Yağ Yakan En Etkili 4 Detoks Tarifi

Hızlı akıp giden yoğun kış günleri, uzun çalışma saatleri ve televizyon, bilgisayar başında geçen saatler vücutta lokal yağlanmalara sebep olmaktadır. Vücudun belli bölümlerinde depolanan yağlar, fiziksel görüntüyü olumsuz etkilemektedir. Özellikle bayanlar göbek ve basen bölgelerinde biriken yağlardan çok şikâyetçidirler. Ancak çok fazla çaba göstermeden bu yağlardan kurtulmak mümkündür.

Tarçın ve Yeşil Elma Suyu

1 adet yeşil elma ince ince dilimlenir, 4 adet çubuk tarçın ile birlikte 2 litre suyun içine dökülür. Buzdolabında 2 saat bekletilen karışımın suyu gün içinde tüketilir.

Limon ve Zencefil Detoksu

Yarım limonun suyu, bir adet dilimlenmiş misket limon, ince ince dilimlenmiş yarım zencefil ve 3-4 adet yeşil nane yaprağı 2 litre suyun içine dökülür. Buzdolabında 2 saat civarında bekletildikten sonra bir gün içinde tüketilir.

Elma Sirkesi, Limon Suyu, Tarçın ve Yeşil Elma Mucizesi

2 litre suyun içinde 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 adet orta boy limonun suyu, 3 adet çubuk tarçın ve dilimlenmiş bir adet yeşil elma karıştırılır. Buzdolabında 2 saat bekletilir ve gün içinde tüketilir.

Meyveli Detoks

Bir adet armut kabuğu ve çekirdekleriyle birlikte dilimlenir ve 2 litre suyun içine atılır. İki adet kivi dörde bölünür, yarım limon dilimlenir ve suya eklenir. Buzdolabında 2 saat bekletildikten sonra gün içinde tüketilir.

Yorum yapın