Yağ Yakan Mucize Zayıflama Çayları

Kilo verip, ayna karşısında kendisini daha fit görmek isteyen herkesin arayışıdır “en etkili zayıflama çayı”. Anneannelerden, babaannelerden kalmış hatta tarih boyunca yazılmış birçok tarifi araştırır en etkili zayıflama çayını bulmak isterler.
 
Yan etkisi olmayan zayıflama çayı bulmak da bir hayli zordur. Birçok zayıflama çayı reçetesinde diareye (ishal) sebep olan otlar bulunmaktadır.
 
Peki, Yan Etkisiz En Etkili Zayıflama Çayı Nasıl Anlaşılır?
Cevap çok basitçe bulunabiliyor. Eğer zayıflama çayı tarifinde sinameki ve sinameki gibi etki bırakan otlar yok ise rahatlıkla içilebilir. Bir yandan da ufak bir araştırma yapmakta ve zayıflama çayı tarifinde birden fazla ot var ise bunların birbirleri ile etkileşimi olup olmadığına bakmakta fayda vardır.
 

Bu Otlar Ne İşe Yarar?

Zayıflama çayı tariflerindeki otların her birinin vücutta ayrı bir görevi vardır. Bir yudum içilmesiyle çalışmaya başlayan bu otlar sırayla;
 • Tat duyularını temizler
 • Mide asidini dengeler
 • Barsak iç çeperini nazikçe yıkar
 • Kana karıştığında kandaki toksinleri tutar

Böylelikle toksinlerden arınarak ferah bir nefes alan vücut; metabolizmaya çalış emri verir. Yavaş metabolizması olanların uyguladığında ferahladığını söyleyen bu çay tarifleri doyamama hissi, kabızlık, mide şişkinliği çekenler için de mucize sonuçlar getirir.

Piyasada Çok Tarif Var, En Etkili Zayıflama Çayı Hangisi?
Uzmanların yaptığı uzun araştırmalar ve laboratuvar çalışmalarının sonucunda günümüzün ulaşılabilir ve en etkili zayıflama çayları listesinin başına;

 • Dokuz otlu zayıflama çayı,
 • Yeşil çay
 • Beyaz çay
 • Kiraz sapı çayı
 • Biberiye çayı yerleşmiştir

 

Mucize yağ yakan çaylar listesinde yan etkisi olmayan, tamamen doğal olarak hissedilir etkiler bırakan bu çayların içerdiği otlara ulaşmak kolay olduğu gibi lezzetleri de diğer çaylara göre daha içilebilirdir. Üstelik bu çaylar aynı anda detoks yapıyor, barsak temizliyor, metabolizmayı çalıştırıyor ve en önemlisi yağ yakımını hızlandırıyor.
 
Yağ Yakan Zayıflama Çayları Nasıl Yapılıyor?
 • Yağ yakımının beş prensesi olan bu çayların tariflerinden bahsedecek olursak;
 • Dokuz otlu mucize yağ yakan çay için; birer çay kaşığı mate, yeşil çay, çoban çökerten otu, biberiye, sinirli ot, cinnema, funda yaprağı, barut ağacı kabuğu ve kekik eklenmelidir.
 • Yeşil çay için; bir tatlı kaşığı yeşil çay eklenmelidir.
 • Beyaz çay için; bir tatlı kaşığı beyaz çay eklenmelidir.
 • Biberiye çayı için; bir tatlı kaşığı biberiye eklenmelidir.
 • Kiraz sapı çayı için; 2 tutam kadar kiraz sapı eklenmelidir.

 

Her Baharatçıda Bulunan Bu Otlarla Zayıflama Çayı Hazırlamak Çok Kolay
Düzenli olarak zayıflama çayı tüketenler satın aldıkları otları toz haline getirerek sakladıklarında çay hazırlamanın daha kolay olduğunu belirtmektedirler.

Kiraz sapı çayı hariç tüm çayların hazırlanmasında şu tariften faydalanılabilir;
 • Bir bardak suyu kaynatınız. Kaynamış suya tercih ettiğiniz zayıflama çayı tarifinin otundan yukarıda belirtilen miktarlar kadar ekleyiniz. Otları suya bıraktıktan sonra 5 dakika demlenmesi için bekleyiniz. Demlenen çayı bir süzgeç yardımı ile ot parçalarından arınacak şekilde süzünüz. Dilerseniz içine bir dilim limon atarak da tatlandırabilirsiniz. 

 

 • Yalnızca kiraz sapı çayı hazırlarken bu tariften farklı olarak; kiraz sapları kaynayan 1 bardak suya atılarak 5 dakika kaynatılır. Daha sonra kiraz saplarından süzülen çay soğumaya bırakılır ve istenilen sıcaklığa ulaşınca tüketilebilir.

 

Zayıflamanın Hızlı ve Serin Yolu

 

Sıcak yaz günlerinde bir de sıcak çay içmek yerine şöyle buz gibi ferah bir içecek tüketmek isteyenler yukarıda tarifleri sıralanmış tüm çayların buzlu versiyonunu hazırlayarak tüketebilirler. Buzlu zayıflama çayı hazırlamak için; tercih ettiğiniz tarifteki çayın hazırlanışına birebir uyarak bir bardak çayınızı hazırlayınız. Süzülen çayı oda sıcaklığına gelene kadar 5-10 dakika bekletiniz. Oda sıcaklığına gelen çayınızı buzdolabına alarak yarım saat kadar da burada bekletiniz. Damağınıza uygun soğukluğa ulaşan zayıflama çayınızın içerisine buz parçaları ve bir dilim limon atarak yağ yakmanın serin yolunu keşfe çıkabilirsiniz.

Aman Dikkat
Soğuk ya da sıcak versiyonda zayıflama çayı tüketirken dikkat edilmesi gereken tek bir nokta vardır. Günde bir veya iki bardaktan fazla içmemeli ve gün boyunca yağ yakan çayınızın haricinde 2-2,5 lt su içmelisiniz. Hiç bir yan etkisi olmayan bu tarif 2 bardaktan çok tüketilirse yalnızca tuvalete gitmekten yorulunacaktır.

Soğuk Zayıflama Çayı Daha Etkili

Soğuk ve buzlu tüketilen içecekler vücut iç sıcaklığını düşürmektedir. Hep aynı sıcaklıkta kalmak isteyen vücut düşen sıcaklığı eski haline getirmek için fazladan mesai harcayacaktır. Vücudun fazla mesai yapması demek de fazladan yağ yakımı demektir. Böylelikle yağ yakan zayıflama çaylarını soğuk tüketerek duble etki elde edilebilir.

Nitekim soğuk zayıflama çayı deneyenlerin çoğu daha hızlı kilo verdiklerini söylemişlerdir. Hatta sizler zayıflama çayınızı soğuk içtikten sonra içmeniz gereken 2-2,5 litre suyun bir kısmını da soğuk veya buzlu tüketerek etkiyi arttırabilirsiniz.

Görüldüğü gibi aslında mucize yağ yakımı tam olarak mucize değil. Kolay ulaşılabilir, pahalı olmayan malzemeler ve her evde uygulanabilecek yöntemler ile zaman kaybetmeden yağlarınızı yakmaya başlayabilirsiniz. Hatta beş çaylarınızda soğuk ya da sıcak versiyonlarını hazırlayıp misafirlerinize sağlıklı ikramlar verebilir, yağ yakan çayların keyfini birlikte çıkarabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Yağ Yakan Mucize Zayıflama Çayları için yorumda bulun

  Yağ Yakan Mucize Zayıflama Çayları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yağ Yakan Mucize Zayıflama Çayları için ilk yorumu yapabilirsin.