Zayıflama Yöntemleri » Zayıflama Hikayeleri » Derya Şensoy Nasıl Zayıfladı?

Derya Şensoy Nasıl Zayıfladı?

Daha önceden de bazı diziler ve filmlerde rol alsa da, pek çok insan doksanlar dizisi ile tanıdı Derya Şensoy’u. Kendisi, güzel sunucu Derya Baykal’ın kızı olması ile dikkatlerini üzerine çekti. Doksanlar dizisinde iken; balık etli haline rağmen güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu, 15 kilo verdi ve oldukça güzel bir fizik ile ekranlarda göründü.
Güzel oyuncu, kilo vermeden önce tartıda 76 kiloyu gördüğünü ve başarılı bir kilo verme serüveninin ardından 15 kilo vererek 61 kiloya düştüğünü belirtti. Üstelik bu kiloyu, yalnızca 2 ayda verdi. Peki, Derya Şensoy nasıl kilo verdi?
Derya Şensoy’un zayıflamasına yardımcı olan isim; ünlülerin zayıflama koçu olarak bilinen Şeyda Coşkun olmuştur. Güzel oyuncu başarı hikâyesini sevenleri ile paylaştı ve aslında güzel bir vücuda sahip olmanın bir seçim olduğunu belirtti.
 
İşte Derya Şensoy’un Zayıflama Formülleri
  • En önemli sırrı yürümek. Spor yapmayı sevmeyen oyuncu zayıflama koçunun önerileri doğrultusunda gün içerisinde en az 2 kere kesintisiz olmak üzere 1 saat yürüyüş yaptı. Zayıflamasını sağlayan en önemli şeyin spor yapmak olduğunu söyleyen oyuncu yürüyüşlerini tempolu bir şekilde açık havada yapmaktadır.
  • Her gün mutlaka beyaz et tüketmek. Derya Şensoy, seçimini kimi zaman balık kimi zaman da tavuktan yana kullanmıştır. Bu besinleri her zaman ızgara olarak tükettiğini belirten oyuncu, içeriğinde yağ ve fazla kalori bulunmayan besinler ile de hafif soslar hazırlamaktadır.
  • Yüksek lif oranına sahip olan gıdaları mutlaka tüketmek. Bu gıdalar kişilerin sindirim sistemini hızlandırmaktadır. Zayıflamanın önüne geçen en büyük sorun da sindirim sisteminin düzenli çalışmaması ve kabızlık problemi ile karşılaşmaktır.
  • Açlık hissettiği anlarda 1 avuç leblebi yemek ve arkasından 500 ml su içmek. Böylelikle, mideye tokluk hissi gitmekte ve kişi en az 1-2 saat boyunca yemek yeme ihtiyacı duymamaktadır. Bu yöntemi uygulamanıza rağmen hala kendinizi aç hissediyorsanız, nedeni tamamen duygusal açlıktır.
  • Ara öğünlerde salatalık ve ayran tüketmek. Protein ve karbonhidrat dengesini sağlayan bu ikili hem kişinin karnının tok olmasını sağlamakta hem de sindirim sisteminin çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır.
  • Tatlı ihtiyacını kırmızı meyvelerle gidermek. Çilek, böğürtlen, ahududu gibi meyveler tatlı ihtiyacını gidermekte olan früktoz içermesinin yanında kuvvetli antioksidan depolarına sahiptir. Antioksidan, kişinin diyet boyunca kendini zinde hissetmesine, daha mutlu olmasına ve kilo verirken bir taraftan da yüzünün parlamasını sağlamaktadır.
  • 2 günde 1 ananas tüketmek. Ananas, yağ yakıcı özelliği olan bir meyvedir. İçerisindeki su oranı fazla olan meyvenin kalorisi oldukça azdır. Gün içerisinde yoğurt ile birlikte tüketildiğinde göbek bölgesindeki fazlalıkların yok olmasını da sağlar.

 

 

“Derya Şensoy Nasıl Zayıfladı?” hakkında 3 yorum

  1. Aslında etkili bir zayıflama yöntemine benziyor. Zaten şu kızın şuan ki halini görünce inanamıyorum. Düzenim olsa aslında dener fazlalıklarımdan kurtulmak için çabalardım ancak geceleri yeme adetimden vazgeçmeden bu çok zor bilgiler için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir