İdeal Kilo Hesaplama

İdeal kilo hesaplama aracımız sayesinde olmanız gereken kiloyu hesaplayabilirsiniz.
[idealkilo]

İdeal Kilo Hesaplama

Kişilerin ideal kilolarını bilmesi ve ideal kilolarında olmaları her şeyden önce kişinin sağlığı için çok önemlidir. Tabi ardından nasıl göründüğü, nasıl hissettiği, psikolojik durumu gibi faktörler gelmektedir. İdeal kilo nasıl hesaplanır önemli bir konudur ve herkes kendi ideal kilosunu hesaplayabilmelidir. Ancak doğru ideal kilo hesaplama için pek çok kriteri de göz önünde bulundurmak gerekir.

İdeal Kilo Hesaplanırken Nelere Dikkat edilmeli?

İdeal kilonuzu hesaplamak için yaş, boy, cinsiyet gibi faktörlerin tamamı çok önemlidir. Boyunuz aynı kalsa bile her yaşta ideal kilonuz aynı değildir. Bu nedenle yaşa göre ideal kilo hesaplama çok önemlidir. Benzer şekilde aynı yaş ve cinsiyete sahip olduğunuz kişi ile aynı ideal kiloya sahip olmayabilirsiniz çünkü boy faktörü de ideal kilo hesaplamada çok önemlidir. Bu nedenle boya göre ideal kilo hesaplama da yaptırmalısınız.

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplamanın Önemi

İdeal kilo hesaplama ve ideal kiloda kalmak çok önemli çünkü özellikle kadınlar yaş, boy farkı gözetmeksizin beğendikleri bir kişinin ya da ünlünün kilosunda olmak istiyorlar. Bunun için pek çok yol deniyorlar. Oysaki olmak istediğiniz kilo sizin bedeninize uygun olmayabilir. Bu nedenle ideal kilo nasıl hesaplanır tablolarına bakabilir, ideal kilo hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz. Bunun yanında boya göre ideal kilo hesaplama ve yaşa göre ideal kilo hesaplama aracımızı kullanmanız ve bu aracın belirtmiş olduğu kiloda sabit kalmaya çalışmanız çok önemlidir. Unutmayın sağlığınız ile kilonuz arasında çok güçlü bir bağ vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gül dedi ki:

  Sitenizi hep takip ediyorum ama bu bölümü kaçırmışım. İnanamıyorum!

 2. Büşra dedi ki:

  170 boyunda ve 74 kiloyum. 11 kilo vermem gerekiyormuş. Ben 60 civarına insem yeterli diyordum. Siz biraz daha insaflı çıktınız 🙂

 3. Serap dedi ki:

  166 cm
  68 kiloyum