Zayıflama Yöntemleri » Zayıflama » Yağ Yakmak İçin Hangi Yiyecekler Tüketilmeli?

Yağ Yakmak İçin Hangi Yiyecekler Tüketilmeli?

Diyet yapan herkes diyet süreçlerinin daha kısa sürmesini arzu ederler. Diyetlerin kısa sürmesini destekleyici olarak da vücudun yağ yakımını hızlandıran yiyecekler tüketmek gerekmektedir.

Light Ürünlere Dikkat Etmeli

Diyet sırasında sıkça tüketilen light ürünlerin yağ yakımına yardım ettiği konusunda yanlış bir düşünce vardır. Ancak light ürünler yağ yakımını desteklemez yalnızca az kalori alınmasını sağlamaktadır. Fazla tüketildiklerinde diyet sürecini sekteye uğratmaktadırlar. Bu konuda dikkatli olunmalı ve diyet boyunca light ürünlerin de porsiyon ölçülerine dikkat edilmelidir.

 


Yiyecekler Yağ Yakımını Nasıl Destekliyor?

Yiyecekler vücuda girdiklerinde yağ yakımını metabolizmayı hızlandırarak desteklemektedirler. Lifli besinler barsak sisteminin daha hızlı çalışmasını sağlayarak vücudun daha fazla efor sarf etmesini sağlamaktadır. Bu sayede metabolizma hızlanmakta ve yağ yakımı artmaktadır.

Ayrıca bazı besinlerin içeriğindeki etken maddeler vücutta hormonlar üzerinde etkili olarak yine metabolizmanın hızlanmasını sağlamakta ve yağ yakımı hızlanmaktadır.

 


Yağ Yakıcı Besin Önerileri

Yağ yakıcı besinler içinde lifli sebzeler, çeşitli meyveler ve bitki çayları yer almaktadır. Yağ yakıcı besinler arasında; yaban mersini, domates, ananas, greyfurt, yeşil elma gibi besinler yer almaktadır.
Diyet sürecinde yağ yakımını desteklemenin en kolay yolu bitki çaylarından bolca içmektir. Bitki çayları içerdikleri bitkilerin etken maddeleri aracılığı ile metabolizmayı hızlandırmakta ve böbreklerin hızla yakılan yağları su olarak atmalarını sağlamaktadır.

Etkili bitki çayları arasında; yeşil çay, mate çayı ve biberiye çayı yer almaktadır.

Yağdan kilo verdiğinizi nasıl anlarsınız? yazımız da ilginizi çekebilir.

“Yağ Yakmak İçin Hangi Yiyecekler Tüketilmeli?” hakkında 5 yorum

 1. Önceden domatesi deli gibi yerdim ve hiç kilo problemim yoktu, yurt dışında yaşamaya başladığımdan beri bulmakta sıkıntı yaşıyorum ve gün geçtikçe kilo alıyorum. Bence de etkisi olabilir yağ yağ yakimi icin

 2. BÜTÜN GÜN YAĞ YAKMAK İÇİN :
  *D Vitamini Al
  *Yeşil Çay
  *Soğuk Duş
  *İp Atlamak
  *Kalsiyum(Süt ürünleri)
  *Magnezyum (kuruyemiş)
  *Sade kahve

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir