Aloe Vera ile Zayıflama

Aloe vera ile zayıflama son zamanlarda oldukça fazla kullanılan zayıflama yöntemleri arasında gelmektedir. Kozmetik sektöründe saç bakımından cilt bakımına kadar her alanda etkisini gösteren aloe vera zayıflamak isteyenler için de bir tercih haline gelmeye başladı.

Basit yöntemler uygulayarak aloe vera ila zayıflamak isteyenler hedeflerine ulaşmaktadır. Peki aloe vera nasıl zayıflatır? Aloe vera detoksu nasıl hazırlanır?

Aloe Vera Zayıflatır Mı?

“Aloe vera zayıflatır mı?” sorusuna rahat bir şekilde olumlu cevap vermek mümkündür. Kremlerde bol bol kullanılan ve jel gibi bir yapıya sahip olan aloe veranın suyunu kullanarak zayıflamak mümkündür.

Zayıflamak amacı ile aloe vera kullanıldığında detoks şeklinde kullanmak gerekmektedir. Yani tamamen suyunu çıkartıp içerek zayıflatmaktadır. İçerisinde vitamin, mineral, amino asit gibi yararlı bir yapıya sahip pek çok özellik bulundurmaktadır. Bu yapılar kısa sürede kilo vermeyi sağlayan pek çok özellik içermektedir.

Aloe vera suyunu detoks suyu olarak kullanarak kısa sürede zayıflamak mümkündür. Bu sayede metabolizma ve kan akışı hızlanmaktadır. Aynı zamanda sindirim sistemi düzenlemeye de yardımcı olmaktadır. Bağırsakları yumuşatan bir özelliğe sahip olduğundan dolayı alınan gıdaları sindirmek daha basittir.

Aloe Vera Nasıl Zayıflatır?

Aloe vera ile kilo vermek isteyen kişiler hem hızlı hem de çok sağlıklı bir yola başvurmuş demektir. Kilo vermek için metabolizmanın ve kan akışının hızlı olması gerekmektedir. Aloe vera da metabolizmayı ve kan akışını hızlandıran bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kilo vermeyi hızlandırmaktadır.

Aloe vera sayesinde sindirim sistemi düzene girmektedir. Özellikle de bağırsakları yumuşatan ve çalışmasını hızlandıran bir yapıya sahip olduğundan dolayı alınan besinleri çabuk sindirmek oldukça kolaydır.

Kan şekerini düzenleyen bir etkiye sahip olan aloe vera çok sık acıkmayı ve sürekli tatlı ihtiyacı hissetmeyi de engel olmaktadır. Bu sayede aloe vera suyunu içen kişiler uzun süre tokluk hissi yaşamakta ve tatlı isteği de en az seviyeye inmektedir.

Aloe Vera Detoksu Nasıl Hazırlanır?

Aloe vera detoksu hazırlanışı oldukça basittir. Öncelikle aloe vera yapraklarının dikenli bölümleri kesilmelidir. Ardından dış bölümdeki kabuksu yapıda kesilerek içerisindeki jel yapıdaki bölüm çıkartılmalıdır. Bu işlem sırasında dikkatli olunmalı ve dış bölgenin jel yapıda kalmamasına dikkat edilmelidir.

Jel yapı bir kaba aktarılmalı ve güzelce çırpılmalı ve karıştırılmalıdır. Aynı zamanda bir mikser kullanılarak da jel yapı parçalanabilmektedir. Daha sonra karıştırılan kısmın suyu süzülerek soğuyuncaya kadar beklemeye alınmalıdır.

Aloe Vera Detoksu Sade Olarak Mı İçilir?

Sade aloe vera detoksu aynı zamanda farklı gıdalarla karıştırılarak da tüketilebilmektedir. Yani sade olarak içilecek diye bir kural yoktur. Aloe vera suyu limon, portakal, elma, salatalık, bal gibi sağlıklı ve zayıflamaya destekçi ürünlerle karıştırılarak da tüketilebilmektedir.

Aloe vera detoksu sade olarak tüketilecekse hazırlanan aloe vera suyundan 1 yemek kaşığı olacak şekilde bir bardağa aktarılır ve üzerine su ilave edilir. Güzelce karıştırılıp seyreltildikten sonra içime hazır hale gelir. Ancak biraz bekletilerek içmek oksitlenmeleri yok edeceği için karışım hazırlandıktan sonra 15-20 dakika kadar bekletilmelidir.

Aloe Vera Detoksları Nelerdir?

Aloe vera detoksları sade içmeyi sevmeyenler için farklı alternatiflerdir. Bu alternatiflerle farklı tatlar elde edilerek kilo verme konusunda daha işe yarar hale getirmek mümkündür. Aynı zamanda farklı tatlar elde edildiği için uzun süre kullanımı da sağlanmaktadır.

