikolata yiyebilirsiniz.


Kilo Aldırmayan Atıştırmalık Tarifler

 

Ofis veya seyahat için sağlıklı bir sandviç istiyorsanız evde beş dakikada kendiniz hazırlayabilirsiniz. Az yağlı beyaz peynirli bir sandviç, peynir ve maydanoz gibi yeşilliklerle hazırlanan bir sandviç veya yeşillik yerine havuç tercih edebilirsiniz. Yoğurdu ara öğünlerde kurumuş meyveler, yulaf veya maydanoz ile karıştırarak tüketebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kilo Aldırmayan Lezzetli Atıştırmalıklar için yorumda bulun

    Kilo Aldırmayan Lezzetli Atıştırmalıklar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Aldırmayan Lezzetli Atıştırmalıklar için ilk yorumu yapabilirsin.