300 Kalori Yakmak İçin Ne Yapmalı?

300 kalori yakmanın yolları tercih ettiğiniz yönteme göre farklılık gösterecektir. İster diyet ister egzersiz ister ikisini bir arada yaparak istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulabilmek için kendi tercihinizin yanı sıra ortak olarak yapacağınız hesaplamalar da bulunmaktadır.

Kalori yakmak, zayıflamak istediğinizde spor yapacağınız bir durumken; normal hayatınızda yapacağınız işlerinizle de fazlasıyla kolaydır. Kalori kaybınıza dikkat ederek, yediğiniz gıdaların enerjilerini hesaplayarak yağa dönüşmesini engelleyebilirsiniz.

Her diyet listesinde mutlaka yiyeceklerin kalori değerleri dikkate alınmaktadır. Eğer herhangi bir diyet listesine uyum sağlamakta zorluk çekiyorsanız, kendiniz de kalori sayarak kendi diyetinizi oluşturabilirsiniz. Kalori sayarak, diyetlerinizde yediğiniz her şeyin kalori değerlerini bilip kendinizi sınırlandırmanız gerekecektir. Bu şekilde bu yöntemi uygulayarak birçok kişi gibi siz de ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

300 Kalori Yakmanın Yolları Nelerdir?

  • 35 dakika boyunca dağ bisikleti sürerseniz toplamda 300 kalori yakmış olursunuz.
  • Günde 12 bardak su içerek 300 kalori yakmanız mümkün. Su içmek herkesin doğal ihtiyacıdır. Bunu bir avantaj olarak kullanmak gerekirse sizin kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. 1 bardak soğuk su içmek 25 kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Tempolu olarak yürüyüş yapın. Yürüyüş yapmak birçok hastalığı engellemektedir. Yapabileceğiniz size uygun sporlardan biri olan yürüyüş, 300 kalori kaybetmenizi sağlayacaktır.
  • Sürekli oturarak çalışıyorsanız, yapabiliyorsanız sandalyelerinizi egzersiz topları ile değiştirin. Egzersiz toplarının üzerinde geçireceğiniz 6 saat size 300 kalori yaktıracaktır. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
  • 1,5 saat boyunca yapacağınız ev temizliği ile 300 kalori yakmanız mümkün.
  • 2 saat boyunca çocuk taşırsanız da toplamda 300 kalori yakanızı sağlayacaktır.
  • Yarım saat boyunca ip atlayın. İp atlamanın sağlığınız için birçok faydası vardır. Fit bir görünüme kavuşmak için egzersizlerinizin yanında ip atlamaya özen gösterin. Yarım saat boyunca ip atlarsanız 300 kalori yakabilirsiniz. Bu yöntem ile kalori harcamak çok kolay olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

300 Kalori Yakmak İçin Yürüyüş

300 kalori yakmak için ne kadar yürümeli sorusunu soranlardan biriyseniz  kalori yakmak için yalnızca birkaç dakikanızı ayıracağınızı bilmelisiniz. Gün içinde yapılan basit yürüyüşlerin aksine ritimli ve tempo tutarak yürüyüş yapmak, günde 300 kalori kadar yakmanızı sağlayacaktır.

Yalnıza 45 dakikanızı ayıracağınız tempolu yürüyüş,  vücudunuzun günlük kalori fazlalığını anında dışarıya atacaktır. İlk 15 dakika ısınma yürüyüşü yaparak yavaş yavaş adım atmalısınız. Sonrasında 15 dakika ısınızı arttırarak ritminizi yükseltmelisiniz.

Bir sonraki 15 dakikada koşma hızında büyük adımlı yürüyüş yapmalısınız. Son 15 dakikada ise sakince tekrar ritim ve nabız düşürme yürüyüşü yapmalısınız. 300 kalori yakmak için bu tempoyu tutturmanız yeterli olacaktır.

300 Kalori Yakmak İçin Yoga

Kalori yakmak hesaplama ile gerçekleşen bir durumdur. Bu yüzden kalori hesabı yaparken neyi ne kadar yapmanız gerektiğini aklınızda planlamalısınız. Bu süreçte günlük ve haftalık yapılması gerekenleri ayırırsanız sorunsuz şekilde istediğiniz kadar kalori yakabilirsiniz.

Günde 300 kalori harcamak isteyenler için yoga günlük planda muhakkak yer alması gereken bir egzersizdir. Kişi 1 saat kadar kendini dinleyip, vücudunu esnettiğinde 300 kaloriyi rahatlıkla yakmaktadır.

300 Kalori Yakmak için Ev İçi Hareketler

300 kalori neye denk gelir, ne yersem 300 kalori alırım, nasıl verebilirim endişesi taşıyorsanız bu sıkıntıdan kurtulmanın anahtarı hareketli olmaktır. Ne kadar yüksek bir tempoya sahipseniz kaloriyi yakmanız o kadar kolay olacaktır.

Kalori için 20 yol, mucize 5 yol gibi birçok alternatif listede yer alan ev hareketi, 300 kaloriden kurtulmanızı sağlayacaktır. Gün içinde ev işlerinden yemek yapmaya kadar devamlı hareket halinde olursanız özel bir çaba sarf etmeden 300 kaloriden de kurtulmuş olursunuz. Bunun için televizyon karşısında yatmayı, devamlı hareketsiz şekilde oturmayı bırakmalısınız.

Ev en çok hareketsiz kalınan yerdir. Uyku saatleri dışında miskinlik denilen hareketsiz haller, kalori yakmanıza engel olan hallerdir. Bu nedenle ev içi hareket çeşitliliğinizi arttırmanız önemlidir.

300 Kalori Yakmak İçin Dans Etmek

300 kalori ile ilgili hesap yaparken 300 kalori kaç kilo eder, kilo vermek için ne kadar kalori yakmalıyım tarzı endişeler sık sık gündeme gelmektedir. 1 kilo vermek için 7400 kalori harcamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu ölçünün bir gün içinde verilmesi imkansızdır. Dolayısıyla bir haftaya yayarak 300 kalori ile başlayıp 1000 kalori ile bitirdiğinizde haftada 1 kilo verebildiğinizi fark edersiniz.

Hızlı şekilde kilo vermek isterseniz bunu yapabileceğiniz yollardan biri de dans etmektedir. Gerek evde gerekse eğlence merkezlerinde rahatlıkla yapabileceğiniz bu yöntem 300 kalorinin hızla dağılıp gitmesini sağlayacaktır. Evde hızlı kalori yakmak isteyenler için 1 saat dans etmek, 300 kalorinin yakılmasına bedeldir.

300 Kalori Yakmak İçin Dekorasyon Değişikliği

Otururken kalori yakmak pek mümkün olmadığı için gün içinde hareket halinde olmanız gerekir. 300 kaloriyi yakabilmek için tercih edebileceğiniz basit yöntemlerden biri de dekorasyon değişikliğidir. Eşyalarınızın yerini 40 dakika kadar değiştirirseniz 300 kalorinin basit şekilde eridiğini fark edebilirsiniz.

Dekorasyon değişikliği hem keyifli hem de zayıflamalı bir tercihtir. Eşyaların ağırlığı güçlü şekilde egzersiz yapmanıza bedeldir.

300 Kalori Yakmak İçin Cinsel Birliktelik

Basit ipuçlarıyla kalori yakış elinizdedir. Yapılan araştırmalar sonucunda cinsel yaşamında aktif olan kişilerin gün içinde yaktıkları kalori sayısı oldukça fazladır. Çift olarak 300 kalori yakabilmeniz için günde 40 dakikanızı cinsel birlikteliğe ayırmanız yeterlidir.

Vücut çok yönlü hareket etmek zorunda kaldığında kalori kaybı da bir o kadar fazla olmaktadır. Hem sağlıklı hem de kendinizi çok yormadan 300 kalori harcamak isterseniz cinsel yaşamınızı aktif kılabilirsiniz.

300 Kalori Yakmak İçin Uyumak

İnsan vücudu uyku esnasında ciddi oranda kalori yakmaktadır. Vücut için ideal olan saatlerde uykunuzu alırsanız harcayacağınız kalori oranı da oldukça yüksek olacaktır. En hızlı kalori yakma yolları listesinde ilk sırada yer alan uyku, günde en az 6 saat kadar  gerçekleştirilmelidir.

Günde 6 saat uyuduğunuzda vücudunuzun yaktığı kalori 300’den fazla olacaktır. Bunu düzenli hale getirmeniz durumunda ise 300 kalori yakmak istem dışı basit bir zayıflama yöntemi olacaktır.

“300 Kalori Yakmak İçin Ne Yapmalı?” üzerine bir yorum

  1. vaktiniz varsa parka gidin, kuru yaprak toplayın. şişeleri toplayın. yarım saat durmaksızın bu işleri yapmak eğilip kalkmak, fazladan 300 kalori yakmanın en kolay yollarından biri.

    Cevapla

Yorum yapın