Aloe vera detoksları arasında en çok kullanılanlar arasında limon ve aloe vera detoksu gelmektedir. 1 yemek kaşığı aloe vera suyu, 1 yemek kaşığı limon ilave edilir ve geri kalanına su koyulur. Bu karışıma bal da eklenebilir ya da sadece bal ile aloe vera kullanılarak da yapılabilir.

Portakal, elma gibi meyvelerin suyuna doğrudan olarak suyla karıştırılmadan ilave edilmesinde bir sorun yoktur. Aynı zamanda çilek, ananas, avokado gibi meyveler ile aloe vera mikserden geçirilerek milkshake gibi yapılabilir.

Salatalık ve aloe vera detoksunda salatalık küp şeklinde güzelce doğranır ve bir bardak suya ilave edilir. Üstüne de 1 yemek kaşığı aloe vera ilave edilir. Ya da salatalık mikserden geçirilip bir bardağa aktarılarak üzerine aloe vera eklenebilir.

Zayıflamak İçin Aloe Vera Detoksu Ne Zaman İçilmelidir?

Aloe vera detoksu sabah kahvaltıların 1 saat ile 15 dakika kadar önce tüketilmelidir. Bu sayede hem tok tutar hem de alınacak olan gıdaların daha az alınmasını sağlar. Aynı zamanda üzerine tüketilen gıdaların daha kolay sindirilmesine katkı sağlar.

Aloe vera Detoksları yemekten sonra da tüketilebilmektedir. Bu sayede vücuttan toksinleri ve atıkların daha hızlı atılması sağlanır. Aynı zamanda ara öğün niyetine de içilebilmektedir. Ara öğünlerde içilip üstüne egzersiz yapılırsa daha hızlı kalori yakılmasını sağlar.

Aloe Vera Ödem Attırır Mı?

Aloe vera ile ödem atmak kısa sürede şişliklerden ve zararlı toksinlerden kurtulmaya yardımcı olur.

Aloe verada bulunan alain isimli madde sayesinde vücutta bulunan zararlı atıklar düzenli bir şekilde kullanıldığında kısa sürede yok olmaktadır.

Daha fazla ve hızlı bir şekilde toksinlerden kurtulmak için aloe vera kullanımını arttırmak yanlış bir tercihtir. Günde 1 ya da 2 bardak içmek yeterli olacaktır. Aynı zamanda aloe vera düzenli olarak kullanıldığında yeni ödem ve toksinlerin oluşmasını da engellemektedir.

Aloe Vera Yağ Yakmaya Yardımcı Olur Mu?

Aloe vera ile yağ yakmak oldukça sağlıklı bir yoldur. Metabolizmayı hızlandıran bir etkiye sahip olduğundan dolayı vücutta bulunan yağlardan kurtulmak için aloe vera bir aracı konumundadır. Bu sayede vücudun asit üretimi de artmaktadır.

Aloe vera detoks düzenli kullanılmaya başlandıktan sonra kardiyo ve egzersizler ile desteklenirse kilo verme işlemi daha da hızlanacaktır. Bu nedenle abartmadan düzenli olarak kullanılmalı ve spor ile de desteklenmelidir.

Aloe Vera ile Zayıflarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aloe vera kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Her ne kadar kilo vermeye yardımcı bir gıda olsa da özellikle fazla kullanıldığında yan etki gösterebilmektedir. Aloe vera detoksu fazla tüketildiğinde midede kramplara, ishale ve bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilmektedir.

Kan şekerini düzenleyen bir bitki olduğundan dolayı aloe vera suyu fazla içildiğinde şekerin ve kan basıncının düşmesine sebep olabilmektedir. Aynı zamanda düşük tansiyonu olan kişilerin tansiyonunu daha da düşürebilmektedir. Bu nedenle fazla kullanılmamalıdır. Aynı zamanda bu etkiler görülürse kesinle tüketimi durdurulmalıdır.

Hamile ve emziren kişiler çoğunlukla fazla kilolardan şikâyet etmekte ve bu kilolardan kurtulmak için fazladan çaba göstermektedir. Bu nedenle aloe vera suyu kullanımına başvurabilirler. Ancak bu durum tehlikeli olabileceği için anne adayları ve emzirenlerin bu yola başvurmaması gerekmektedir.

Aloe Vera Detoksu ile Zayıflayanlar

Aloe vera kadınlar kulübünde sıkça konuşulan konular arasında gelmektedir. Bu detoksu kullanarak kısa sürede kilo verdiğin söyleyen pek çok kişi vardır. Ancak sadece aloe vera suyu tüketerek kilo vermek de çok zordur.

Aloe vera suyu tüketilirken yeme içmeye de dikkat edilmesi gerekmektedir. Zayıflama konusunda etkili diye sadece aloe vera suyu kullanıp gıda alımına dikkat edilmezse çok fazla işe yaraması da beklenmemelidir. Aynı zamanda sporla da desteklenirse kilo verme hızı da artacaktır.

Yorum yapın