Stresten Kurtulma Diyeti

Stres, günlük hayatı içinden çıkılmaz hale getiren ve ciddi sağlık sorunlarına neden olan önemli bir rahatsızlıktır. Kimi insanlar gerçekten sorunlu hayatlar yaşayıp stres olurken; kimileri de kendi kendini strese sokmaktadır. Her günü sıkıntı ve stres içinde yaşamak bireylerin sağlık sorunlarında ciddi hasarlara yol açmaktadır. Bu nedenle insanlar stresten çıkmanın bin bir türlü yolunu arar. Doktorlar, ilaçlar, bitkisel tedaviler, keyifli ortamlar, arkadaşlarla vakit geçirmek bu yollardan bazılarıdır ama son zamanlarda oldukça başarılı bir yolu daha var. Stres diyeti ile stresten kurtulmanın mümkün olduğu, deneyenler tarafından belirlenmiştir.

is-stresinden-kurtulma-yollari

Stresten Kurtulma Diyeti Nasıl Uygulanır?

Stresten kurtulma diyeti, 2 gün uygulanan tüm besin grubuna yönelik bir diyet programıdır. Diyet programı, çeşitli bitki çaylarıyla desteklenmiştir. Beyaz çay, nane çayı gibi faydalı çaylarla sakinlik ve huzur vermeyi hedefleyen diyet, zayıflama diyetlerinde ki karbonhidratsız ve şekersiz değil. Aksine reçeller, meyveler eklenerek hazırlanmış program tatlının mutluluk üzerindeki etkisini ispatlar nitelikte. Stresten kurtulma diyetini uygulayarak meyve salatasıyla kendinizi keyiflendirebilir, portakal suyu ile lüksü hissedebilir, tropikal salatalar ve avokadolarla farklı tatlar deneyebilirsiniz. Ancak bu diyeti yapıp hem stresten kurtulurum hem zayıflarım diyorsanız; bu düşünceyi hemen aklınızdan çıkarın. Reçelli, meyveli, tahıllı, meyve sulu bu diyetle zayıflamak imkânsız denebilir. Listeyi eksiksiz uygulayarak etkisini görebilirsiniz. Ancak 2 günden fazla sürdürmeniz önerilmez.

 

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Stresten Kurtulma Diyeti için yorumda bulun

    Stresten Kurtulma Diyeti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Stresten Kurtulma Diyeti için ilk yorumu yapabilirsin.