Şems Aslan Nohut Suyu İle Zayıflama

Fazla kilolarından hızla kurtulmak isteyen, kışın aldığı kiloları yaza girmeden verme çabası içerisine düşen veya verdiği kiloları geri almamak için kilosunu korumak isteyenlerin çoğu çareyi bitkilerde, popüler diyetlerde veya zayıflama kürlerinde aramaktadır.  Zayıflama ile ilgili bilgilere ulaşmaya çalışmaktadırlar. Fakat internet ve televizyonlarda beslenme ve diyet alanında uzman olan diyetisyenlerin yanı sıra kendilerini beslenme uzmanı olarak gösteren yüzlerle de sıkça karşılaşmaktadırlar ve pek çok sözde mucizevî bitki ve kürleri duymaktadır.

Bu kadar bilgi kirliliği içerisinde doğru ve sağlıklı zayıflama yöntemlerine de ulaşmak da oldukça zorlaşmaktadır.

Şems Aslan da aslında güzellik uzmanı fakat bitkilere olan ilgisi ve hazırladığı bazı kürler ile adı sıkça anılmakta olan, kilo vermek için mucivezi etki yarattığını düşündüğü zayıflama tarifleri veren bir kişi olarak ekranlarda boy göstermektedir.

Şems Aslan’ın zayıflamak için verdiği tariflerden bir tanesi de nohut suyudur.

Nohut Suyu Hazırlanışı

 • ½ su bardağı nohut
 • 2 su bardağı su

Şems Aslanın tarifine göre kapaklı bir kavanozun içerisine nohut ve sıcak su ilave edilerek kapağı kapatılıp sabaha kadar bekletilir. Sabah uyanınca kahvaltıdan 25 dakika önce aç karnına kavanozdaki nohut suyu içilir. Bu uygulamaya 7 gün boyunca devam edilir. 7 gün sonunda 7 gün ara verilir, sonrasında tekrar aynı şekilde devam edilir.

Nohut suyu içerisine, nohutta bulunan gaz yapıcı etkisi olan bileşenler geçer ve bu da kişide gaz ve şişkinlik yapar. Gündelik hayatını zorlaştırır, fiziksel ve psikolojik olarak kişide huzursuzluk yaratır. Üstelik diyette yeterli ve dengeli beslenmeye özen göstermeyip sadece nohut suyu içerek zayıflamayı beklemek sizi kesinlikle hayal kırıklığına uğratır.

“Şems Aslan Nohut Suyu İle Zayıflama” üzerine 5 yorum

 1. 7 günlük nohut suyu ile zayıflama reçetesi, Şems Aslan’a ait olduğu için güvendim ve denedim. Zaten nohut suyuyla zayıflayanların sayısı hiç de az değil.
  10 gün uyguladım. 2 kilo gitti. Az ama olsun.

  Cevapla
 2. Merabalar
  Betül hanım bnm boyum 1.70 kilom 78 reflü rahatsızlığım var zayıflayamıyorum nsl bir diyet önerirsiniz

  Cevapla
  • Eylül hanım, en güzeli diyet değil kalori kısıtlamasına giderek sağlıklı ve dengeli beslenmek, egzersizle desteklemek.

   Cevapla
 3. Merhabalar bende nohut suyu içmek istiyorum ancak 1,5 yaşında bir kızım var ve emziriyorum ona zararı olurmu acaba

  Cevapla

Yorum yapın