Rahat Uygulanabilecek Diyetler

Diyet yapmak bazen oldukça zorlayıcı olabilir. Özellikle de okula gitmek, işe gitmek gibi hem fiziksel hem de zihinsel yorgunluğa sebep olan zorunluluklarınız varsa. Böyle durumlarda daha rahat uygulanabilecek diyetler ile formunuzu koruyabilir hatta zayıflayabilirsiniz. Üstelik kendinizi yormadan, sadece zamana yaymış olacaksınız.

Rahat Uygulanabilecek Diyetler Neler?

Rahat uygulanabilecek diyetlerin başında seçimlerinizi kontrol edebilmeniz geliyor. Kulağa biraz garip gelse de, okuldan çıktıktan sonra ya da öğle tatilinde İskenderci ya da pizzacıya gitmek ile bir sandviççiye ya da salata çorba yiyebileceğiniz bir yere gitmek arasında tek bir etken var o da sizin tercihiniz. Tabi birde nereden baksanız 800 kalori fark far. Bunun yanında çantanızda kuru meyve ya da tuzsuz kuruyemiş taşımanız, sabahları geçiştirmek ya da simit yemek yerine yulaf ezmesi, probiyotik yoğurt yemeniz rahat uygulanabilecek diyetler olarak gösterilebilir. Ayrıca akşam yemeklerinizde ekmek yerine bir kâse çorba, pilav ya da makarna yerine bir kâse yoğurt seçmeniz güzel bir başlangıç olabilir.

Rahat Uygulanabilecek Diyetler

Rahat Uygulanabilecek Diyetler İle Kilo Verilir Mi?

Rahat uygulanabilecek diyetler ile tabi ki kilo verilir. Sonuçta önemli olan aldığınızdan daha fazlasını yakmanızdır. Eğer her zaman yediğiniz porsiyonlardan bir tabak azaltsanız bile bu ayda toplamda size 2-3 kilo azalması olarak geri dönecektir. Tek sorun kilo verme işlemini zamana yaymanız olacaktır. Aslında bu çok sağlıklı bir yöntemdir. Zamana yayılarak verilen kilolar hem daha zor geri alınır hem de vücut deforme olmadan zayıflamış olursunuz. Hem de katı diyetler gibi pek çok yiyecek yasaklanmadığından dolayı uygulaması daha kolay ve sürdürülebilir olur.

Rahat Uygulanabilecek Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Rahat Uygulanabilecek Diyet Yaparken en çok dikkat etmeniz gereken nokta diyetinizden kolay vazgeçmenizdir. Kendinizi çok sıkmayacağınız için kolaylıkla ‘şunu da yerim sonra dikkat ederim’ cümlesini kurarken bulabilirsiniz ancak bir türlü dikkat edeceğiniz aşamaya gelemeye de bilirsiniz. Eğer bir gün öğünleri abarttıysanız ertesi gün daha fazla protein ağırlıklı ve şeker ile yağdan kısıtlanmış olarak beslenebilirsiniz. Ayrıca kolaya kaçmak adına besin değeri düşük yiyecekleri de tercih etmemelisiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Rahat Uygulanabilecek Diyetler için yorumda bulun

    Rahat Uygulanabilecek Diyetler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rahat Uygulanabilecek Diyetler için ilk yorumu yapabilirsin.