İdeal Kilo Hesaplama

Cinsiyetiniz: Kadın Erkek
Yaşınız:
Boyunuz: cm
Kilonuz: kg

Tekrar Hesaplamak İçin Tıklayın

İdeal kilo hesaplama aracımız sayesinde olmanız gereken kiloyu hesaplayabilirsiniz.

İdeal Kilo Hesaplama

Kişilerin ideal kilolarını bilmesi ve ideal kilolarında olmaları her şeyden önce kişinin sağlığı için çok önemlidir. Tabi ardından nasıl göründüğü, nasıl hissettiği, psikolojik durumu gibi faktörler gelmektedir. İdeal kilo nasıl hesaplanır önemli bir konudur ve herkes kendi ideal kilosunu hesaplayabilmelidir. Ancak doğru ideal kilo hesaplama için pek çok kriteri de göz önünde bulundurmak gerekir.

İdeal Kilo Hesaplanırken Nelere Dikkat edilmeli?

İdeal kilonuzu hesaplamak için yaş, boy, cinsiyet gibi faktörlerin tamamı çok önemlidir. Boyunuz aynı kalsa bile her yaşta ideal kilonuz aynı değildir. Bu nedenle yaşa göre ideal kilo hesaplama çok önemlidir. Benzer şekilde aynı yaş ve cinsiyete sahip olduğunuz kişi ile aynı ideal kiloya sahip olmayabilirsiniz çünkü boy faktörü de ideal kilo hesaplamada çok önemlidir. Bu nedenle boya göre ideal kilo hesaplama da yaptırmalısınız.

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplamanın Önemi

İdeal kilo hesaplama ve ideal kiloda kalmak çok önemli çünkü özellikle kadınlar yaş, boy farkı gözetmeksizin beğendikleri bir kişinin ya da ünlünün kilosunda olmak istiyorlar. Bunun için pek çok yol deniyorlar. Oysaki olmak istediğiniz kilo sizin bedeninize uygun olmayabilir. Bu nedenle ideal kilo nasıl hesaplanır tablolarına bakabilir, ideal kilo hesaplayıcımızı kullanabilirsiniz. Bunun yanında boya göre ideal kilo hesaplama ve yaşa göre ideal kilo hesaplama aracımızı kullanmanız ve bu aracın belirtmiş olduğu kiloda sabit kalmaya çalışmanız çok önemlidir. Unutmayın sağlığınız ile kilonuz arasında çok güçlü bir bağ vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gül dedi ki:

  Sitenizi hep takip ediyorum ama bu bölümü kaçırmışım. İnanamıyorum!

  • Ayfer dedi ki:

   Zayıflamak istiyorum 6 kilo nasıl verebilirim

   • Betul Yucel dedi ki:

    Ayfer hanım;
    Sitemize şöyle bir göz atarsanız pek çok yöntem var.
    Sizin alışkanlıklarınıza uygun bir yöntemden faydalanabilirsiniz.

 2. Büşra dedi ki:

  170 boyunda ve 74 kiloyum. 11 kilo vermem gerekiyormuş. Ben 60 civarına insem yeterli diyordum. Siz biraz daha insaflı çıktınız 🙂

 3. Serap dedi ki:

  166 cm
  68 kiloyum

 4. Esen dedi ki:

  62 yaşında bir kadınım. spor yapıyorum. 1.60 boyunda 69 kiloyum. ince olmak istiyorum. Her hangi bir sağlık problemim yok.

  • Esen dedi ki:

   ismimi yalnızca Esen yazarsanız sevinirim. az önce yazmıştım 15 günde 5 kilo yönteminizi uygulamak istiyorum. aynı zamanda sirkadiyen beslenme kurallarına uyayım diyorum. ara öğünler kaldırılabilir ya da kahvaltıya eklenebilir mi. saat 10-18 arası yemek istiyorum. uygun mudur ayrıntı verebilir misiniz.

   • Betul Yucel dedi ki:

    Esen hanım;
    Ara öğünleri kaldırabilirsiniz ancak intermittent fasting hakkındaki içeriğimizi incelemenizi öneririm.
    Bir listeye uymak yerine sirkadiyen ile İF kurallarını inceleyerek kilonuzu daha kolay şekilde kontrol altında tutabilirsiniz.

 5. Ayfer dedi ki:

  Fazlalığı var nasıl zayıflayabilirim

 6. M.fazil coskun dedi ki:

  Beş gündür profesyonel diyet uyguluyorum.yaninda spor ve eksersiz ve titreşimli bel inceltici ve cold lipolysis.gobek bölgemde 3-4 cm incelme oldu fakat 76 dan 79 a çıkarak 3 kilo aldım.boy 175 cm yaş 52.erkek.bu bir basarisizlikmidir?
  Not:Amacım kilo alma verme değil yağ yakmaydi diyet listesi de ona göre hazırlandı

  • Diyetisyen Betül Yücel dedi ki:

   Merhabalar Fazıl bey.
   5 günde 3 kilo almanız mümkün değil.
   Bu nedenle vücudunuzun ödem topluyor olma ihtimalini değerlendirmek gerekli.
   Özellikle spora başladıysanız başlangıç aşamasında bunu görmeniz mümkündür.
   Bol bol su içip eğer bir sağlık sorununuz yoksa yeşil çay tüketebilirsiniz.