Zayıflama Yöntemleri » Zayıflama Kürleri » Beta- HCG Aşısı İle Zayıflama

Beta- HCG Aşısı İle Zayıflama

Beta- hcg aşısı ile zayıflama, beta hcg zayıflama iğnesi, beta hcg ile zayıflama diyeti, beta hcg kilo verme, hcg aşısı ile zayıflayanların yorumları, www.zayiflamaiksiri.com , hcg zayıflama damlası kullanıcı yorumları, hcg iğnesi nereden alınır

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz bir zayıflama yöntemi de beta-HCG aşısı ile zayıflamadır. Peki, nedir bu yöntem, nasıl uygulanır ve gerçekten işe yarıyor mu? İşte tüm bu sorularınızın cevabı bu yazıda.

Beta-HCG (Human Chorionic Gonadotropin) Nedir?

HCG, plasenta tarafından döllenen yumurtanın rahim duvarına tutunup yerleşmesinden 6 gün sonra salgılanmaya başlayan bir hormondur. Gebeliğin ilk üç ayında bebeğin ihtiyacı olan tiroid hormonlarının karşılanması için annenin tiroid bezini uyarıp fazla tiroid hormonu salgılanmasını sağlar.

Beta-HCG aşısı ise bu hormonun insülin iğnelerinin benzeri iğneler ile vücuda gün gün enjekte edilmesidir.

Beta-HCG Aşısının Kullanım Alanları

  • Hipofiz bezinden salgılanan hormonların yetersizliğine bağlı seksüel rahatsızlıkların tedavisinde,
  • Erkeklerde testislerin uyarılarak sperm üretimin artırılmasında,
  • Son yıllarda ise zayıflama amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.

Beta-HCG Aşısının Zayıflama Amaçlı Kullanımı

Beta-HCG aşısı ile zayıflama Avrupa ve Amerika’da yılar önce denenmiş ve ülkemizde de yeni yeni denenmekte olan bir yöntemdir.

Beta-HCG aşısı ile zayıflama sağlanabileceği bu hormonun hipotalamus üzerine etki ederek tokluk hissi verip, uyku düzenini sağlaması ve tiroid hormonlarının salgısını artırarak metabolizmanın hızlanması ve yağ depolarının yıkılması görüşü üzerine kurulmuştur.

Beta-HCG aşısı uygulandığı dönemlerde düşük kalorili diyet ve hafif egzersizleri de içeren bir program uygulanmaktadır.  Bu dönemde alınan kalori kısıtlanmakta ve enerji harcaması artırılmaktadır. Özetle tiroid bezini uyararak metabolizmayı hızlanırsa da aslında zayıflamayı sağlayan Beta-HCG aşısı değil bu dönemde uygulanan diyet ve egzersiz programıdır. Zayıflamaya mucizevi etkisi olmamakla birlikte aksine beta-HCG aşısının vücuda vermiş olduğu zararlar da bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Beta-HCG Aşısının Zararları

  • Özellikle tiroid hormonlarının artması sonucu kemiklerde ve kaslarda erime görülmektedir.
  • Kansere meyilli hücrelerin büyümesi ve çoğalmasını tetikleyerek bazı kansere yol açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir