Kısa Sürede Kilo Verdiren Kürler

Kilo vermek isteyen bayanların en sık yaptıkları hata; uzun saatler boyu aç kalmak, ölümüne diyet yapmak olmaktadır. Ancak bu şekilde çok hızlı kilo verilebilse bile, hem çeşitli metabolizma hastalıkları yaşanabilir hem de diyeti bırakır bırakmaz çok hızlı bir biçimde kilo alınır. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için bir klişe olan az ve sık beslenme, ara öğünleri atlamama kuralı kesinlikle geçerli olup, metabolizmayı hızlandıran kürler uygulamak gerekmektedir.

Salatalık Kürü İle Zayıflama

Bir adet salatalık yıkanır, bir kâse yoğurt, yarım demet maydanoz ve 5-6 adet yeşil nane yaprağı ile blenderdan geçirilir. Açlık hissi yaşandığından çalkalanarak birkaç yudum içilir.

İstenirse miktar artırılır ve 1 litrelik bir şişeye karışım yapılır, evde, iş yerinde buzdolabında saklanarak 2 saatte bir içilebilir. Bu kürde metabolizmayı hızlandırma özelliği olan salatalık, maydanoz ve yeşil nane kullanıldığından sonuç 15 günde fark edilebilir.

Sarımsak Kürü İle Yağları Yakma

Sarımsak anti-oksidan özelliği dolayısıyla vücuttaki kötü yağı atmaya ve ödemleri atmaya yardımcı olmaktadır. 5 diş sarımsak iyice dövülür ve suyu ile birlikte 1 litrelik bir kavanoza alınır, içine 2,5 bardak elma sirkesi eklenir ve ağzı kapalı bir şekilde 10 gün güneş almayan serin bir yerde bekletilir. Bu süreçte arada bir çalkalamak gerekir. 10 günün sonunda yemeklerden önce günde iki kez birer kaşık içilir. 10-15 gün içinde faydası görülecektir.

Yorum yapın