Mezoterapi Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama

Diyet, egzersiz, zayıflama ilaçları, cerrahi yöntemler gibi fazla kilolardan kurtulmak için kalıcı veya bölgesel kilo kaybı sağlamada uygulanan yöntemlerden sadece birkaçı. Bu yöntemlere ek olarak her geçen gün yeni yöntemler de geliştirilmektedir.


Mezoterapi ile zayıflama da son dönemlerde uygulanma sıklığı artan yöntemlerden biridir. Peki, mezoterapi nedir ve nasıl etki eder?

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından estetik amaçlı geliştirilen; homeopatik ajanlar, farmasötik ajanlar, bitki özü ekstraktları ve vitaminlerin mikroenjeksiyon tekniği ile amaca göre uygun cilt dokusuna enjekte edildiği tıbbi bir işlemdir.

Mezoterapinin Kullanım Alanları

Bölgesel zayıflama,

Cilt gençleştirme,

Dökülen saçların tekrar çıkması,

Skar dokuların iyileşmesi,

Selülit tedavisi

mezoterapi-ile-zayiflama-www.zayiflamaiksiri.com
Mezoterapi ile Bölgesel Zayıflama

Mezoterapi ile bölgesel zayıflama yönteminde karın, bel, kol ve bacaklardaki yerleşmiş inatçı yağ dokularının parçalanması hedeflenmektedir. Bunun için kişiye özel yağları parçalayıcı nitelikte özel solüsyonlar hazırlanır ve seçilen bölgelere bu solüsyon küçük özel iğneler ile enjekte edilir. Enjeksiyon işleminden sonra ilgili bölgedeki yağ hücreleri parçalanır ve kan dolaşımına katılır. Dolaşım sistemi ile de parçalanan bu hücreler vücuttan atılır ve bölgesel incelme sağlanır.

Mezoterapi Kaç Seans Yapılmalıdır?

Mezoterapinin kaç seans uygulanacağı tamamen kişisel özelliklere bağlıdır. Bölgesel yağlanma oranı, kişinin bu süreçte diyete uyumu, egzersiz varlığı gibi durumlar seans sayısını etkilemektedir. Fakat etkisi ortalama 5 seanstan sonra görülmektedir.

Mezoterapi Kesin Sonuç Verir Mi?

Alınan enerji kısıtlanmadığı ve kötü beslenme alışkanlıkları devam ettirildiği sürece mezoterapiden sonuç beklemek sizi hayal kırıklığına uğratmaktan başka bir işe yaramaz. Çünkü bu tür yöntemler her zaman diyeti destekleyici zayıflama yöntemleridir ve tek başına kalıcı çözüm sağlamamaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mezoterapi Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama için yorumda bulun

    Mezoterapi Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mezoterapi Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama için ilk yorumu yapabilirsin.