Sarımsak Yutarak Zayıflama

Sarımsak, yüzyıllardan beri kişilerin sağlık için kullandıkları bir besindir. Son zamanlarda ise; sarımsak ile zayıflamanın da mümkün olduğu anlaşıldı. Pek çok kişi, sarımsak ile zayıflayanlar arasına katıldı ve tecrübelerini paylaştı.

Sarımsak yutarak zayıflamak, hem kolay hem de etkili bir yöntem. Sarımsak yenilmek yerine yutulduğu için herhangi bir koku sorunu ile karşılaşmanız da söz konusu olmayacaktır.

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

 • Sarımsak bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bir besin olup, kişilerin hastalığa yakalanma ihtimalini azaltmaktadır.
 • Kan damarlarındaki tıkanmaların önüne geçer ve dolaylı olarak kalp sağlığı üzerinde olumlu etki eder.
  Bağırsaklarda bulunan yararlı bakterilerin azalması nedeni ile oluşan kronik kabızlık sorununun çözülmesini sağlar.
 • Antioksidan özellik göstermekte olup, vücudun antioksidan deposuna katkı sağlamaktadır.
 • Kadınların en büyük sıkıntılarından birisi olan saç dökülmesini önlüyor ve daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlıyor.
 • İyi kolesterolü yükseltmekte ve kötü kolesterolü düşürmektedir.
 • Kan şekerini düzenler ve şeker hastalarının iyileşmesini sağlar.

Sarımsak Kabızlığa İyi Gelir Mi?

Sarımsak, en iyi probiyotik gıdaların başına yer alıyor. Probiyotikler doğrudan bağırsak sağlığı ve sindirim sistemi üzerinde etkilidir. Sarımsak tüketmek bağırsaklarınızın daha hızlı çalışmasını sağlar ve kronik kabızlık için oldukça etkilidir.

Sarımsağın kabızlığa iyi gelmesi için aç karnına tüketmek ve ardından sıvı tüketimi oldukça önemli. Bu esnada hareket seviyenizi arttırmanız da alacağınız sonucu etkiler.

Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırır Mı?

Sarımsağın zayıflama etkilerinin nedenleri başında metabolizma hızlandırma etkisi geliyor. Düzenli sarımsak tüketimi ile metabolizma hızınızı arttırabilir ve böylelikle hiçbir şey yapmazken dahi gün içerisinde daha çok kalori harcayabilirsiniz.

Sarımsak Zayıflatır Mı?

Yalnızca, sarımsak tüketimi ile kilo vermek elbette ki mümkün olmamaktadır; ancak düzenli beslenme ve spor ile birlikte sarımsak yutulduğu takdirde, ciddi kilo verimi sağlamak mümkündür.

Sarımsak yutarak zayıflayanlar, uygulamayı düzenli olarak yaptıklarını söylemekteler. Ayrıca; kilo koruma döneminde fazla kaçırılan zamanlarda, uyumadan önce sarımsak yutmak da, sabah tartıda kilonuzun fazla çıkmasını engellemektedir.

Sarımsak Göbek Yağlarını Eritir Mi?

Sarımsak göbek ve kalça eritme gibi bir etkisinin olup olmadığı sıkça merak edilmekte. Ancak sarımsak yutarak direkt olarak göbek ya da basen eritmeniz mümkün değil. Hatta bölgesel yağ yakımı gibi bir durum da söz konusu değil. Fakat kabızlık sorununuz varsa bu sorunun çözülmesinden dolayı göbeğinizin azaldığını hissedebilirsiniz.

Sarımsak Yutarak Kaç Kilo Verilir?

Metabolizmayı ciddi anlamda hızlandıran sarımsak sayesinde, haftada 2 kilo vermek mümkündür. Sarımsak yutarak zayıflamaya ilk başladığınız hafta, bu miktarın 4 kiloya kadar çıkması da mümkün olmaktadır.

Kilo verme sürecinin yanı sıra ideal kilonuza indikten sonra kilo kontrolü için de sarımsaktan yararlanabilirsiniz. Her gün 1 diş sarımsak tüketin. Eğer düzenli tüketmek istemiyorsanız yalnızca yemeği fazla tükettiğiniz zamanlarda sarımsaktan yardım alabilirsiniz.

Sarımsak Yutarak Zayıflamanın Etkileri

Sarımsak Yutmak Zayıflatır Mı? Sarımsak Çiğnenmeli mi Yutulmalı Mı?

Sarımsak Ne Sıklıkla ve Nasıl Yutulmalıdır?

Sarımsak, tansiyonu düşürme etkisine sahip bir besindir. Bu nedenle, kendiniz üzerinde yapacağı etkiye çok dikkat etmelisiniz. Sarımsak yuttuktan sonra başınız dönüyorsa, miktarını azaltmalısınız. Baş dönmesinin nedeni tansiyon düşmesidir.

Eğer kronik tansiyon sorununuz bulunuyorsa sarımsak yutmak sizin için sakıncalı olabilir. Doktorunuza danışmanız ya da farklı zayıflama kürlerine yönelmek sizin için daha doğru olur.

Zayıflamak için uyguladığınız yöntemleri uzun süre uyguladığınızda vücut bu duruma alışır ve alacağınız sonuç azalmış olur. Bu nedenle 40 gün sarımsak yutmak ve ardından 1 hafta ara veremek alacağınız sonucun daha olumlu olmasını sağlar.

Sarımsağı Yutarak Mı Çiğneyerek Mi Tüketmek Daha Faydalı?

Sarımsağı çiğneyerek yemek oluşturduğu koku nedeni ile her zaman mümkün olmayan bir tüketim şekli. Gerek sosyal hayat gerekse kişisel hayatta sarımsak kokusundan rahatsız olunabilir. Bu nedenle pek çok kişi için sarımsağı hap gibi yutmak daha mantıklı geliyor. Ancak sarımsağı çiğneyerek yemenin yutmaktan daha faydalı oluyor.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sarımsağı çiğneyerek yediğinizde yağ yakımı ve kandaki yağ sevilerinin düşürülmesinde oldukça etkili. Yutarak tüketmenin etkisi ise; çok daha az. Ancak koku nedeni ile sarımsağı çiğneyerek yemeniz mümkün değilse yutmayı tercih edebilirsiniz.

Sarımsağı sütte ya da su da bekletmek de tercih edilebilecek tüketim şekillerinden. 2-3 saat su ya da sütte beklettiğiniz sarımsağın hem suyunu/sütünü hem de sarımsağını tüketebilirsiniz.

Sarımsak Sabah Mı Akşam Mı Yutulmalı?

Normal şartlarda sabah ve akşam ikişer tane olmak üzere, bir günde 4 adet orta boy sarımsak yutmak idealdir. Sarımsağı dört parçaya bölerseniz, yutma işlemi daha kolay olacaktır. Ayrıca; yutulan sarımsağın koku yapmayacağını da unutmamalısınız.

4 parçaya bölmüş olduğunuz sarımsağı, bol su ile yutarak tüketebilirsiniz. Sonucu, ilk tükettiğinizin günün ertesi günü görmeye başlar ve sarımsak ile zayıflama mucizesinin tadını çıkarırsınız.

Sabahları aç karnına sarımsak yutmanın faydalarını arttırmak için sarımsak yuttuktan sonraki 1 saatte yemek yemeyip bolca su ya da 1-2 fincan bitki çayı tüketebilirsiniz. Eğer sabahları sarımsak yuttuktan sonra baş dönmesi, halsizlik gibi durumlarla karşılaşıyorsanız sarımsağı yalnızca akşamları da tüketebilirsiniz.

Sarımsak Yediğimde Başım Neden Ağrıyor?

Sarımsak tüketimi sonrasında baş ağrısı sıklıkla karşılaşılabilen bir durum. Sorunun kaynağı tansiyon düşmesi. Eğer sıklıkla karşılaştığınız bir durumda mutlaka doktora gitmeli ve baş dönmesi anında tansiyonunuzu ölçmelisiniz.

Doktorunuz da uygun görüyor ve herhangi bir ilaç önermiyorsa tansiyon düşüklüğü anında tuzlu yiyecekler tüketebilirsiniz.

Sarımsak yutarak zayıflama hakkında merak ettiğiniz konuları yorumlar kısmından diyetisyenimize sorabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ebru Can dedi ki:

  Sarımsağı kokusundan dolayı hiç sevmem ama zayıflamama yardımcı olacaksa yutacağım, daha önce kullanıp faydasını gören var mı ?

 2. Çilem Kalkan dedi ki:

  Sarımsak yemeyi çok severim ama malumunuz koku yüzünden sadece belirli zamanlarda yiyordum. Böyle bir faydası olduğunuda bilmiyordum açıkcası. Bu faydası yüzünden çok kadının fazla tüketeceğine eminim 🙂

 3. Ebru dedi ki:

  Ben sarımsak yutuyorum ve kilo vermeme ciddi anlamda yardımcı oluyor.

  • dilek dedi ki:

   Bunu tum olarakmi yutacagiz ezerekmi

   • admin dedi ki:

    Ezmenize gerek yok Dilek hanım.
    Ancak 4 parçaya bölerseniz daha rahat yutarsınız.

    • pinar dedi ki:

     Enziren annelerin yapmasinda bir sakinca varmi acaba

     • admin dedi ki:

      Pınar hanım, soğan, sarımsak gibi besinlerin sütünüzü acılaştırma riski var. O nedenle mutlaka doktorunuzla iletişime geçin.

     • nur dedi ki:

      Peki aç karnına yada tok karnına mi yutuluyor..

  • Esin dedi ki:

   Mrb 3gundur diyetteyim ama aynı zamanda ikinci oğlum 7aylik emziryorum sarımsakla hafta kacgun versiginizi ogrenwbilirmiyim emİrdigim için sarımsağı uygun buldum kendime

 4. Melisa Kandemir dedi ki:

  Düzenli Yaparsanız Faydasını Görürsünüz Gerçekten Faydalı Bir Yazı Olmuş .

 5. İsmet Can dedi ki:

  Yutma konusunu ilk defa duydum. Zor olmuyor mu? Bir de koku yapıyor mu?

 6. Hüsniye Topuz dedi ki:

  Sarımsağı çiğnemeden sadece yutarak mı zayıflayacağız? Yemeklere filan kattıklarımızla olmaz mı kızlar? Bol sarımsaklı mantıyla zayıflayabilsek ne güzel olurdu 🙂

 7. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Hüsniye hanım, piştiği zaman aynı etkiyi göstermiyor sarımsak, o nedenle yutmak şart. Tabi, mantıya da dikkat etmek gerekli. 🙂

 8. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Parçalara böldüğünüzde hiç sıkıntı olmuyor ve koku yapmıyor İsmet Bey.

  • Yagmur dedi ki:

   Butun evin icinde oturmuorm 12 kilom var fazla istedgim.kiloya ulasana kadar mi yapmaliyim bunu insallah ise yarar hemen bu aksam baslayacagim

   • admin dedi ki:

    O zaman rahatlıkla başlayabilirsiniz 5 mil ile Yağmur hanım.
    İdeal kilonuza ulaşana kadar, hatta sonrasında da yapabilirsiniz; ancak Leslie Sansone videoları biraz yavaş tempoda kaldığından sıkabilir.
    Öyle bir durum olursa, farklı zayıflama programlarına geçiş yapabilirsiniz.

 9. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Ebru Can hanım, daha önce deneyen kişilerin yorumlarını araştırdık ve memnun olan pek çok kişi mevcut.

 10. Canan Yar dedi ki:

  sarımsak yemeklerde çok kullanmayı tercih etmiyorum eşim de ben de hoşlanmıyoruz ama zayıflamak için sarımsak mecbur deneyeceğiz. yeni yılda yazın fit olmak için her yol mübahtır. 🙂

 11. ali ANTALYA dedi ki:

  sarımsağı yutabilsek kesin zayıflatır zaten önemli olan onu çiğ yemek. ama pişmiş sarımsak da yararlı mıdır?

 12. orhan aslan dedi ki:

  vaz geçilmezimdir. ama kokusu nedeniyle istediğim kadar yada yerde tüketemiyorum.

 13. Ferah dedi ki:

  Dört sarımsak derken dört diş mi oluyor?

 14. Zayıflama İksiri dedi ki:

  Evet, 4 diş sarımsak anlamına geliyor.

 15. Ferah dedi ki:

  Bu yorum yazar tarafından silindi.

 16. seda dedi ki:

  ben her sabah ve her akşam bol suyla yuttum 5 6 gün boyunca. ilk 4 gün her şey normaldi, kilo verdiğimi düşünüyordum. sonra bir gece yattığım yerde yatak altımdan kayıyormuş gibi hissettim.zar zor mutfağa gidip biraz ekmek yeyip yattım. baş dönmesiyle uyudum. sabah uyandım elim yüzüm şişmiş. baş dönmesi hat safhada.1 gecede tam 4 kilo ödem toplamışım. 1gün önce içtiğim 4 litre suyun hepsi vücudumda kaldı. 1 2 haftada etkisi geçmedi. kesinlikle tavsiye etmiyorum denemeyin bile. o tansiyonumun yükselmesi başımın dönmesi el ve ayağımdaki titreme hayatımda hiç karşılaşmadığım bir durumdu. gece kalkıp o bir parça ekmeği yemeseydim ölebilirdim.

  • admin dedi ki:

   Seda hanım, sarımsağın tansiyona etkisinden yazımızda da bahsettik.
   Dikkat etmek çok önemli.
   Öncelikle sağlık diyoruz.

 17. nil dedi ki:

  Bir haftadır, sadece yatmadan önce 1 diş sarımsak yuttum ve 79.8 kg’dan 76.9 kg’a düştüm. Tabi bunu yaparken yememe dikkat ettim.

 18. Duygu dedi ki:

  Peki aç mı yutulması gerekiyor tok mu?

 19. Merve dedi ki:

  BN spor yapamam o yüzden sporsuz da kullansam fayda olur mu acaba 2dış mi sarımsak yoksa 4 diş mi

 20. Sema dedi ki:

  Yemeklerden öncemi yutucaz nasıl bi düzenli açıklayın

 21. Nlsa dedi ki:

  Ne kadar surede kac kg vereblrz

 22. Merve dedi ki:

  Anlayamadığm bi kaç yer var aç karna mı tok karna mı tüketilmeli sabah ve akşam olmak üzere iki öğün mü tüketilmeli ve kaç tane tüketilmeli bunlarn cevabını alrsam çok iyi olur

 23. Emel dedi ki:

  Çiğ yesek olur mu ben yutamıyorum.Çiğ yiyince etkisi azalıyor mu?

 24. Hilal dedi ki:

  Sarmisak gerçekten mucizevi besin sabah aç 2 dışı aksam yatmadan önce 2 dış yutulur 2 ser bardak suyla eğer tansiyon rahatsızlığı olursa bırakın her bünye farklıdır unutmayalım

 25. Hilal dedi ki:

  Ben dün kullanmaya başladım 2 diş sarımsağı sıcak suya koyup suyunu içip daha sonradan sarımsakları yutuyorum etkisini görürsem tekrar yazacağım iyi günler ?

 26. canan dedi ki:

  sadece bir diş ile yapılamsı mümkünmüdür sanmıyorum bünyemin 2 diş sarımsağı kaldrabileceğini 🙂

 27. banu dedi ki:

  bende kullanmak istiyorum yardımcı olurmusunuz ?

 28. birsen dedi ki:

  Bende basladim hadi hayirlisi kizlar

 29. filiz dedi ki:

  Bende yeni başladım kolay bi yöntem ama midede yanma oldu ve kokusuda oluyor ne yapmalıyım admin?

 30. emel dedi ki:

  Emziren anneler kullanabilirmi bebege bir zarari olurmu….

  • admin dedi ki:

   Emel, çeşitli araştırmalarda soğan ve sarımsağın sütü acılaştırabileceğinden dolayı bebeğin emmeye yanaşmayacağı yönünde bulgular mevcut. Her ne kadar kesinliği kanıtlanmasa da, riske atılmasını önermiyoruz.

   • Sevilay dedi ki:

    Benim 6 aylik bebegim var emziriyorum suan.gunde sadece 1 dis yesem acaba sorun olurmu..

    • admin dedi ki:

     Sevilay hanım, sütün tadında acılık oluşturma riski mevcut. O nedenle hiç riske atmayın.

 31. aygul dedi ki:

  Aksam yemegi yemiyorum salatalik yogurt gibi yiyoyorum zarar olmaz dimi bir dis yesem

  • admin dedi ki:

   Aygül hanım, az yemek yediğiniz için tansiyon düşme riski olabilir.
   Dikkat etmelisiniz.

 32. Uskahx dedi ki:

  Gzyaşcmzuxhdkxıcj

 33. Yasemin dedi ki:

  Sabahlari kahvaltıdan sonra yutsakta ayni sonucu alirmiyiz acaba ? Yani kilo verebilirmiyiz.

 34. Yasemin dedi ki:

  Arkadaşlar ac karna yemeyin tok tuketmelisiniz

 35. Gözde dedi ki:

  Ben yeni başlayacağım da tok karnına mı yemeliyim sarımsakları?

  • admin dedi ki:

   Gözde hanım; aslında aç karnına daha etkili olmaktadır. Ancak sarımsağın tansiyon düşürücü etkisi olduğu için uyumadan önce yutmanız en garantilisi.

 36. Ebru dedi ki:

  Arkadaşlar sabah aç karnına 1 orta boy diş sarımsak yutun ardından güzelce kahvaltınızı yapın ve güne zinde başlayın kesinlikle 2 tane 3 tane yutmaya çalışmayın bedeniniz tepki verir mazallah kusar hasta olursunuz. Sarımsağı yutmaya devam ederseniz 2 güne vucüt tepki verir kilo verdiğinizi yavaş yavaş hissedeceksiniz bunu sakın bir anda kilo veriliyor sarımsakla diye düşünmeyin ayrıca şu kış aylarında hastalık falan bedeninize uğramadan kaçıyor adeta:) iyi günler…

  • Bahar dedi ki:

   Bu gün 2. Günüm sabah aç Karina 1 dış yürüyorum. Zayıflamak istiyorum. 40 gün hiç sektirmeden yapmak gerekirmis… bilmiyorum. Sizde ne gibi bir artısı oldu? Kilo verdiniz mi

 37. Murat Can dedi ki:

  arkadaşlar 5 gündür sabah aç karna 2 diş yatmadan önce iki diş yuttum bol suyla ve 93 kilodan 88 kilo olmuşum bende çok etkili oldu bi rahatsızlık yaşamadım devam edeceğim çok yararlı bişey 🙂

  • admin dedi ki:

   Sonucu bizimle de paylaştığınız için teşekkür ederiz Murat bey. Fİt günler diliyorum.

  • Dilan dedi ki:

   Murat bey diyet,spor yaptinizmi yoksa sadece sarmisagi bu sekilde yutarakmi bu sonucu aldiniz

 38. Murat Can dedi ki:

  rica ederim inş daha güzel sonuçlarda paylaşırım sizinle

 39. Serdar dedi ki:

  Murat bey bugun 10 gün olmasi lazim. Kaç kilo oldu ? 😉

 40. şenay dedi ki:

  Ac karinlami mi içsem daha zayiflarim tok karinla mi acaba

 41. ayse dedi ki:

  aç mı tokmu içilmeli

  • admin dedi ki:

   Aç karnına Ayşe hanım.

   • İbrahim dedi ki:

    Sayılı 365 adet sarımsağı zeytin yağı,pekmez,limon suyunun icinde koydum. Hepsini karıştırdım. Kapağını açtığımda iğrenç bir koku var. Kırk yaşındayım bekâr erkek olduğumdan biraz balkon yaptı bende . Ne bulursam yiyordum. 96 kiloyum. 1 Ağustos 2019 başladım. 7 günde ne demişti çok şey değişti. Sabah akşam tiksindirici bir şekilde bir diş sarımsak yutuyorum. Anamın köyden gönderdiği ayakları ile çiğnediği üzüm pekmezinin akşam sabah aç tok karına yiyorum. Uludagdan bidonlarla su getirmistim kafama dikiyorum öğle bardak felan kısıtlama yapmıyorum mide ne kadar aldı o kadar su…sirke bir kaşık içiyorum en iğrenci o .bu arada terziyim . İnanın bütün dükkanı açacağım yüzüm biraz daha guzelesti. Yüzüme fer geldi. Zannedersem göbek 7 günde 1 kilo gitti … önceleri kendimi hasta hissederdim. Şu anogle birdurum siz konusu değil, sehvetim çok aşırı arttı. Beyin hucrelerim çalıştı.kalbimde damar sanki tikanacak gibi oluyordu inanin şu an o yok. Ayaklarımda sigaradan kaşıntı vardı pislikten deyil namaz kılan biriyim günde 5 sefer yıkıyorum. Kaşıntı bitti.yuzum beyazladi

 42. alili dedi ki:

  ben 120kilodan 98 kiloya düstum 2 ayda sırf sarımsakla

 43. Sema dedi ki:

  Ben 53 kiloyum, sabahları aç karnıma 1 adet yutuyorum sadece. Etkisi olur mu? Birde haftanın 2 günü yarım limon suyunun içine 1 diş limon doğrayıp su ekleyip içiyorum. Sizce nasıl?

  • admin dedi ki:

   Sema hanım, limon da sarımsak da tansiyonu düşürebilecek besinler. Mutlaka kontrollü olun. Baş dönmesi durumu ile karşılaşmazsanız gayet iyi.

 44. ceren dedi ki:

  Sarımsağı ılık su ile mi yutmak gerekiyor?

 45. özge özmen dedi ki:

  ya ben 70 kg dım haa daha oncesı var 83 den 63 e dusmustum bır gun yapıp bırgun yemedım sarımsagı tokluk hıssı yarattı gece bende sımdı tartıda bı degısıklık yok hıc sekmedenmı yapmak lazım suankı kılom 70 63 den 70 olmusum sarımsakla sadece gecelerı yesem duzenlı b degısıklık olurmu kılomda tsk ederım

  • admin dedi ki:

   Özge hanım, kilo vermek adına uygulamaların düzenli olması son derece önemli. Kilo koruma döneminde, düzenli kullanmasanız da olur.

 46. Ozlem dedi ki:

  Merhaba, sabah degilde aksam yatmadan once yutsak nasil olur ‘ve saat kacta yutulmali sizce. Bilemedim. Calisiuorum sabah kahvaltidan sonra yutsam faydasi olurmu ve koku olmazmi yaaaa

  • admin dedi ki:

   Özlem hanım sabah tüketmenin tansiyon düşürme riski var. Akşamları yatmadan tüketebilirsiniz.

 47. gul dedi ki:

  kesinlikle yapin arkadaslarr cok faydali bir iksir tesekkurler admin erinmeden yorulmadan tek tek cevaplamis sag olsun

  • gul dedi ki:

   105 kg 94 oldum devamm

   • admin dedi ki:

    Çok tebrik ederim, harika bir kilo veriş olmuş.
    Başka bir şey yaptınız mı? Ne kadar sürede verdiniz bu kiloyu acaba?
    Okuyanlara da motive olmuş olursunuz başarınız ile.

  • admin dedi ki:

   Yeter ki faydanılsın Gül hanım, hiç sorun değil. 🙂

 48. Ercan dedi ki:

  Ben gunde 4 dis yiyorum 99 kilodan 79 kiloya dustum tabiki spor ve az yedim sarmsak cok super

  • Ercan dedi ki:

   Aksam yogurta kattim yarim limon siktim pulbiber 4 dis sarmsak 20 kilo verdim yuruyus yaptim az yedim amacina ulastim sarmsak bir nucize

   • admin dedi ki:

    Ercan bey tebrik ederiz. Harika kilo vermişsiniz; ancak iki kürü beraber kullanırken dikkat etmekte fayda var. Herkeste olmasa da tansiyon düşmesine neden olabilir. Dipnot olarak ekleyelim yorumları okuyup, bu doğrultuda ilerleyecek kişiler için.

 49. sinem dedi ki:

  Merhaba, ben de bu hafta içinde başlamayı düşünüyorum. Neticeyi paylaşacağım inşallah.

 50. esra dedi ki:

  Merhabalar öncelikle. Ben sarımsak yutmakta cok zorlaniyorum hap filanda yutamiyorum zaten bogazimda kalmis gibi oluyor onun yerine yatmadan once 2 dis sarimsak cignesem etkili olur mu acaba ? Yoksa cigneyince etkisi azalir mi ? Yardimci olursaniz cok sevinicem simdiden tesekkurler.

 51. semay dedi ki:

  Ben 19 yaşındayım . 66 kiloyum . Tansiyonum düşüp yükseliyor. Zayıflamak istiyorum . Sarımsak yemeliyim mi yememeliyim mi ? Yardımcı olursanız sevinirim .

  • admin dedi ki:

   Sevgili Semay kesinlikle tavsiye etmiyorum.
   Tansiyonu olumsuz etkileyebilir.
   Onun yerine yoğurt kürünü inceleyebilirsiniz.

 52. sinem dedi ki:

  Merhaba, yaklaşık 1 haftadır sabah ve akşamları yemeklerden sonra sarmısak yutmaya çabalıyorum 🙂 Öncelikle belirtmem gerekir ki 50.6 kiloya yükselmiştim kış mevsiminde. Normal kilom 45 yaz aylarında. Yarım saatlik yürüyüşle özellikle de muayyen dönemimde olmama rağmen 2 kilo verdim diyebilirim. Bakalım gidişatı yine yazacağım.
  Ayrıca önceki yeme miktarımı arttırmak durumunda kaldım, bu bilinçli yaptığım birşey, tansiyonum sürekli düşük olduğu için öğün sayımı ve kalitesini arttırdım. Ben umutluyum hedefimi 44.5 yaptım bu hızla giderse. Benimde sormak istediğim istediğimiz kiloya ulaşsak bile sarmısak yutmamızda mahsur var mı. Yutmaya devam ettiğimiz müddetçe kilo kaybı devam mı eder? Tskler

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Sinem hanım.
   Harika sonucunuzu öncelikle tebrik ederim ama tansiyon probleminiz varken bu kürü uygulamanız beni tedirgin etti. Lütfen kontrolde kalın.
   Kilo verme süreciniz bittikten sonra kilo almamak adına kullanabilirsiniz.
   Eğer aynı kullanım ile kilo vermeye devam ederseniz 2 günde 1 kullanırsınız.

 53. sinem dedi ki:

  Ne olduğuunu anlamadığım biçimde eski kiloma geri dönmüşüm. Ödem topladım sanıyorum. Bakalım bu haftanın çok üzerinde durmak istemiyorum kronik bir durum olduğu için 🙂 gelişmeleri paylaşacağım. Hatta bu sabah sarmısak yutmayı da bıraktım geçici olarak. Netleşince paylaşacağım tekrar.

  • admin dedi ki:

   Sinem hanım, dolunay döneminde ödem toplamak normal. Hafta sonu dolunayı atlattık. Bugünlerde su tüketiminizi arttırır, ödem attırıcı çaylar tüketirseniz 2-3 güne kadar normale döneceğinizi düşünüyorum.

 54. Duygu dedi ki:

  Bende 50 kiloyum bi kaç kilo versem çok iyi olucak sarımsak sevmem ama yutabileceğimi düşünüyorum ?

  • admin dedi ki:

   Duygu hanım, kilonuz yüksek durmuyor. Aman dikkat edin de tansiyon düşmesi ile karşı karşıya kalmayın.

 55. ferda dedi ki:

  merhabalar bende bugün başladım 80 kiloyum 65 kilo olmam gerekiyor inşallah faydası olursa hemen bilgi vereceğim

  • admin dedi ki:

   Ferda hanım, bol bol zayıflamalar diliyoruz. Ancak lütfen tansiyonunuzu kontrolde tutun.

 56. şerife dedi ki:

  merhaba acaba sarımsağı yutmak yerine ezip yoğurtla karıştırıp yesek olur mu ben yutabileceğimi düşünmüyorum da yardımcı olursanız sevinirim

 57. Yagmur dedi ki:

  Bende 18 yasindayim boyum 1.58 kilom 76 idi 1 haftafa 70 kiloya dustum diyet programi uyguladim ve surekli olarak spor yaptim bugun bu sitede bu yaziya rastladim ve hemen sarimsak kullanmaya basliyorum etkisini gorursem paylasacagim..

  • admin dedi ki:

   Yağmur hanım, çok güzel kilo vermişsiniz gerçekten. Tebrik ederim. Zayıflama hikayeleri bölümünde sizin de hikayenizi görmek isteriz.

  • Damla dedi ki:

   Yagmur hanim merhaba bende 17 yasndaym kilom 75 boyumsa 160 bir haftada alti kiloyu nasil verdiniz ve goruste ciddi anlada degisme oldumi

 58. Elif dedi ki:

  Sarimsagi cinesek olurmu

  • admin dedi ki:

   Elif hanım çiğneme konusunda bir sakınca yok ama koku günlük hayatı etkileyebileceğinden dolayı yutmak diyoruz.

 59. Kardelen dedi ki:

  Admin hanım psikiyatri ilacı kullanıyorum faydası olurmu

  • admin dedi ki:

   Kardelen hanım, ilacın içeriğini bilmiyoruz.
   Etkileşimde bulunma riski de mevcut. Mutlaka doktorunuza danışıp öyle kullanın ki bir zararı olmasın. Sağlığı riske atmamak en önemlisi.

 60. fatma dedi ki:

  ben 5 yıl önce sarmısak yutarak 5 ayda 11 kilo verdim tabi biraz yememide kıstım yemeni kısarsan zaten kilo veriliyor

 61. hecer dedi ki:

  Merhaba bunu yalniz sabahlari etsek faydali olurmu

  • admin dedi ki:

   Tabi olur sevgili hecer; ancak tansiyon düşmesine neden olabileceğini göz ardı etmeyin lütfen.

 62. asli dedi ki:

  Merhaba benimde 20 kilo kaybetmem lazim günde bitane yutabilirmiyiz ve yemekten önce mi sonrami yemek lazim ??

  • admin dedi ki:

   Aslı hanım, aç karnına daha iyi ama tansiyon düşmesine neden olabilir. Eğer tansiyonunuz düşmeye müsait ise; tok yemeyi tercih edin.

 63. Eskieskies dedi ki:

  Gaitamda ve yerinde aşırı derecede koku oluyor ve çok rahatsız ediyor göndereceğiniz bisey var mi

  • admin dedi ki:

   Sevgili Eskieskies; ilk kullanılan zamanlarda kimi kişilerde bu durum görülüyor. Çözüm olacak sarımsağı yarım saat sütün içerisinde bekletip öyle yutabilirsiniz.

 64. Hazer dedi ki:

  Ben 74 kiloyum hedefim 55 kilo olmak ben sarımsağı geceleri yutuyorum haftada 2 gün spor yapıyorum yediklerimi kısıyorum etkisi ne olur
  Lütfen cevap bekliyorum

  • admin dedi ki:

   Hazer hanım; bahsettiğiniz düzen ekstra olarak kilo vermenizi sağlayacak bir düzendir. İnanıyorum ki kısa sürede kilo verdiğinizi göreceksiniz.

 65. Cansel dedi ki:

  Evet bayagi yag yakiyo ac karinla yutulursa bol su icin spor yapin belli ediyo vucudunuzda hafiflik his ediyosuuz

 66. Bahar dedi ki:

  merhaba,
  ben 110 kg yum. kilo vermek istiyorum.
  bu uygulamayı nasıl yapmam lazım ?
  aç karnınamı ? tok karnınamı ?
  yardımlarınızı rica ederim.
  iyi günler

  • admin dedi ki:

   Bahar hanım; normalde sarımsağı akşam yatmadan önce ve sabah aç karnına tüketmek ideal; ancak tansiyon düşmesi ve akabininde baş dönmesine neden olabilir. İlk 1-2 gün bu şekilde deneyip kendinizi kontrolde tutabilirsiniz. Eğer sıkıntı yaşarsanız, sabah tok karnına tüketirsiniz ya da yalnızca akşam yutarsınız.

 67. hecer dedi ki:

  Men 2 gun eledim ve yemeyimede fikir verdim baslayanda 76.500 idim indise 75.200 geldim cox yaxsidi tavsiyye ederim her kese

  • admin dedi ki:

   Harika sonuç için tebrik ederim. Bizimle paylaştığınız için de teşekkürler.

   Bu arada yazmadan geçmek istemedim. Azerbeycan, kardeş ülkeden bizi takip etmeniz çok mutlu etti.

 68. Aygul dedi ki:

  Hamile olma risti olanlarda kullana bilirmu

  • admin dedi ki:

   Aygün hanım;
   Sarımsağın kan sulandırıcı özelliği hamileliklerde riske neden olabilir. Kullanmamanız daha doğru.

 69. Sema dedi ki:

  Ya ben bir haftadir yutuyorum ,istahim acildi,sürekli birseyler yemek istiyorum,bir kilo almisim ,sarimsakdanmi acaba

  • admin dedi ki:

   Sema hanım, normalde sarımsağın böyle bir etkisi yok ama eğer sabahları da yutuyorsanız bir de yalnızca gece yutmayı deneyin isterseniz.

   • sema dedi ki:

    evet.daha etkili oluyormuş,sabah aç karnına iki tane.akşam yatmadan önce 2 tane yutuyorum

    • admin dedi ki:

     Dediğim gibi bir de yalnızca akşam deneyin Sema hanım. Eğer iştah problemi ortadan kalkarsa sarımsaktan dolayı olabilir. Aksi durumda, sarımsakla alakası yoktur.

 70. gülsüm dedi ki:

  Merhaba ben 106 kg yum bende bugünden itibaren başlıyorum evimizin yanına spor aletleri geldi yemeklerime de dikkat edetsem inşallah 85 kiloya düşecegime inanıyorum

  • admin dedi ki:

   Elbette ki yaparsınız Gülsüm hanım. Binlerce kişi var kilo veren siz niye veremeyesiniz?

 71. Dilek'ç dedi ki:

  Ben de bugün başlayacağım günde 1-2 sarımsak diş yutmaya, bakalım etkisi ne olcak, hedef 17 kilo verip 46 kilo olmak..

  • admin dedi ki:

   Sonuçlarınızı beliyoruz Dilek hanım. Bakalım siz sarımsak yutarak kaç kilo vermiş olacaksınız.

 72. Derin dedi ki:

  Sarımsaklı yoğurt karıştırıp yersek zayıflar mıyız

 73. Kadriye dedi ki:

  Bende bugun başlayacagım inşallah başarırım ve size yazacağım . Admin hanım

 74. emine dedi ki:

  sarımsak aç karnına mı içilecek.bilgi verirseniz sevinirim. zira 4 ay önce 124 Kilo ile başladığım zayıflama çabam sonucunda 107 kilo oldum. 40 kilo daha vermem gerekiyor.

  • admin dedi ki:

   Normalde aç karnına tüketilmeli Emine hanım ama tansiyon düşüklüğüne neden olabilir. Bunu kontrol edip, eğer baş dönmesi yaşarsanız tok karnınıza ya da sadece gece de tüketebilirsiniz.

 75. seda dedi ki:

  2.günüm ve etkisini şimdiden görmeye başladım metabolizmamı çok hızlandırdı

  • admin dedi ki:

   Sonucunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkürler Seda hanım.
   Metabolizmanızı hızlandırdığını nasıl hissettiniz?
   Tartıda eksi durumunuz nedir?
   Tuvalete çıkma sıklığınızda değişiklik var mı?
   Sarımsakla zayıflamak isteyenlere yol göstermiş olursunuz.

 76. Sinem dedi ki:

  Merhaba diyet yapiyorum ve kabizlik sikayetim var vucudumda cok odem topluyor bir hafta icinde 300gram verbldm ancak. Boy162 kilo 61.7. Kabizlgm oldgu icin bugun cok aci yedim duzeldi gbi ama korkuyorum kabizlik icin sarimsagi denemek istiyorum her gece yatmadan bir tane yutmak mi gerek yoksa sabah aksam 2ser tane mi

  • admin dedi ki:

   Sinem hanım; kabızlık kilo vermek ve korumak için en büyük sıkıntı ne yazık ki.
   Sarımsağı, eğer sabahları yediğinizde tansiyonunuz düşmüyorsa sabah akşam tüketin. Eğer tansiyon düşme sorununuz olursa yalnızca akşamları.
   Ayrıca; sabahları kalktığınızda en az 500 ml su içip, hiçbir şey yemeden 1 saat hareket ederseniz kabızlık sorununuza iyi gelecektir.

 77. eda dedi ki:

  Merhabalar benim kilom 61 boyum ise 160 ben 1 ayda 54 kiloya düşmek istiyorum sizce ip atlayarak diyet yaparak ve günde 4 diş sarımsak yiyerek ulaşabilirmiyim

 78. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba benim kilo problemim yok ama kronik kadin hastaliği problemim var antibiyotikler kullandim ama faydasini goremedim sarmisak yutsam iyi gelir mi sizce yarin sabah baslamak istiyorum ?

  • admin dedi ki:

   Tuğçe hanım; probleminiz akıntı mı?
   Sarımsağın etkisini görürsünüz. Ayrıca antibiyotik kullandığınız sürece bağırsaklarınıza ciddi anlamda zarar verip, bağırsak floranıza zarar verdiğinizi düşünüyorum. Bu konuda da faydasını görürsünüz.

 79. Tuğçe dedi ki:

  Tesekkur ederim umarim guzel haberle donerim siteye mutlaka haber vericem ?

 80. Senem dedi ki:

  Iyi günler acaba tok karninami ac karnina mi yutulacak

  • admin dedi ki:

   Senem hanım; aslında aç karnına daha etkili. Ancak kendinizi mutlaka denemelisiniz. Tansiyon düşmesi etkisi olursa tok karnına devam edersiniz.

 81. Filiz dedi ki:

  Sarımsak iştah acar diye biliyorum ben bende 2 gündür sarımsak kaynayıp içiyorum daha çok yediğimiz farkettim ama bu yönteminde deniycem

  • admin dedi ki:

   Yuttuğunuzda herhangi bir iştah açma durumu olmuyor Filiz hanım.
   Normalde sarımsağın iştah açma durumu da kişiden kişiye değişebilen bir durum. Bazı kişileri, daha çok yemeye sevk ettiği doğrudur.

 82. Mgs111 dedi ki:

  Özellikle disim agriyinca kullaniyorum tam bi antibiyotik arkadaslar ilaca gerek yok

 83. Yasemin dedi ki:

  Gerçekten çok fazla faydası var arkadaşlar bu yöntemi 2007 yılında denemistim ve 80 kilodan 49 kiloya düstüm ve sadece 3.5 ayda gören herkes sasiriyordu.Tabi akşam 6 dan sonra hiç birşey yemiyordum.En çok sevdigim şeyde olsa evde tadina bile bakmazdim aksam sabah yerdim.

  • Elif dedi ki:

   Yasemin hanim sabah ve aksam yani gunde 2 kere mi yuttunuz birde sabah ac karninami yoksa kahvaltidan sonrami

 84. rabiişş dedi ki:

  Merhaba benimde kilo problemim war bende bikac yerde rastladim 1bardak siya 2 3 cewiz ici ve 1 dis sarmsak sabah ac karna icilip kilo weriliyormus ama ceeiz nicin ?ona anlam weremedim

 85. Zeynep Feyza dedi ki:

  Ölüodum sizin yüzünüzden be. Kandırmayın mileti yan etkilerini hic söylemeyin zaten!!

  • admin dedi ki:

   Zeynep hanım, bünyeye göre oluşabilecek yan etkileri hem yazıda hem yorumlarda belirtmiştik. Ancak sanırım siz yalnızca göz atarak denemeye başlamışsınız.

 86. nazan dedi ki:

  slm acaba şeker hastalığınada iyi gelebilirmi bilginiz varmı bu konuda tşkkr ederim

  • admin dedi ki:

   Nazan hanım; evet, sarımsağın kan şekerini dengeleme(daha çok düşürme) etkisi bilinmekte. Bu nedenle şeker hastalarına öneriliyor. Ancak yine de doktorunuza danışmanızda fayda bulunuyor. Hiçbir hastalık için takipli olduğunuz doktorunuza danışmadan hareket etmemeniz en iyisi.

 87. Nuray dedi ki:

  Ben 94 kiloydum şimdi 75 kiloyum 1yıldır kullanıyorum

  • admin dedi ki:

   Nuray hanım yol göstermesi açısından sadece sarımsak yutarak mı kilo verdiniz yoksa ek yöntemler uyguladınız mı?

 88. Cansu dedi ki:

  17 yaşındayım gerçekten işime yarar mı mesela haftada kaç kilo veririm okuldan 5 de çıkıyorum eve 6 da anca gidiyorum gidince ders çalışıyorum spor yapmaya zamanım kalmıyor acaba spor yapmadan da bi etkisini gösterir mi cevap verirseniz sevinirim ☺

  • admin dedi ki:

   Sevgili Cansu;
   Spor yapmadan da etkisini görürsün; ancak tansiyon düşüklüğüne neden olabiliyor.
   O nedenle yaşını da düşünerek akşam tüketmen daha uygun olur.
   Haftada ortalama 1-2 kg gidecektir.

 89. Ayse catak dedi ki:

  Sevgili admin.bir ay önce hipertansiyon teşhisi konuldu.ibrahim saracoglunun sabah aç karnına limon sarımsak kusurunu bir haftadır uyguluyoruz.tansion dusmeye başladı.odemlerim atilio.grip olacaktim hafif burun akintisiyla atlatiyorim.vucudumda bir enerji gelmeye başladı.halsiz ve yorgun hallerin geçmekte.basimdaki tuhaf ağırlık geçti.disetimdekibes yıldır süren iltihap azalmaya başladı.kiloma faydadisini görürsem onuda paylasirim..kendini yorgun halsiz bitkin hisseden herkese tavsiyemdir

  • admin dedi ki:

   Ayşe hanım; çok geçmiş olsun, paylaşımınız için de teşekkür ediyoruz.
   Ancak ufak bir not eklemeden geçmeyeyim ben de okuyabilecek takipçilerimiz için.
   Limon ve sarımsak kürü tansiyon düşürmede etkilidir. Fakat doktorunuza danışmadan tüketmemenizde fayda var. İlaçlarınızın dozu ayarlanırken bu durum da göz önüne alınmalı ki çok fazla düşüş olmasın.

   ** İlaç kullanmayan ya da anlık tansiyon yükselmeleri için yeşil çay ve limon karışımı da güzel sonuçlar verir.

 90. fadi dedi ki:

  Benmi yalnis birseyler yapiyorum acaba 10 gun olacak kullaniyorum gram oynama yok yardimci olurmusunuz

  • admin dedi ki:

   Sevgili Fadi ayrıntılı olarak nasıl uyguladığınızı ve günlük beslenme düzeninizi anlatırsanız hata varsa bulmaya çalışalım 🙂

   • fadi dedi ki:

    Sabah kalkinca 2 adet gece yatarken iki adet sarmisak yutuyorum beslenme duzenim dikkat etmeye calisiyorum gec saatlerde yemwk yemiyorum

 91. fadi dedi ki:

  Bana yardimci olurmusunuz

 92. fadi dedi ki:

  Bulundum sabah 2 adet aksam 2 adet yutuyorum gec saatlerde yemwk yemiyorum ayrica limon nane ve salalatalikli su da iciyorum aksine 1 kg aldim

  • admin dedi ki:

   Fadi hanım, tükettiğiniz kürde hiç bir sıkıntı yok; ancak ödem toplamış olabilirsiniz.
   Regl döneminiz yaklamış olabilir mi?
   Kürle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

 93. fadi dedi ki:

  Ben 2.5 aydir adet goremiyotum bu yuzden ise yaramamis olabilirmi acaba

  • admin dedi ki:

   Kesinlikle olabilir Fadi hanım.
   Hormonal problemler kürlerin etki etmesini engelleyebilir.

 94. Adem dedi ki:

  Prof. Canan Karatay hocanin dediklerini de uygulayin, zararli karbonhidratlardan, seker, fazla meyve tuketiminden uzak durun, goreceksiniz saglikli yaslanmak mumkun, Allah herseyi bir dengeye gore yaratmis, dengeyi bozdugumuz icin saglik sorunlari cogaliyor

 95. Adem dedi ki:

  sayin admin sarimsak yutma ve limon sarimsak kürü arasinda ciddi bir fark var mi?
  ikisini de denediginizi dusunurek, zayiflama degil saglik amacli soruyorum,
  ikisinde de sarimsagin yararli maddelerini tuketmek amaclaniyor degil mi?
  ve kimi kullanicilar koku yaptigini soylemisler, hicbir kesik olmadan mi yutmak gerekir?

  • admin dedi ki:

   Adem bey; dediğiniz gibi amaç sarımsağın yararları sayesinde daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak.
   Eğer tansiyon sorununuz yoksa limonlu olanı öneriyorum. Ancak tansiyon düşüklüğüne neden olabiliyor.
   Sarımsak tek başına da tansiyon düşürebilir; ancak limonla beraber tüketilince ihtimal daha da artıyor.
   Koku konusunda gerçekten yutmada hiç bir sıkıntı olmuyor. Sarımsağı 2-3 parçaya bölüp tüketebilirsiniz. Direkt yutmanızın da bir sakıncası yok.
   Sarımsak limon küründe koku oluşabiliyor ama bu durum kişiye göre değişiyor.

 96. Elvan dedi ki:

  Iyi akşamlar bende üç gün oldu başlayalı gece yatmadan önce 4 diş sarimsak yutuyorum.kiloda tabiki değişiklik şuan icin ama bakalim deneyip görücez …

 97. Sabir tasi dedi ki:

  Selam bende denemek istiyorum sabah aç karna 2 dış akşamda yatmadan 2 diş sarimsak yutmakmi gerekiyor.ben 105 kiloyum bir ayda hem yememe dikkat edip bu kuru yaparsam 1 ayda tahminen kaç kilo verebilirim lütfen cevap verirseniz sevinirim

  • admin dedi ki:

   Sevgili Sabır Taşı; elbette kürlerin verdireceği kilolarla ilgili net bir şey söylemek doğru değil ama normal şartlarda 5-6 kg vermeniz beklenir.

 98. Asil dedi ki:

  Sarimsak limon kürünü yapip 25 Gün beklettim 2 Gundur sabahlari ac Karnina yarim cay bardagi iciyorum tansiyonum her zaman dusuk olmasina Ragmen beni HIc etkilemedi Ayrica inanilmaz bir tokluk hissediyorum . Sadece biraz Fazla gaz yapti insnalah bir sure Sonra bi fark olursa sizlerle paylasicam

  • admin dedi ki:

   Sevgili Asil; normalde tansiyon düşüklüğü yaşayanlara önermiyoruz.
   Siz, yine de kullanırken kontrollü olun. Sonuçta, önce sağlık.
   Güzel sonuçlarınızı da bekliyoruz.

 99. Dilan dedi ki:

  Ya bende yapmak istiyorum bu sarimsak olayini ama nasil yapmak gerekiyo net bi şekilde anlatirmisiniz 15 kg fazlam var ve bi an once vermek istiyorum diyet yapmak şartmi bunun yaninda yoksa sadece sarmisakla verebilirmiyiz bi aydinlatin beni lutfen ?

  • admin dedi ki:

   Dilan hanım yazı ve yorumları okursanız sarımsakla zayıflama net şekilde anlatılmış durumda.
   Bunlar dışında aklınıza takılan bir konu varsa direkt sorarsanız daha iyi olur.

 100. Kaptan black dedi ki:

  Bwn sarımsak sayesinde 10 günde 5 kilo verdim. Ama kokacağım diye ödüm kopuyor

 101. Emine dedi ki:

  Pazar akşamı sarımsak yutmaya başladım sadece 3 defa yutmama rağmen bugün sabah tartıda 800 gr eksi gördüm.
  Umutluyum inşallah istediğim kiloya sarımsak yutarak daha kolay ulaşacağım.
  Gelişmeleri tekrar yazcam.
  Emeği geçenlere teşekkür ederim.???

  • admin dedi ki:

   Güzel sonuçlarınız için tebrik, sarımsakla zayıflayanlardan birisi olarak aynı yöntemi denemek isteyenlere bir yol göstermiş olduğunuz için teşekkür ediyoruz Emine hanım. 🙂

 102. Fevziye dedi ki:

  Iki gundur yutuyorum sabah ac karna iki dis gece yatarken iki dis diyette yapiyordum zaten 6 aydir ama bugun 1 kilo almisim sarimsaktan dolayimi acaba ödemde yapiyormu cok moralim bozuldu??

 103. Fevziye dedi ki:

  Mide kucultme ameliyati olmustum 6 ay once 6 ayda 40 kilo vermistim 6 aydir 100 gram bile almamistim kilo verimimde duraklamalar oldugu icin son 20 kiloyu vermeme takviye olsun diye sarimsaga basladim ama 1 kilo aldim korkuyorum devam edersem kilomu aldirir diye

  • admin dedi ki:

   Fevziye hanım; normalde sarımsağın kilo aldırma etkisi yok ama kimi kişilerde iştah arttırabiliyor. Acaba normal beslenmenize göre daha mı fazla yemek yediniz? Regl döneminiz yaklaştı mı?

   • Fevziye dedi ki:

    Regl donemim degil ayrica diyetle besleniyoruz ameliyat oldugumuz icin ve proteinli besleniyorum 0 karbonhidrat ama sarimsaga devam edicem bakicam sonuc ne olucak kac gunde etkisini gosterir acaba

   • Fevziye dedi ki:

    Sonuclari burdan yazicam birdeşu var beni tuvalete cikarmadi kabizligim devam ediyor 3 gundur yutuyorum acaba 1 haftada felanmi etkisini gostericek

    • admin dedi ki:

     Kişiden kişiye değişmekle beraber, pek çok kullanan ilk günden etkisini görüyor Fevziye hanım.
     1 haftaya kadar süre uzayabilir. 1 haftada etkisini görmüyorsanız, farklı bir kür denemeniz daha iyi olacaktır.

 104. Semra dedi ki:

  Bende dün başladım 79 kiloyla bakalım nolcak

  • admin dedi ki:

   Sarımsak yutarak zayıflayan pek çok kişi gibi sizin de güzel sonuçlar almanız dileğiyle Semra hanım..

 105. Fevziye dedi ki:

  Bakalim deniycem birakmiycam kilo kaybim oldumu yazicam burdan tsklr admin kabizlik icin bugun ilac ictim sarimsakla olsaydi daha iyiydi dogaldi ama bakalim sabredicem gidisati gorucem

 106. Fevziye dedi ki:

  Gun itibari ile 1 kilo verdim cok mutluyum olucak galiba??bisey sorucam ben sarimsagi butun yutamiyorum onun icin kucuk kucuk parcalara kesiyorum birsey olmaz degilmi admin yinede ise yararmi cok tsklr kilo verdikce sevincimi sizlerle paylasicam.

  • admin dedi ki:

   Harikasınız Fevziye hanım 🙂
   Bu güzel sonucunuz için tebrik ediyor ve bizimle paylaştığınız için de teşekkür ediyoruz.

   Tabi tabi, küçük parçalara bölerek yutabilirsiniz.

 107. Semra dedi ki:

  Bişey sormak istiyorum cumadan beri sarımsak yutuyorum ama aşırı tuvalete çıkıyorum bu normalmi

  • admin dedi ki:

   Semra hanım, sarımsağın böyle bir etkisi var. En önemli ve yararlı etkilerinden de birisi. Sindirim sisteminizi destekliyor.

 108. Semra dedi ki:

  Teşekkür ederim herhangi bi rahatsızlık yaratmadı sadece tuvalete sık çıkıyorum

 109. Bilinmeyen dedi ki:

  Merhaba ben şuan 81 kiloyum her gece yatmadan önce bir diş sarımsak yutsam iki haftada iyi bi kilo verir miyim acaba

  • admin dedi ki:

   Sevgili bilinmeyen; yediklerine biraz dikkat edip hafiften de spor eklersen 4 kg kadar vermen beklenir. Elbette bu miktar artış gösterebilir.

 110. Bilinmeyen dedi ki:

  Lütfen acil cevap verin acilen kilo vermem gerek: (

 111. Fevziye dedi ki:

  Sabah aksam iki dis yutun bilinmeyen

 112. leyla dedi ki:

  Selam ben normalde yutuyordum arada sağlık için dün yeni öğrendim faydalarına bakarken sizinle karşılaştım ve bu gün başladım beş kilo fazlam var inşallah veririm teşekkür ederim şimdiden

 113. Fevziye dedi ki:

  Leyla hanim sonuclari bizimle paylasin bakalim gidisatiniz nasil olucak

 114. Fevziye dedi ki:

  Birsey sorucam kusura bakmayin sarimsak yuttugumuzda beni ishal etmiyor nerdeyse 1 aydir iciyorum ve tuvalette butun cikiyor mide parcalamiyor acaba herkezde boylemi cok merak ettim tsklr

  • admin dedi ki:

   Fevziye hanım ilginç bir durum.
   Normalde böyle olmuyor.
   1 hafta kadar direkt yutmak yerine ezip tüketmeyi deneyin bakalım nasıl bir etki göreceksiniz?
   Ayrıca ishal etkisi herkeste görünmez. Onda sıkıntı yok.
   Ekstra bir etki gördünüz mü?

 115. Fatma dedi ki:

  Ben karbonatli su icmeye basliycam … Zayiflamada ise yariyomus die okudum. Sarimsaginda faydasi oldukca yuksekmis. Ikisini birlikte uygulasam sorun olurmu???

  • admin dedi ki:

   Hayır Fatma hanım hiçbir sorun olmaz.
   İkisi de sağlık açısından yararlıdır. Ancak sarımsak kullanırken dikkatli olmanızda fayda var. Tansiyon düşmesine neden olabilir.

   • Fatma dedi ki:

    Tesekkurler dikkat ederim. 51 kiloyum benim icin ideal kilo 47-48… Yani 3-4 kilo vermem gerekio… Insallah en kisa zamanda verebilirim…

    • admin dedi ki:

     Vereceğiniz kilo az olduğundan dolayı biraz uzun sürebilir ama ekstra olarak da sağlığınız için çok faydalı olacaktır Fatma hanım.

 116. Ela dedi ki:

  Merhabalarrrrrr.. ? Yorumların hepsini tek tek okudum harika sonuçlar varrr. Benim de kortizon iğnelerinden aldığım kiloları iç varis sebebiyle aciiill olarak vermem gerekiyor. Tansiyonum her zaman düşük sarımsakta iyice düşürüyordu ama bu ara yoğurtla denedim bir şey olmadı çok şükür simdi de geceleri denemekle başlayacağım. İnşallah güzel sonuçlar alanlar arasına katılabilirim. Sevgiler..

  • admin dedi ki:

   Ela hanım merhabalar.
   Tansiyon düşüklüğü varsa sarımsak kullanmasanız daha iyi olur.
   Sonuçta en önemlisi sağlık.

   • Ela dedi ki:

    Elbette haklısınız. Uyarınız için çok teşekkür ederim, denedim çok şükür bir şey olmadı. Umarım daha da olmaz.. İyi aksamlar.. 🙂

 117. Mehtap dedi ki:

  Sarmısak sabah akşam aç karninami yutulacak

  • admin dedi ki:

   Aç karnına yutarsanız tansiyonunuz düşebilir Mehtap hanım. Eğer tansiyonunuz düşmüyorsa aç karnına tüketin.

  • Bülent dedi ki:

   Mehtap hanım merhaba ben bir aydır kullanıyorum 89 kiloydum 83 kiloya düşdüm. Nasılmı akşam yatarken iki diş samırsak yutuyorum sabah kalktığımda iki dişde aç karnına yutuyorum yalnız sabah yutarken bir bardak sıkılmış limonsuyu ve suyu karıştırıp içiyorum ve günde 10 kilometrede yürüyorum herkese tavsiye ederim ben etkisini gördüm tavsiye ederim dediklerimi yaparsan etkisini göreceksiniz saygılar…

 118. Elif dedi ki:

  Sarımsak aynı zamanda antibiyotik etkisi oldugundan çok faydalı bir besin aynı zamanda kansere karşıda koruyuculuğu var hem Kilo verme hemde sağlık açısından oldukça gerekli

 119. Özlem dedi ki:

  Merhaba ben yaklaşık 10 gündür zencefil,zerdeçal,tarçın karışımlı yoğurt kürünü uyguluyorum.kürü sabah,akşam ve gece yatmadan önce kullanıyorum.peki gece yatmadan yoğurt kürünü yedikten sonra 1 diş sarımsak yutsam bir sakıncası olurmu?

  • admin dedi ki:

   Özlem hanım, zencefil ve zerdeçal tansiyon düşürme etkisi var.
   Bir de sarımsak tüketirseniz fazla olur.
   O nedenle 2 yöntemi beraber kullanmanızı önermiyorum.

 120. Gul dedi ki:

  Arkadaslar, kacirmisam kusura bakmayin, peki sarmisak kokmuyormu? Ben calisiyorum ve calistigim yerde herkez yabanci yani Turk mutfaginin enfes yemeklerine ve kokusunu biomiyorlar. Yani sarmisak butun gun boyunca koku yapmazmi? Bunun icin tiolariniz varmi bana? Bende baslamak istiyorum ama kokusu yuzunden terecht ediyorum. Tesekurler

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Gül hanım.
   Sanırım Azerbaycan’dan takipçimizsiniz. Hoşgeldiniz 🙂

   Sarımsağı yuttuğunuzda koku yapmaz. Önemli olan çiğnememeniz.

 121. TUGBA dedi ki:

  Merhaba bende kullanmak istiyorum karatay diyeti ile 5 ayda 17 kilo verdim ama durdu geçen hafta yazınızı okudum ve akşam yatken sarımsak yutum iki adet ama ertesi gün tüm olarak geri çıktı yanlış bişeymi yaptım acaba. teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Tuğba hanım, sindirim sisteminiz sarımsağı sindirememiş anlaşılan. 4-8 parçaya bölerek yutabilirsiniz.

 122. Ertuğrul dedi ki:

  Merabalar hocam ben her sabah ac karnına üç diş sarmısağı çiğneyerek yedikten sonra hemen arkasından ılık suya limon sıkıp içiyorum ve ardından yarım saat hicbirsey yemiyorum bu benım göbek yağlarımı ve fazla kilolarımı verirmi 2 hafta devam edeceğim iki gündür yapıyorum wc ihtiyacım cogaldı kürü yaptıktan sonra

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Ertuğrul bey.
   Sarımsak kürü, son derece etkilidir ve özellikle göbek bölgenizde belirgin bir incelme olur.
   Yalnız, lütfen tansiyonunuza dikkat edin.
   Tansiyon düşürme etkisi bulunuyor.

 123. Ayhan dedi ki:

  Merhaba sarımsağı akşamları yatmadan önce bir tane yutuyorum iki tanemi yutmammı lazım sabahlarıda kullanmalıyım iyi geceler

  • admin dedi ki:

   Ayhan bey, gece yatmadan önce yutmalısınız.
   2 tane yutabilirsiniz ve mümkünse de yutun ama tansiyona olan etkisinden dolayı eğer 1 tanede herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsanız 2’ye çıkarın.

 124. Ebru dedi ki:

  Emzirirken sarımsak yutmanın bir sakıncası var mıdır ?

  • admin dedi ki:

   Ebru hanım, sağlık açısından bir zararı olmamakla beraber sütün tadını değiştirebilir ve bu nedenle de bebeğiniz emmeyi kesebilir ya da azaltabilir.
   Bu nedenle emzirirken kullanmamak daha doğru bir tercih olur.

 125. Kübra dedi ki:

  Hocam göbek problemim var ve ne yaptıysam kilo veremedim 23 yaşımdayım sarımsak hiç yemedim işe yarıyor mu gerçekten kilo veren var mı?

  • admin dedi ki:

   Kübra hanım;
   Sarımsak, göbek bölgesindeki fazlalıklar için oldukça etkilidir.
   Bunun yanı sıra gün içerisinde maden suyu, kefir tüketimine yer verebilirsiniz.
   Ayrıca göbek eritme hareketlerini düzenli yaparsanız biraz sabırla emin olun istediğiniz karın ve göbeğe kavuşabilirsiniz.

 126. Zerrin dedi ki:

  Özlem hanım merhaba bende sarımsagı sütle beş dakika haşlayıp daha sonra yıkiyorum.gece yatmadan bi tane içip yatıyorum sizce faydası olurmu.cevap verirseniz çok memnun olurum😊

 127. ezel dedi ki:

  slm bnde dün basladım cok sık lavaboya gıdiyorum etkisimi acaba bu

 128. Seher dedi ki:

  Yutma işlemi benim için zor oluyor ezip 2 kaşık yoğurtla yesem aynı etki olurmu??

 129. Yusuf yigit dedi ki:

  Merhaba yaklaşık sekiz kilo kadar f azlaligim var. Fakat normalde zaten tansiyonun 9-5 tir. Bir hafta kadar akşamları yatarken sarımsak yutsam tansiyonunu dengelemek için başka bir şey onerebilirmisiniz. Ve birde sabah aksam iki tane aç karninami olması gerek

  • admin dedi ki:

   Yusuf bey;
   Tansiyon durumunuzdan dolayı kesinlikle sarımsak yutmanızı önermiyorum.
   Risk almanıza hiç gerek yok.

 130. Netice dedi ki:

  Bende inşallah bugün başlayacağım inşallah faydasını görürüm iyi akşamlar

 131. Bahar dedi ki:

  Merhaba tekrarlayan enfeksiyon problemim var ve antibiyotik kullanamıyorum yan etkisi dahada zarar verio oyüzden bugün bi sabah bi akşam sarımsak yuttum sizce ne kdar sürede iltihabı yok eder .

 132. Göknur dedi ki:

  Merhaba ben saclarim icin arastırirken sarimsagin cig yutulmasi halinde kilo verimindede yardimci oldugunu ogrendim bir tasla iki kuş oldu benim icin fakat beni tedirgin eden konu bu sac cikarma ve gürlesmesinde etkili bir yol ise vücudumuzun diger bölgelerinde kıllanma veya mevcut kıllarda sertlesme olurmu

  • admin dedi ki:

   Göknur hanım;
   Sarımsağı yutmak kilo verdirir.
   Alanım değil ama bildiğim kadarı ile saç bakımı için direkt uygulamak gerekiyor.
   Hatta, sarımsak özlü şampuanları kullanırken vücuda değdirmemek de önerilir.
   Sarımsağı yutmak istenmeyen tüyleri arttırmaz.

 133. Filiz dedi ki:

  Sarimsak yutmaya dün basladim.cok fazla kilom yok. Grip olunca cok ağir geciriyorum.simdiden tedbir amaclj icicem.seker hic kullanmiyorum karbobhidratida cok cok az aliyorum.yuruyus yapiyorum.bakalim etkisini nasil görucem.sonuclarini yazıcam.

 134. Nur dedi ki:

  Günde dört diş sarımsak mı yutulucak

  • admin dedi ki:

   Rahatsız etmiyorsa 4 tane kullanabilirsiniz Nur hanım ama 1-2 ile başlayarak kendinizi deneyin önce.

 135. Tulin dedi ki:

  Selam ben dogum yapdim son 8 kg kaldi uzerimda gobek ve kalca bolgelerinde sarimsak yutsam ise yariyacak mi ?

 136. Çilekk dedi ki:

  Bende kullanmak istiyorum ama tansiyon hastasıyım kullana bilirmiyim

 137. Hımm dedi ki:

  Peki aç karnına mi alınmalı

  • admin dedi ki:

   Evet sevgili Hımm. Sarımsakla zayıflamak için mümkünse aç karnına tüketilmeli. Ancak eğer bir tansiyon düşüklüğü durumu olursa tüketmeyin.

 138. Emine dedi ki:

  Merhaba 1 haftadır 2 sabah 2 akşam olmak üzere sarimsagi yutacagim büyüklükte kesip yiyorum. İncelmeye başladım 1 kilo kadar kaybimm var gibi . Fakat bir sorunum var doğum kontrol hapı kullanıyorum ve başlamadan önce gogsum 85 Ken su an 90 oldu çok sisler ve ağrıyor dokununca bile hamile değilim .bı sitede doğum kontrol haplarinin etkisini azalttığı yazıyor sarımsağın . Devam etmek istiyorum ama korkuyorum lütfen bilgilendirirmisiniz

  • admin dedi ki:

   Emine hanım;
   Bu konuda doktorunuza danışabilirsiniz. Bir bilgim olmadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemem.

 139. Sima dedi ki:

  Mrblar ben ozellikle gobek ve basenlerimden şkayetçiyim. Dediğiniz gibi eğer sarımsakla kilo vereceksem faydasini görürmüyüm.

  • admin dedi ki:

   Sima hanım;
   Kilo verdiğinizde otomatik olarak basen ve göbek bölgeniz incelir ancak bu yöntemde özellikle bir bölgesel incelme sağlanmaz.

 140. saliha dedi ki:

  slm sağlıklı beslenmede okumuştum sabah aç karnına 1 dis yutmak tansiyonu dengeliyor sitres depresyon iyi gelir diyor arada yüksek tansiyon yaşıyorum iyi gelir düşüncesi ile her sabah boş mideyle yutuyorum umarım iyi gelir devam ederim admin aydinlatirmisinizu

 141. Zeynep dedi ki:

  Merhaba admin 2 gunde bir yuzemeye ve saunaya giriyorum gunde kac kez sarimsak yemem lazim etkisini ne zaman gorurum simdiden tesekkurler

  • admin dedi ki:

   Zeynep hanım;
   Saunaya giriyorsanız sarımsak konusunda dikkatli olun.
   Sarımsağın tansiyon üzerinde etkisi var.
   Saunada tansiyon düşüklüğüne neden olup, sıkıntı yaşamanıza neden olabilir.
   Dilerseniz 1 diş ile başlayın ve kontrollü olun. Sorun olmazsa 2 dişe çıkarırsınız.

 142. Büşra dedi ki:

  Sarımsak yutmayı 3 aydır deniyorum ve yediklerime de dikkat ederim 20 kilo verdim. İlk zamanlarda afedersiniz büyük tuvaletim çok kokuyordu. Şimdi öyle bir etkisi de yok.

 143. OnurA. dedi ki:

  1 haftadır düzenli olarak aç karna yatmadan bir diş sarımsak yutuyorum.her günün sabahı tartıya çıktığımda 300 gr kaybettiğimi görüyorum ve bana bir yan etkisi olmadı günde 4 dişe çıktığımda artısı ne olacak bakalım bu günden itibaren 4 dişle yola devam bu sarımsak bir harika …

  • admin dedi ki:

   Teşekkür ederiz bizimle sarımsak ile zayıflama deneyiminizi paylaştığınız için Onur bey.

 144. Nergiz dedi ki:

  Mrb.. bunu bnde denemk istyrum sadece 5 kilo vermk istyrum. Bu 5 kiloyu eğer verirsem sonradan alma ihtimalim cok mi yuksek? Ve istediğim kiloutu verdikren sonra ne yapmaliyim devam etmeli miyim??

 145. Ahmed dedi ki:

  Nasil yapmaliyiz sabah axsam ac karina
  lutfen cevablayin

 146. Çiğdem dedi ki:

  Merhabalar. Benim bir sorum olacak. Gece yatarken tartiliyorum. Sabah 2 kilo vererek uyanıyorum. Hatta biraz daha fazla. Ama geceye kadar tekrar aynı kiloya dönüyorum.
  Sebebi nedir bunun? Bir de bu sarımsak kürü etkili olur mu bu durumda? Teşekkür ederim

  • admin dedi ki:

   Gerçek kilonuz sabah aç karnına, tuvalete gittikten sonraki kilonuzdur. Bu şekilde tartılabilirsiniz.
   Gün içerisinde yedikleriniz, içtikleriniz tartıda artı olarak kendini gösterir.

 147. Zeynep dedi ki:

  1 haftadır yatmadan sarımsak yutuyorum 2 kilo verdim.
  Yediklerime dikkat edemedim ama 4 gün 45 dakika yürüdüm. Yalnız söylemesi ayıp tuvaletim çok kokuyor.

 148. Münevver dedi ki:

  Bende yaklaşık 10 gündür yutuyorum fakat tuvalette aynen geri çıktığını görüyorum bunun sebebi nedir? Bu arada kilomda da değişiklik olmadı.

  • admin dedi ki:

   Sindirimde sorun var demek ki Münevver hanım.
   5-6 parçaya bölerek yutabilirsiniz.

 149. Handan dedi ki:

  Kilo verme konusunda sarımsak kadar etkili bir şey görmedim. Her sabah ve akşam kalkınca 2-3 tane sarımsak yutarım. 4 yıl önce kilolarımı bu şekilde vermiştim. Bir daha da kilo almadım.

 150. Seniz dedi ki:

  Sarımsak yutarak 1 ayda 6 kilo verdim. Sabah ve akşam 2 tane olarak yuttum ben. Arkasından da elma sirkesi, bal, su kürünü uyguladım. Diyet yapmadım ama sanırım bunun iştah kapatma etkisi var az yedim. Otomatik olarak kilo vermişim.