300 Kalori Yakmanın Yolları

Kalori yakmak zayıflamak isteyenler için daha çok spor sırasında yapılırken normal hayatınızda yapacağınız işleriniz ile de kalori yakmak fazlası ile kolaydır. Kalori kaybınıza dikkat ederek yediğiniz gıdaların enerjilerini yakarak yağa dönüşmesini engelleyebilirsiniz. Her diyet listesinde mutlaka yiyeceklerin kalori değerlerini dikkate alınmaktadır. Eğer herhangi bir diyet listesine uyum sağlamakta zorluk çekiyorsanız, kendinizde kalori sayarak kendi diyetinizi oluşturabilirsiniz. Kalori sayam diyetlerinde yediğiniz her şeyin kalori değerlerini sayarak kendinizi sınırlandırmanız gerekecektir. Buu şekilde bu yöntemi uygulayarak birçok kişi ideal kilosuna ulaşmaktadır.300 Kalori Yakmanın Yolları Nelerdir?

  • 35 dakika boyunca dağ bisikleti sürerseniz toplamda 300 kalori yakmış olursunuz.
  • Günde 12 bardak su içerek 300 kalori yakmanız mümkün. Su içmek herkesin doğal ihtiyacıdır. Bunu bir avantaj olarak kullanmak gerekirse sizin kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. 1 bardak soğuk su içmek 25 kalori yakmanıza yardımcı olmaktadır.
  • 45 dakika tempolu olarak yürüyüş yapın. Yürüyüş yapmak birçok hastalığı engellemektedir. Yapabileceğiniz size uygun sporlardan biri olan yürüyüş, 45 dakika da 300 kalori kaybetmenizi sağlayacaktır.
  • Sürekli oturarak çalışıyorsanız, yapabiliyorsanız sandalyelerinizi egzersiz topları ile değiştirin. Egzersiz toplarının üzerinde geçireceğiniz 6 saat size 300 kalori yaktıracaktır. Başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.
  • 1,5 saat boyunca yapacağınız ev temizliği ile 300 kalori yakmanız mümkün.
  • 2 saat boyunca çocuk taşırsanız da toplamda 300 kalori yakanızı sağlayacaktır.
  •  Yarım saat boyunca ip atlayın. İp atlamanın sağlığınız için birçok faydası vardır. Fit bir görünüme kavuşmak için egzersizlerinizin yanında ip atlamaya özen gösterin. Yarım saat boyunca ip atlarsanız 300 kalori yakabilirsiniz. Bu yöntem ile kalori harcamak çok kolay olduğundan birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. buse dedi ki:

    vaktiniz varsa parka gidin, kuru yaprak toplayın. şişeleri toplayın. yarım saat durmaksızın bu işleri yapmak eğilip kalkmak, fazladan 300 kalori yakmanın en kolay yollarından biri.