Zayıflama Yöntemleri » Zayıflatır Mı? » Ventolin Zayıflatır mı?

Ventolin Zayıflatır mı?

Astım hastalarının oldukça aşina olduğu Ventolin, zayıflatır mı? Kilo verdirme özelliği var mı? soruları ile ilgili aldığımız maillerin üzerine bu yazı ile açıklama yapma gereği duyduk. Ventolin zayıflama amaçlı kullanılan bir ilaç değildir ve doktor tarafından verilmediği sürece de asla kullanılmamalıdır.

Ventolin Nedir?

Kronik astım tedavisinde doktor tarafından verilen bu ilaç, hem fısfıs hem de tablet olmak üzere iki şekilde piyasaya sunulmuştur. Astım hastaları için rahatlatıcı nitelikte olan bu ilaç, aynı zamanda da tedavi edici özelliğe sahiptir. Akciğer hastalarında ve KOAH (Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı) hastalığın semptomlarını azaltmak için kullanılmaktadır. Bu hastalar için tedavi edici özelliği bulunmamaktadır.

Ventolin Zayıflamaya Yardımcı Olur mu?

İçerdiği yağ yakıcı özelliği ile bazı insanlar tarafından astım hastalığı tedavisi yerine kilo vermek için kullanılan bu ilacın kilo verme özelliği kanıtlanmamıştır. Spor yapan kişilerin ek gıdaların yanında aldığı bu ilaç, doktor gözetiminde ve sadece hastalık için kullanılmalıdır. Hamile ve kalp rahatsızlığı olan kişilerin asla kullanamayacakları bu ilacın yan etkileri arasında, mide bulantısı, isal ve görme bozuklukları en üst sıradadır. Ayrıca karın ağrısı, boğaz tahrişi, aşırı terleme ve eklemlerde ağrı da sık görülen yan etkileri arasındadır. Zayıflamak için özellikle yüksek dozda kullananlar için ise yüksek tansiyon ve kalp atış hızının artması gibi sorunlara karşı dikkatli olmakta fayda vardır.

“Ventolin Zayıflatır mı?” hakkında 1 yorum

  1. MERHABALAR;
    ventolin hapı zayıflattığı doğrudur. takibi spor esnasında alınırsa hiç kimse durduğu yerde zayıflıyamıyor malaesef ben kronik astım hastasıydım ventolin hapını kullanmadan önce türkiyede satışı olmayan clenbuterol astımımı tedavi ettim hemde fazla kilolarımdan kurtuldum astımınınız varsa internette yazan saçma sapan yan etkilerine bakmayın ben astımdan kurtuldum çok şükür bu ilaçta ventolin gibi çok zararlı birşey olsa yurt dışında eczanelerde satılmazdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir