Pelin Öztekin Nasıl Zayıfladı?

 BKM Mutfak ekibinin bir parçası olarak tanınan, ünlü oyuncu Rasim Öztekin’ ın kızı Pelin Öztekin 6 ay içerisinde 153 kilodan 100 kiloya düşerek herkesi hayretler içerisinde bıraktı. Ekibin en kilolusu olması sebebiyle oldukça büyüm sempati duyulan Pelin Öztekin, kilosunun sağlığı etkilemesi sebebiyle zor bir karar aldı ve tüm mide ameliyatı oldu.

Ortaokuldan sonra kilo almaya başladığını söyleyen ve ameliyat öncesi döneme kadar kilolarıyla barışık olan Pelin Öztekin, pek çok diyet denemesine rağmen başarılı olamamasının sebebinin tiroit olduğunu öğrendiği zaman tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Babasındaki kalp ve annesindeki şeker hastalığının kendisine de geçmesinden korktuğu için kilo vermesi gerektiğini düşünen Öztekin, bu ameliyatı olmaya 6 ay gibi bir süre içerisinde karar verdi.

pelin-öztekin-nasil-kilo-verdi

Mideye balon, kelepçe gibi aletler takılmadan yapılan bir mide ameliyatı olan tüp mide ameliyatında mide tüp şekline getirilmektedir. Bu ameliyat sayesinde mide yemek borusuyla aynı hizaya getirilerek bağırsağa bağlanmaktadır. Ameliyat açık bir ameliyat değildir. Karın bölgesine açılan deliklerle müdahale yapılmakta ve bu sayede risk en aza inmekte, ameliyat sonrası zorluklar azalmaktadır.

Ameliyat sonrası dönemde yenilene ve içilene oldukça fazla dikkat edilmesi gereken bir dönem gerekmektedir. İlk hafta sadece tanesiz çorba ile beslenilmesi gerekmekte, devamındaki haftada tüm çorbalarla beslenme sağlanmaktadır. Ameliyattan 15 gün sonra püre yenilmeye başlanarak tedavi süreci devam etmektedir. Mide çok küçük olduğundan dolayı doyma hissi çok çabuk sağlanmakta ve bu şekilde kilo kaybetme meydana gelmektedir.

Yorum yapın