Zayıflama Yöntemleri » Diyet Listeleri » İkizler Burcu Nasıl Diyet Yapmalı? Zayıflamak İçin Nasıl Beslenmeli?

İkizler Burcu Nasıl Diyet Yapmalı? Zayıflamak İçin Nasıl Beslenmeli?

Tuttuğunu koparan ikizler burcu, kilo vermeyi kafaya koymuşsa, kilo verildi olarak bilinsin. İkizler burcunun en önemli özelliklerinden birisi hırslı ve inatçı oluşudur. Kilo aldığını çoğu zaman kabullenmek istemez ama kilo aldığını fark ettiği vakit kilo vermek için harekete geçmiştir bile.

İkizler Burcu Nasıl Kilo Alır?

İkizler burcuna genel bir bakış sağlanırsa eğer kilo yapan çok etken olduğu anlaşılacaktır. Bu burç sağlıklı besinlerinin çoğunu sevmez ve yemez. Abur cubur içerikli beslenmeleri ve zamansız gelen tatlı krizleri ikizleri kilo almaya iter. Bir diğer eksi özellikleri ise ikizler çok hızlı yemek yer. Çiğnemeden yuttuğu yiyecekler yüzünden hem ne kadar yediğini anlayamaz, hem de bu durumun sürekli devam etmesi halinde kilo alımına ve mide rahatsızlıklarına yol açtığı söylenilebilir. İkizler çok aceleci oldukları için her şey bir an önce olsun isterler. Eğer diyetin kendisine yaramadıklarını düşünürlerse, diyeti yarıda keserler.

İkizlerin Diyeti Nasıl Olmalıdır?

İkizler zaten gün içerisinde çok hareket ederler. Doğuştan hareketli olduğu için yapılacak sporlarda ve egzersizlerde zorluk çekmeyeceklerdir. Uygulanan diyet ve yapılan sporla beraber ikizlerin fazla çaba sarf etmeden kolayca kilo verebilirler.

İkizler Diyetinde Ne Yenmelidir?

Sebze, meyve ve yemek olarak bakıldığında; şeftali, kuru üzüm, kırmızı et, badem, sebze yemekleri, domates, salatalık, peynir, greyfurt, çorba, balık, yoğurt, meyve, haşlanmış patates ve balık ikizlerin diyetlerinde yemesi ağırlıklı olan besin türleridir. Ayrıca ikizlerde kan pıhtılaşması rahatsızlığı çok sık görünür. İşte bu yüzden hem diyet içerinde hem de normal günlük yaşamda bol olarak greyfurt ve kuru çekirdekli siyah üzüm tercih edilmelidir.

İkizler Burcu Diyeti Ne Kadar Süre Yapılır Ve Kaç Kilo Verilir?

İkizler burcu diyeti 3 gün yapılabilir. Sonrasında 3-4 gün ara vererek tekrarlanabilir. Yapılan egzersiz ve sporla birlikte 1 ila 3 kilo verilir.

İkizler Burcunun Diyette Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

İkizler burcunun diyetten feragat etmemesi için sakin kalması gereklidir. Yoksa diyeti bir anda alınan tatlıyla bozabilir. Sakin kalması içinde kafeinli içecekleri çok fazla tüketmemesi, daha çok bitki çayını tercih etmesi mantıklı bir karar olacaktır.

İkizler Burcu Diyet Listesi

ikizler-burcu-diyet-listesi

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir