Pirinç Lapası Diyeti

Pirinç lapası diyeti, uygun fiyata evinizde kendi imkânlarınızla hazırlayıp, kısa süre içinde zinde bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak, etkili bir zayıflama kürlerindendir.

Uzakdoğu’da yaşayan insanlar, sağlıklı ve zinde bir hayat sürmelerinin nedenini, pirincin içinde bulunan çeşitli mineraller ve besleyici vitaminlerin gücüne bağlamaktadır. Bu olay elbette ki pirinci doğru şekilde tüketmekle mümkün olacaktır.

 Pirinç Lapası Diyeti İle Kaç Kilo Verilebilir?

Pirinç lapası diyeti, doğru bir şekilde uygulandığı takdirde 1 haftada 3 kilo birden vermenizi sağlar. Farklı bir şekilde düşünüp, kendinizi daha fazla motive etmek için 2 haftada vereceğiniz kilo miktarının tam 6 kilo olacağını düşünebilirsiniz. Ayrıca içeriğindeki en etkin maddenin karbonhidrat olması nedeniyle “karbonhidrat diyeti” de denen bu program, vücuda faydalı birçok minerali ve elementi içerisinde barındırdığı için metabolizmanızda hızlı bir zayıflama sürecinin başlamasının yanı sıra, toksinlerin temizlenmesi, derinizde gözle görülür bir gençleşmenin başlaması gibi olumlu değişiklikler

Pirinç lapası diyetini ilk defa duyan kişilerde genellikle diyetin uygulama biçimi açısından bir tedirginlik olmaktadır. Pirincin lapa haline getirilip tüketilmesi ile midenin, bu karışımı eritmekte güçlük çekeceği ve hazımsızlık yapacağı düşünülmektedir. Ancak gerçek kesinlikle böyle değildir.

Pirinç, aşırı sıcakta kavrulduğu zaman, içerisinde bulunan yağ yakıcı enzimler ve lifler, özelliğini yitirir ve alınmak istenen verimli sonuca ulaşmaya engel olur. Bu yüzden pirinci doğal haliyle kullanmak daha faydalı olacaktır.

Pirinç Lapası Diyeti Nasıl Hazırlanır?

Pirinç lapası diyeti için gereken malzemeler, ev ortamında kolaylıkla hazırlanabilecek şeylerdir.

  •  Esmer veya beyaz olması fark etmeyecek şekilde 1 çay bardağı pirinç
  • 250 ml.(Yaklaşık 1 su bardağı) su
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Pirinci, suyun içinde güzelce haşladıktan sonra tuzu ilave ederek, lapanızı hazırlayabilirsiniz.

Tarife İlave Olarak Ekleyebileceğim Baharatlar Mevcut Mudur?

Tarifin içine biber, kimyon, nane, karabiber gibi tatlandırıcı baharatlar ekleyerek, daha güzel bir tat elde edebilirsiniz.

İsteğinize göre yoğurtla karıştırarak da tüketebilirsiniz.

Ayrıca pirinç lapası diyeti oldukça esnek bir diyet programı olduğu için lapanızı hazırladıktan sonra, servis aşamasında aşırıya kaçmamak suretiyle tere, brokoli, marul, karpuz gibi yağ yakmada etkili besinler de kullanabilirsiniz.

Diyeti, greyfurt suyu ile desteklemek de tat açısından olumlu olmasa da sıkça kullanılan ve artı yönde faydası olduğu söylenen diğer bir yöntemdir.

Pirinç Lapası Diyetini Diğerlerinden Ayıran Özelliği Nedir?

Pirinç lapası diyeti, içerisinde bulunan yoğun karbonhidrat elementleri nedeniyle vücudu diğer diyet çeşitlerine göre daha uzun süre tok hissettirmekte ve yeme ihtiyacının aklınıza daha az gelmesini sağlamaktadır. Bu yüzden tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır ve artmaya da devam etmektedir. Üstelik diyet programının, esnek kurallara sahip olması ve ana yemeğin yanında çeşitli aperatifler tüketmenize olanak sağlaması, “diyet işkencesi” olarak tabir ettiğimiz açlığın tavana vurduğu zamanları, daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır.

Zayıflama kürlerini inceleyerek; kendinize uygun farklı kürler de bulabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aslım dedi ki:

    bu diyetin yeme sikligi nedir?