Zencefil ile Zayıflama Kürü

vücudunuzu canlandırıp, toksinlerden arındıracak, doğal yollarla hazırlayabileceğiniz bir kür arıyorsanız zencefil kürü tam size göre.  Akşam öğünlerinizin yerine zencefille çeşitli kürler hazırlayarak 1 hafta boyunca tükettiğiniz taktirde zayıflamanızı hızlandırabilirisiniz. Yoğurt veya süt ile hazırlayabileceğiniz zencefilli kür tarifleri mevcuttur.

Zencefilli Zayıflama Kürü (Yoğurt ile yapılan)

Zencefilli Zayıflama Kürü İçin Kullanılan Malzemeler

  • 5 su bardağı su
  • 5 su bardağı yarım yağlı yoğurt
  • 5 yemek kaşığı siyah çay
  • 2 çay kaşığı tarçın
  • 2 çay kaşığı zencefil
  • 2 çay kaşığı zerdeçal
  • 1 çay kaşığı bal

Zencefilli Zayıflama Kürü  Hazırlanışı

2.5 su bardağı kaynar su içerisine zencefil, tarçın, zerdeçal, siyah çay ve bal ilave edilip iyice karıştırılır. Daha sonra su süzülerek kalan karışım 2,5 su bardağı yarım yağlı yoğurdun içerisine katılıp karıştırılır.

Hazırlanan kür bir hafta boyunca akşam öğünü yerine tüketilmelidir. Fakat diğer öğünlerde yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Karbonhidrat, protein ve yağ doğru kaynaklardan diyetinizin izin verdiği ölçüde yeteri kadar alınmalıdır.

Zencefilli Zayıflama Kürü (Süt ile yapılan)

Zencefilli Zayıflama Kürü İçin Kullanılan Malzemeler

150 ml yarım yağlı süt

50 ml su

2 çay kaşığı zencefil

2 çay kaşığı tarçın

2 çay kaşığı Hint safranı

Zencefilli Zayıflama Kürünün Hazırlanış

50 ml suyu kaynatıp ocaktan alıp içerisine zencefil, tarçın ve Hint safranı ilave edilip karıştırılır. Daha sonra bu karışımın içerisine yarım yağlı 200 ml süt eklenir ve homojenize hale gelinceye kadar iyice karıştırılır. Hazırlanan bu kür gece yatmadan 1 saat önce içilir. Yoğurt ile hazırlanan kür için geçerli diyet önerileri bu kür içinde geçerlidir. Mutlaka yeterli ve dengeli bir diyet programı dahilinde bu kürler kullanılmalıdır. Tek başına sadece kürler ile mucizevî sonuçlar beklenilmemelidir.

Yorum yapın