10 Günde 5 Kilo Verdiren Fransız Diyeti

10 günde 5 kilo verdiren Fransız diyeti, uygulandığında istenilen sonucu veren etkili diyetlerden biridir. Fazla kiloları nedeniyle sürekli doğru diyet arayışında olanlar için en ideal diyetlerden bir tanesidir.

Fransız diyeti hemen herkes tarafından bilinen özellikleri hakkında az çok fikir sahibi olunan özel diyetlerdendir.

Uygulayan kişi sayısı oldukça fazla olduğu için Fransız diyeti yapanlar pek çok yorumla deneyimlerini vurgulamaktadır. Bu konuda fikir almak çoğu zaman yararlı olabilmektedir.

Fransa halkının günlük beslenme menüleri temel alınarak hazırlanan Fransız diyeti aynı zamanda sağlıklı beslenebilme adına atılmış bir adımdır.

Kalp sağlığını, şekerini düşünen kişiler için bu tarz bir diyet oldukça yararlı olabilmektedir.

Fransız Diyeti Nedir?

Fransız diyetinin kuralları hakkında bilgi sahibi olup diyeti uygulamaya başlamanız çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Aksi halde kısa sürede kilo verme hayalinizi biraz ertelemeniz gerekebilir.

Fransız diyeti, sağlıklı beslenme üzerinde kurulmuş özel bir diyet tarzıdır. Fransızların beslenme alışkanlığına benzetildiği için bu ismi almış ve kısa sürede tüm dünyaya yayılmıştır.

Sağlıksız ve çokça beslenme temeline dayalı olan alışkanlıklar bu diyet sayesinde atılabilmektedir.

Diyetin temel amacının da bu olduğu bilinmektedir. Ne kadar çok yersem o kadar iyi olur fikrinden çıkarmaya çalışmaktadır. Az ve öz yeme durumuna yönelmenizi sağlamaktadır.

Fransız Diyeti Nasıl Bir Diyet?

İtalyan diyeti, Alman diyeti gibi birçok diyet çeşidi arasından Fransız diyetini tercih ettiyseniz kısa sürede kilo vermeye niyetlisiniz demektir.

Etkili bir diyet olmasının yanında insana sağlıksız hiçbir şey yedirmeyen bu diyet, kilo verme sorunsalına güzel bir çözüm üretmektedir.

Fazla kilolarınızı verirken az yiyerek ancak yediklerinizin sağlıklı olarak size dönmesini isterseniz Fransız diyetini tercih edebilirsiniz. Fransız diyeti özelliklerine göz gezdirdiğinizde aslında oldukça katı kurallardan oluştuğunu görebilirsiniz.

Beslenme menüsü ve gün konusunda hiçbir şekilde taviz göstermeyen bir diyettir. Nitekim bu kurallara uyulması halinde sağlıklı şekilde kilo verebilmek mümkün olmaktadır.

Fransız Diyetinde Serbest Olan Yiyecekler

Fransız diyeti kadınlar kulübü gibi sosyal ortamlarda da sıklıkla konuşulan bir diyettir. Bu diyeti doğru şekilde sonuçlandırabilmek için beslenme tablosunda olan tüm yiyeceklere dikkat etmek gerekmektedir.

Diyette serbest olan besinlerin başında beyaz et gelmektedir. Özellikle balık ve tavuk tüketimi, diyet için en uygun olan besinler arasında yer almaktadır. Bununla beraber yumurta, süt ve süt ürünleri ile ihtiyaç duyulan proteini temin etmek de çok zorlayıcı olmamaktadır.

Günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayabilmek için diyetin sebze listesine de muhakkak uymalısınız.

Sebzeleri kısa sürede temin ettikten sonra diyette yer alan tarife uygun şekilde kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede diyetin amaçladığı beslenme listesine uyabilirsiniz. Bunun haricinde en önemli olan noktalardan biri de ekmektedir.

Diyette izin verilen ekmek çavdar ekmeğidir. Bunun dışına çıkmamaya gayret etmeniz önerilmektedir.

Fransız Diyetinde Yasaklı Yiyecekler 

Diyet kuralları gereği Fransız diyetinde yasaklı olan her besine dikkat etmeniz gerekir. Bu şekilde istediğiniz kiloya ulaşabilir, emeğinizin karşılığını alabilirsiniz.

Fransız diyeti fast food besinlerinin her birini yasaklamaktadır. Hazır besinlerin içerisinde kullanılan doymuş yağlar, diyeti tamamıyla bozmaya odaklıdır. Bunun dışında markette paketli şekilde satılan tüm ürünler yasaklıdır.

Fransız diyetinde hiçbir şekilde dondurulmuş gıda yenmemektedir. Ayrıca kişinin şekerli ve asitli olan içeceklerden de uzak kalması zorunludur.

Diyet kuralları gereği hamur işi, kızartma konusunda da kişinin kendini kontrol etmesi gerekmektedir.

Fransız Diyeti Menüsü Nasıl?

Fransız diyetinin menüsüne dikkat ettiğiniz zaman özellikle sebze ve protein ağırlık olduğunu görebilirsiniz. Bunun yanında meyveyi yasaklayan şok diyetlerin aksine bu diyette meyve tüketimi de son derece profesyonel şekilde verilmektedir.

Meyve tüketmek, şeker ihtiyacını karşıladığı gibi kişinin bağışıklığını da güçlendirmektedir. 10 günde her besinden yeterince alamayacağınız için sebze ve meyve konusunda aksaklık yaratmamaya özen göstermelisiniz.

Fransız Diyeti Nasıl Yapılır?

Fransız diyeti kilo verdirir mi, zayıflamayı sağlar mı diye soranların bu soruya olumlu bir cevap alabilmesi için diyeti doğru uygulaması gerekmektedir.

Diyet nasıl yapılır, kaç gün sürer, hangi günlerde nasıl davranmak gerekir öğrenmek önemlidir.

Fransız diyetinin uygulanış tarzında spor çok büyük bir yere sahiptir. Haftanın belli günlerinde spor yapılmalı ve bu günler hiçbir şekilde aksatılmamalıdır.

Spor içeriğinde ise en az yarım saat yürümek, squad yapmak ve mümkünse bisiklet sürmek yer almaktadır. Bunları uygulamanız halinde diyetin yararını daha hızlı şekilde görebilmeniz mümkündür.

Diyetin uygulanış kuralları gereği yapıldığı süre boyunca spor devam etmelidir ancak diyete son verdiğinizde de aynı şekilde 2 gün boyunda sporu sürdürmeniz istenmektedir.

10 Günde 5 Kilo Verdiren Fransız Diyeti Listesi
10 Günde 5 Kilo Verdiren Fransız Diyeti Listesi

Fransız Diyeti Kaç Günlüktür?

Fransız diyeti 10 günlük bir diyettir. Bu diyete bağlı olarak zayıflama hayali olan kişilerin 10 gün boyunca kurallara uygun beslenmesi tavsiye edilmektedir.

Başladıktan sonra 2,6 ve 9.günlere özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu günlerde sporunuzu muhakkak yapmalı, diyetin ekstra kalori harcamayla daha etkili olmasını sağlamalısınız.

Fransız diyetini yaparken elinizden geldiği kadar gün düzenine özen göstermelisiniz.

Kimi noktalarda diyetin 2 haftalık olduğu dile getirilmektedir ancak doğru şekilde yapıldığında ekstra 4 gün daha diyete devam edilmesine gerek yoktur.

Yalnızca 10 günlük periyodla kilo verebilmek mümkün olmaktadır.

Fransız Diyetine Ne Kadar Devam Edilmeli?

Fransız diyeti toplamda 10 günlük bir diyettir. Bu 10 günlük diyeti kendinize göre asla kısaltıp uzatmamalısınız. Bunun yerine tam olarak günü gününe yapıp daha sonra kilo vermeye odaklı olmalısınız.

Diyet hakkında bilinmesi gereken en önemli detay yıl içerisinde yalnızca 2 kez yapılabildiğidir.

6 aylık aralıklarla yalnızca 2 kez uygulanmasına izin verildiği için daha fazla sürdürmek sağlıklı olmamaktadır.

Kilo vermek için yılda yalnızca 2 kez Fransız diyeti yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Fransız Diyeti Kaç Kilo Verdirir?

Fransız diyeti kaç kilo verdirir sorusunun cevabı 5’tir. Diyeti uygulayan pek çok kişinin hızlıca zayıflayabilmesi mümkün olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında Fransız diyetinin şok diyet olduğunu söylemek mümkündür. Ne var ki her şok diyet gibi sağlıksız da değildir. Kısa sürede 5 kilo vermek herkeste aynı sonucu yaratmamaktadır.

Şok diyetler arasında en çok kullanılanlardan biri Fransız diyetidir. Fransız diyeti herkese kesinlikle 5 kilo verdirir demek doğru olmaz ancak uygulayan hemen herkeste en az 3 en fazla 7 kiloya kadar kilo kaybı oluşturduğu bilinmektedir. Bu bakımdan beklentileri karşılayan doğru şekilde sonuç veren özel diyetlerden biri olarak tanınmaktadır.

Fransız Diyeti Kimlere Önerilmez?

Fransız diyeti zararları olan bir diyet değildir ancak bazı şartlar altında tüketilmesi hiçbir şekilde önerilmemektedir. Bunun için kişilerin Fransız diyetini uygulamadan önce şartları gözden geçirmesi faydalarına olacaktır.

Fransız diyeti özellikle hamile olan kadınlar için önerilmemektedir. Hamilelik sürecince birtakım yan etkiler sebebiyle bebeğe ve anne adayına zarar verebilme ihtimali bulunmaktadır. Bunun yanında çok fazla kilosu olan kişilerin de Fransız diyeti uygulaması önerilmemektedir. Bunlarla beraber çok zayıf olan vücutlarında bu diyeti uygulaması önerilen durumlar arasında yer almamaktadır.

Büyüme çağında olan henüz ergenlik sürecini tamamlayamamış çocukların da Fransız diyetini uygulaması uygun görülmemektedir. Son olarak kalp ve damar rahatsızlığınızın bulunması halinde de bu diyetten uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın