Acı Çehre Zayıflatır mı? Nasıl Kullanılır?

Acı Çehre ile zayıflama bitkisel zayıflama yöntemlerinden birisi olup acı çehre çayı olarak kullanılabilir. Ancak zayıflamak için acı çehre kullanırken, başka bitkilerle beraber kullanmaya özen göstermek gerekli.

Sağlığa olan faydaları ile alternatif tıp alanında önerilen bitkilerden biri olan acı çehre, genellikle zayıflatıcı etkisi sayesinde popüler olmuş olan bitkiler arasındadır. Önerildiği şekilde kullanılmaya özen gösterildiğinde ciddi kilo verilmesinde etkili olan acı çehre, kullanan kişilere tokluk hissi vermesinden dolayı önerilmektedir.

Sindirim sistemindeki düzensizliklerde kilo vermeyi zorlaştıran unsurlardan biri olduğu için, düzenli acı çehre kullanımı ile bağırsak düzensizliklerini düzenlemek ve kabızlık gibi sorunlar ortadan kaldırmak mümkün olur.

Acı Çehre İle Nasıl Zayıflanır?

Aktarlardan temin edilmesi mümkün olan acı çehre, tohum şeklinde olan yararlı bir bitkidir. Zayıflamak amacıyla alınan acı çehre, bitkilerden ede edilen tohumların karıştırılması ile yapılan etkili bir zayıflatıcı iksir niteliğine dönüşmektedir.

Ilık su ile birlikte tüketilmesi önerilen acı çehre, bitkisel zayıflama yöntemleri arasında en etkili olduğu iddia edilen bitkilerden biridir. Son derece etkisi yüksek bir bitki olmasından dolayı tek başına kullanılmaması gereken bir bitkidir. Bu nedenle bu bitkinin zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için, bilirkişilerin önerilerini dikkate almak da fayda vardır.

Acı Çehrenin Zayıflamaya Etkisi

Doğadaki bazı bitkiler hastalıkların tedavisinde kullanıldığı gibi bazı bitkilerde kilo vermeye yardımcı olması amacıyla kullanılmaktadır. Bu bitkilerden biri olan acı çehre, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ve iştahı kesmesinden dolayı kilo vermek isteyenlerin aklına ilk gelmesi gereken bitkiler arasındadır. Ancak herhangi bir kronik hastalığı olanlar mutlaka acı çehre kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar.

Acı çehre ayrıca sindirim sistemini çalıştırmak konusunda da etkili olduğundan zayıflamaya etki eder. Sindirim sistemi düzenli çalışmayanların kilo vermeleri de mümkün değildir.

Acı Çehre Kullananların Yorumları

Acı çehre kullananlara bakıldığında hem tohumunun hem çayının aktif bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Her iki türde kullananların da zayıflamak konusunda başarılı olduğu da anlaşılıyor. Acı çehre kullandıkları halde zayıflamayanların için doğrudan acı çehrenin etki etmediğini söylemek yanlıştır. Böyle durumlar yanlış kullanımlar, beraberinde uygulanan yanlış diyet yöntemleri, hareketsiz yaşam, kilo veremeye engel olabilecek sağlık sorunları gibi birçok detayla ilgili olabilir.

Acı çehre kullanmış olan kişilerin büyük çoğunluğunda da ciddi yan etkiler görülmemiştir. Kullanıcı yorumlarına bakılarak da acı çehrenin zayıflama için etkili olduğu söylenebilir.

Acı Çehre Çayı Nasıl Kullanılır?

Acı çehre çayını zayıflamak için kullanacaksanız; günde iki kez, sabah ve akşam olacak şekilde tüketmelisiniz. Tok olarak içilmesi önerildiğinden; yemeklerden 30 dakika sonra içilmesi uygundur. Acı çehre çayının mutlaka evde, taze olarak hazırlanması önerilmektedir. Çayı çokça demleyerek birkaç gün içinde tüketmek etkisini kaybedebileceğinden ya da zararlı olabileceğinden uygun değildir. Pakette satılan form çayı biçimindeki acı çehre çaylarından tercih edilmemelidir.

Acı Çehre Çayı Nasıl Hazırlanır?

Acı çehre çayının etkisi doğru kullanılmasıyla yakından ilgilidir. Doğru kullanımla birlikte çayın doğru oranlarla hazırlanmış olması da önemlidir. Acı çehre çayı hazırlanırken 2-3 su bardağı su ve 3-4 adet acı çehre tohumu yeterli olacaktır. Demliğe önce tohumu sonra kaynamış suyu ilave etmek gerekir. Acı çehre çayı diğer bitki çaylarından farklı olarak uzunca bir süre demlenir. Bir saat demlemeye bırakılan çaydan bir fincan içmek yeterli olacaktır.

Acı Çehre Tohumu Nasıl Kullanılır?

Acı çehre tohumu çay olarak demlenmeden, doğrudan tohum olarak da tüketilmeye uygundur. Kullanmaya başlanılan ilk gün; acı çehre tohumundan tok karnına 3-4 tohum alınarak ılık suyla içilmesi gerekmektedir. İlk gün öğle saatlerinde tek sefer olarak kullanılan acı çehre tohumu, sonraki günlerde günde iki kez olacak şekilde kullanılmalıdır. Tohum, sabah ve akşam yine tok karnına, aynı yöntemle içilmelidir. Tohumun çiğnenerek yutulması da pek önerilmez. En güzeli ilaç içiyormuş gibi tohumlarla birlikte suyu içerek; acı çehre tohumunu doğrudan yutmaktır.

Acı Çehre Tohumu Nereden Bulunur?

Acı çehre tohumu zayıflama konusunda etkin bir şekilde ön plana çıktığından; son dönemde piyasada birçok yerde görülebilmektedir. Ancak özellikle internet ve telefonla siparişler konusunda dikkatli olmak gerekir. Bu durum sadece acı çehre için değil; tüm bitki türleri için geçerlidir. Doğrudan tüketilecek her şey gibi acı çehre konusunda da dikkatli olmalı; tohumu güvenilir yerlerden temin etmeye çalışmalısınız. Bu durumda en uygunu bildiğiniz, güvendiğiniz bir aktar olacaktır.

Acı Çehre Fiyatı Ne Kadar?

Acı çehre kullanılabilir formunda piyasada çay ve tohum olarak satılmaktadır. Acı çehrenin güvenilir bir yerde fiyatı yüksek olacaktır. Acı çehre tohumu pahalı bir zayıflama yardımcısıdır. Kilosunu 480 TL civarında bulmak mümkündür. Bu nedenle genellikle 10 gramlık ambalajlarda satılmaktadır.

10 gramlık acı çehre tohumlarını 20-30 TL civarında fiyatlara bulmak mümkündür. 10 gramlık acı çehre tohumu genellikle 70-75 adet tohum içermektedir. Günde yaklaşık 8 tohum kullanacağınızı düşünerek;bu miktarın ne kadar yeterli olacağını hesap edebilirsiniz. Çay olarak paketlenmiş acı çehre genellikle 40’lık paketlerde satışa sunulmaktadır ve fiyatı 15 TL ile 20 TL arasında değişmektedir. Yine unutmamalısınız ki her zaman en saf hali en iyisi olup, hazır çaylardan uzak durmanızda fayda var.

Acı Çehre Tohumu Kaç Kilo Verdirir?

Acı çehre tohumunu kullanarak kilo verenler ve acı çehre tohumunu öneren uzmanların ortak söylemlerine bakıldığında acı çehre tohumunun hızlı kilo verdirmek konusunda başarılı olduğu söylenebilir. Acı çehre tohumu düzenli kullanıldığında, 30 günde 8-10 kiloya kadar kilo vermeyi vaat etmektedir. Ancak bu noktada; yapılan diyet, günlük hareketlilik gibi diğer detaylar da göz önünde bulundurulmalı.

Ayda 8-10 kilo vermek zayıflamak isteyenler için oldukça güzel bir rakam. Bu nedenle acı çehre tohumunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Acı çehre kullanırken verilecek kilo miktarı diğer tüm yöntemlerde olduğu gibi zayıflamak isteyen kişinin var olan kilosuna, cinsiyetine, yaşına ve genetik yapısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Tiroid, hormon düzensizliği gibi sağlık sorunları da aynı şekilde etkiler yaratabilir.

Acı çehre kullanan aşırı kilolu insanlar, daha az kilolu olan insanlara göre daha fazla ve daha hızlı kilo verebilecektir. Acı çehre kullananların daha ilk günlerinde 3-4 kilo verdikleri söylenmektedir. İlk günde verilen bu kilonun sıvı kaybından olduğu kabul edilmelidir. İlk gündeki bu hızlı düşüşten sonra süreç ayda toplam 8-10 kilo verecek şekilde yavaşlayacaktır.

Kimler Acı Çehre Tohumu Kullanabilir?

Acı çehre tohumunu, özellikle mide, bağırsak gibi doğrudan sindirim sistemiyle alakalı ciddi hastalıkları olmayan herkes rahatlıkla kullanabilir. Diğer tüm bitki ve bitkisel çaylar gibi acı çehre tohumunu da çocukların kullanılması önerilmemektedir. Kullanmaya karar verdikleri sırada ishal olanlar, acı çehreyi kullanmayı bir süre ertelemelidir. Acı çehre içildikten kısa bir süre sonra bağırsakları çalıştırdığından ishali olumsuz etkileyebilir.

Acı Çehre Tohumunun Yan Etkileri

Acı çehre tohumunun elde edildiği bitki de dahil olmak üzere, acı çehre ile ilgili olarak herhangi bir yan etki saptanamamıştır. Hakkında yeterli kabul edilebilecek araştırmalar yapılmış ve araştırmalarda acı çehrenin zararlı olduğuna yönelik bulgu görülmemiştir. Bu bitki tüketilirken sorun yaşanması, tohumu yanlış yerden temine etmekle doğrudan alakalıdır. Ayrıca diğer her şey gibi acı çehrenin aşırı kullanımı da bazı farklı etkilere neden olabilir.

Daha fazla tüketilmesi daha fazla kilo vermeye yardımcı olur mantığı ile acı çehreyi önerilenden fazla kullanmak sakıncalı olabilmektedir. Ayrıca her ihtimale karşı ciddi rahatsızlıkları olanların doktora danışmadan kullanması önerilmemektedir.

Acı çehre tohumunun yan etkileri olmadığı tespit edilmiş olmasına karşın yine de hamilelerin ve emzirenlerin kullanması da uygun görülmemektedir. Kullanan kişilerin kullanımdan sonra herhangi bir rahatsızlık hissetmeleri durumunda da vakit kaybetmeden doktora danışmaları gerekmektedir.

Acı Çehre Tohumu Kullanılırken Spor Yapılır mı?

Acı çehre tohumu vücudun enerjisini azaltacak, zararlı bir takviye değildir. Kilo vermeye yardımcı olan acı çehre tohumu spor yapmaya herhangi bir şekilde engel değildir. Aksine, acı çehreyi kullanırken spor yapmak kilo verme sürecini daha etkili hale getirmektedir. Acı çehre tohumu kullanıldığı müddetçe, her gün bir saat tempolu yürüyüş ideal olacaktır.

Acı Çehre Kullanırken Dikkat Edilecekler

Acı çehre çayı ya da tohumu kullanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Acı çehreyi tükettikten 2-3 saat sonra tuvalet ihtiyacı gelebileceğinden; çayı evde vakit geçirilecek zamanlarda tüketmek en doğrusudur. Bağırsakları çalıştırmaya etki eden acı çehreyi kullandığınız dönemde aynı etkiyi gösteren sebze, meyve ve bitki çaylarından da uzak durulmalıdır.

Acı çehrenin kullanımıyla ilgili en hayati detay ise su tüketimidir. İshal gibi bir tuvalet ihtiyacı söz konusu olduğundan sıvı kaybı olabilecektir. Bunun önüne geçmek için acı çehre tohumu tüketildiği müddetçe sıvı alımı mutlaka artırılmalıdır. Alınması gereken sıvı miktarı kiloya göre belirlendikten sonra üzerine 300-400 ml daha ilave edilirse yeterli olacaktır.

“Acı Çehre Zayıflatır mı? Nasıl Kullanılır?” üzerine 15 yorum

 1. Merhaba ben aci cehreyi kullandim 2 ayda 7 kilo verdim kucuk kacamaklar oldu tabiiki 🙂 vermeyede devam ediyorum oneririm yalniz aci cehreyi kullanirken wc yakininizda olsun :))

  Cevapla
 2. Bende 3 gündür kullaniyorum ikk kilo kadar gitti. Istah kesiyor ve tualetten kalkamiyor insan haliyle yediginiz icinizde kalmiyor. Ciddi anlamda diyet yapmamama ragmen etkisini görüyorum. Bir ay devam etmek ostiyorum bakalim. 10 kilo vermeliyim

  Cevapla
  • Sevgili Goffin Loss;
   Verilen kilo kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ancak acı çehre ile zayıflayanların yorumlarına göz attığınızda 1 ayda 8-10 kilo kadar verildiği görülmekte.

   Cevapla
 3. Aktardan alınan acı çehre tohumu nasıl kullanılır? Suyla yutabilir miyim? Ayrana karıştırsam sorun olur mu?

  Cevapla
 4. 46 bedendim şimdi 42 beden giyiyorum 1 buçuk ay gibi sürede çok kilo verdim Acı çehre tohumuyla Sadece Akşamları yemekten 1 saat sonra 2 adet çiğneyip yuttum bol bol su içtim ne diyet ne spor verdiklerimi geri bile almadım istediğimi de yiyorum çünkü Acı çehre tohumu içinde hiç bir şey birakmiyo: ))))

  Cevapla
 5. Merhabalar ben acı cehre tohumu aldım kullandım ama faydasını görmedim acaba aldıgım acı cehteden dolayı mı 🤔 Benım 10 kilo vermeye ihtiyacım var acil

  Cevapla

Yorum yapın