Bitter Çikolata Zayıflatır mı?

Biter çikolata zayıflatır mı? sorusu, kilo vermek isteyip tatlılara dayanamayanların en sık sorduğunu sorular arasında yer alıyor.

Vazgeçilemeyen gıdalar, spor yapmama isteği, çökertilen diyetler kilo alınmasının nedenleri arasında yer alıyor. Fazla olan kilolar, estetik açıdan olduğu gibi sağlık açısından da çeşitli rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Bitter Çikolata Kilo Verdirir mi?

Kilo vermek için özellikle çikolata seçimlerine dikkat edilmesi gerekir. Sütlü ve beyaz çikolatalar kilo alınmasına sebebiyet verirken, bitter çikolata kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Ancak bitter çikolatanın kilo verdirmesi ya da aldırmasının tüketim miktarına göre değiştiği de unutulmamalı.

Bitter çikolata, yapılan diyette bir ara öğün olarak tercih edilebildiği gibi, diyet yapmayan kişiler için de, günün herhangi bir saatinde yenilebiliyor.

Ölçülü yenilen bitter çikolata ile zayıflanabilirken, aşırıya kaçılması ile kilo alınabiliyor. Bitter çikolatanın kilo vermeyi etkilemesinin nedeni ise hormonları çalıştırarak stresi azaltması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. 

Zayıflamak İçin Bitter Çikolatayı Ne Kadar Yemeli?

Bitter çikolata yeme miktarı tamamen kişinin kilosuna göre değişiklik gösteriyor. 100 kilo üzeri olan kişilerin günde 30 gram yemesi gerekirken, 100 kilo altı olanlar da ise, yenilecek miktar 15-20 grama düşüyor.

Bitter çikolatanın yenilmesi ile hem tatlı ihtiyacı karşılanarak, farklı gıdalara ihtiyaç duyulmayacak, hem de kilo verilmesi kolaylaşacaktır.

“Bitter Çikolata Zayıflatır mı?” üzerine bir yorum

  1. Diyet yaparken günde 5-10 gram arası bitter çikolata yiyorum. 1-2 kareye eş değer oluyor. Hem gün içerisinde canım daha az tatlı istiyor hem de daha enerjik oluyorum.

    Cevapla

Yorum yapın