Zencefil Çayı ile Zayıflama

Zencefil çayı nedir? Nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir? Zencefil çayı ile zayıflayanlar arasına katılmanız için gerekli bilgileri verdik. Aklınıza takılanlar için ise; her zamanki gibi yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

Pek çok kadın yaz aylarında hızlı kilo verebilmek için internetten edindiği bilgiler doğrultusunda farklı zayıflama kürlerine başvurmaktadır. Bu kürlerin bazıları bilimsel alt yapıya sahip olup gerçekten de vücut üzerinde zayıflatıcı etki gösterebilirken, bazıları ise sadece birer şehir efsanesi olarak kadınları hayal kırıklığına uğratmaktadır. Özellikle son zamanlarda kadınlar arasında sık kullanılan zayıflama kürlerinden birisi olan zencefil çayı sayesinde bugün pek çok kadın ideal kilolarına kavuşabilmektedir. Hazırlanışı da oldukça kolay olan bu kürü dileyen herkes evinde rahatlıkla uygulayabilmekte ve tüketebilmektedir.

Zencefilin Faydaları Nelerdir?

Çok eski zamanlardan bu yana şifa amacıyla kullanılan zencefil bugün bitkisel bir ilaç şeklinde sağlık sektöründe farklı birçok alanda başarıyla uygulanmaktadır. Zencefil en çok vitamin değerleri ve diğer besleyici maddeleri ile tanınan bir bitkidir. İçeriğinde yer alan B3 vitamini, B6 vitamini, sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum ile neredeyse her derde deva bir ilaç haline gelen zencefilde ayrıca triptofan, valin, leysin gibi vücut için oldukça önemli olan amino asitlerde bulunmaktadır.

zencefil-cayi-zayiflama

Tıpta pek çok tedavi türünde uygulanan zencefilin iyi geldiği başlıca rahatsızlıklar; mide bulantısı, kusma, soğuk algınlığı, hazımsızlık, kolon kanseri ve iltihaplanmalardır. Zencefil ayrıca bağışıklık sistemini güçlendiren etkisi ile de bugün pek çok doktor tarafından hastalarına önerilmektedir.

Zencefil Nasıl Zayıflatır?

Zencefilin metabolizmayı hızlandırıcı ve bağırsakları çalıştırıcı etkisi sayesinde zayıflamaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Farklı tüketim şekilleri olan zencefil toz halinde tüketilebildiği gibi çayı yapılarak da içilebilmektedir. Zencefil çayını hazırlamak ise oldukça kolaydır. 2 bardak suyun içerisine 2 diş zencefil atılarak ortalama 20 dakika kaynatılmalı ve daha sonra da ılıkken tüketimi gerçekleştirilmelidir. Ayrıca zencefilden daha fazla verim alabilmek için sabahları aç karnına tüketilmesi önerilmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zencefil Çayı ile Zayıflama için yorumda bulun

    Zencefil Çayı ile Zayıflama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zencefil Çayı ile Zayıflama için ilk yorumu yapabilirsin.