Akın Berk Düşünce Gücü ile Kilo Zayıflama Nasıl Yapılır?

Diyet yapmadan, spor yapmadan, kendinizi zorlamadan ve pek çok şeyden mahrum kalmadan kilo vermek sizce mümkün mü? Kuantum düşünce tekniğine inanıyorsanız aslında pek çok şey gibi bu da mümkündür.

Düşünce Gücü İle Nasıl Zayıflanır?

İnsan vücudunun mucizesi beyindir. Beyin gücü ile pek çok şeyi başarabilirsiniz ki zayıflama da bunlara dâhildir. Sadece istediğiniz şeyi beyninize kodlamanız gerekmektedir. Peki, bunu nasıl yapacaksınız? İsterseniz buna inanmak başarmaktır deyin, isterseniz de kuantum düşünce gücü hiç fark etmez. Ama düşünce gücü zayıflamak istiyorsanız önce kendinizi buna inandıracaksınız. Kalpten inanacaksınız. Bunu sık sık kuracağınız olumlu cümleler ile de pekiştireceksiniz. Örneğin ‘ Ben az yemek yerim’ ‘küçük porsiyonları tercih ederim’ ‘abur cubur yemekten hoşlanmam’ ‘pek iştahım yok’ gibi. Bu cümlelerin tam tersini hissediyor olabilirsiniz ancak bir süre sonra beyniniz bunlara inanacak ve bu şekilde çalışmaya başlayacak. Özellikle yemek saatlerinde önce ve gece uyumadan önce bu tarz cümleleri kendinize söylemeniz gerekmektedir.

Akın Berk Düşünce Gücü İle Zayıflama Teknikleri

Uyumadan önce her gece gözlerinizi kapatın ve kendinizi harika bir mekânda, güzel bir elbisenin içinde, istediğiniz kiloda ve görüntüde hayal edin. Hayal etmekle kalmayın. Hayalinizde yürüyün ki tüm açılardan kendinizi görebilin. Hayalinizde birileri ile konuşun. İstediğiniz kiloda olduğunuz zaman ses tonunuz, konuşma şekliniz ve insanlara karşı tavırlarınız nasıl olacak gözlemleyin. Oturup kalkmanıza dikkat edin. Hayalinizde, elinizi yavaşça belinize ya da karnınızın üzerine getirin, nasıl hissettirdiğini anlamaya çalışın. Aslında bu alıştırmanın amacı tüm duyu organlarınız ile hayalinizi son derece gerçekçi kılmak. Çünkü hayaliniz detaylı olursa beyniniz gerçek ile hayal arasındaki farkı ayıramaz. Farkı anlamadığı için hâkimi olduğu vücudu o ideal haline getirmek için işe koyulacak. Ayrıca duanın da çok büyük bir etkisi olduğunu unutmayın.

Düşünce Gücü İle Zayıflamada Beynin Görevi

Yukarıda belirtilen teknikleri en az 21 gün boyunca kesintisiz uyguladığınız takdirde beyin vücut salgılarınızı, metabolizmanızı ve diğer görevlerini sizin hayal ettiğiniz görünüme kavuşturmak için kodlayacaktır. Unutmayın pek çok insanın çok yemek yese bile kilo almamasının altında aslında yediği zaman kilo almıyor oluşuna inanıyor olması yatmaktadır. Kişi kendini bu şekilde kodlamıştır ve beyinde bu kodlama doğrultusunda çok yemek yese bile metabolizmayı hızlandırarak arada denge kurmaktadır. Beyninize göndereceğiniz her komut için beyin buna göre salgılar gerçekleştirecektir. Bu nedenle asla olumsuz düşünceler beslememelisiniz. Beyninizde yaratmaya başladığınız süreç sekteye uğrayacaktır. Unutmayın zayıflama süreciniz biyokimyasal olarak düşünce gücü ile tetikleneceği için yine aynı süreçle tersine de dönebilir. Bu da tamamen sizin ne kadar odaklandığınız, inandığınız ve kendinize olumlu cümleler kurduğunuz ile alakalıdır. Kısa sürede bu teknik ile zayıflayan pek çok insan olduğunu hatta ABD’de oldukça yaygın bir yöntem olduğunu unutmayın.

Yorum yapın