Zayıflama Yöntemleri » Zayıflatır Mı? » Arı Poleni Zayıflatır mı?

Arı Poleni Zayıflatır mı?

Polen yiyerek zayıflama, son yıllarda keşfedilen ve polen ile zayıflayanlar tarafından oldukça memnun kalınan bir zayıflama yöntemi. 

Kilo vermek ve ideal formuna kavuşmak isteyenlerin hemen hemen her türlü yöntemi denediği günümüzde polen, üzerinde en çok tartışma yaşanan besin türlerinden birisidir. Pek çok beslenme ve diyet uzmanı, polenin içerisindeki besin değerleri ile kilo aldırmak için kullanılabilecek gıdalardan birisi olduğu söylerken, bazı uzmanlar da polenin tam tersine kilo verdirme amaçlı kullanılabileceğinden bahsetmektedir.

Aç Karnına Polen Yemek Gerçekten de Kilo Verdirir mi?

Bugün pek çok kadının kilo alma amacıyla sık sık tükettiği besinlerden birisi olan polen, aslında kilo kaybına da katkı sağlayabilmektedir. Bu özelliği ile polen çift etkili bir besin türü olarak da nitelendirilebilmektedir. Zayıflama amacıyla polen kullanımında sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı polen tüketilmesi gerekmektedir. Bu tüketimin kahvaltı edilmeden yaklaşık yarım saat önce yapılması polenden alınan faydayı en üst seviyeye çıkarmaktadır. Ancak polen kahvaltı esnasında ya da kahvaltı sonrasında tüketilirse bu defa da kilo aldırıcı özelliği devreye girmektedir ve bu da kişilerin zayıflamaya çalışırken hata yaparak kilo almalarına neden olmaktadır.

polen-yiyerek-zayiflama

Aç Karnına Polen Yemenin Zararı Var mıdır?

Aç karnına polen yemenin bilinen hiçbir zararı yoktur. Aksine polen müthiş bir enerji verici özelliğe sahiptir ve özellikle diyet döneminde halsizlik, yorgunluk ya da bitkinlikten şikayet eden kişiler polen kullanarak bu rahatsızlıkların önüne geçebilmektedirler.

Aç Karnına Polen Yiyerek Ne Kadar Sürede Kilo Verilebilmektedir?

Dengeli bir beslenme düzeni ve spor desteği ile polen tüketen kişiler haftalık 1 ila 3 kilo arasında verebilmektedirler. Polen başlı başına kilo kaybı sağlayan bir yiyecek olmaktan ziyade, zayıflama sürecindeki kişilerin diyetlerine destekleyici tedavi olarak uygulanabilmektedir. Ayrıca verdiği bol miktarda enerji ile özellikle spor yaparak kilo vermek isteyenlere büyük fayda sağlamakta ve kendilerini daha iyi hissetmelerine imkan vermektedir.

Aç Karnına Polen Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Zayıflama amacıyla kullanılacak olan polen sabahları aç karnına toz olarak tüketilmeli ve arkasından da bol miktarda su içilmelidir. Poleni doğrudan içemeyen kişiler süt ya da meyve suyu ile karıştırarak tüketimini gerçekleştirebilmektedirler. Polen kesinlikle bal ile karıştırarak tüketilmemelidir.

“Arı Poleni Zayıflatır mı?” hakkında 5 yorum

  1. 1 aydır her zaman polen yiyorum. 2 çay kaşığı kadar tüketiyorum. Kendimi çok daha dinç hissediyorum. Açlık hissim çok azaldı ve 1 ayda tam 6 kilo verdim! Üstelik tiroidim yavaş çalışıyor ve benim için kilo vermek çok zor.

    1. Bende kullanacam ama kilo aldırıyor diye vazgeciyordum yorumlarınız için teşekkürler bende aç karnına deneyecem inşallah banada kilo verdirir👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir