Cipralex Zayıflatır mı?

Antidepresan ilaçları arasında yer alan Cipralex, ağır bir ilaçtır ve her kişide farklı etkiler yaratabilir. Cipralex hakkında merak edilen bir diğer konu ise, zayıflamaya olan etkisidir.

Cipralex İlacının Kilo Vermeye Etkisi Nedir?

Cipralex, doktor tavsiyesi ile psikolojik rahatsızlıklarda kullanılmaktadır. Yan etkileri çok fazla olan bir ilaçtır. Yani bazı kişilerde iştah azalmasına bağlı kilo verdirmeye sebep olurken, farklı kişilerde ise, tam tersi olarak kilo aldırmaktadır. Genel olarak çoğu kişide, kısa süreli kullanımlarda zayıflamayı hızlandırırken, uzun vadeli kullanımlarda ise kilo alımını tetikliyor.

Cipralex Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

Cipralex, sadece zayıflamak için kullanılan bir ilaç değildir. Psikolojik olarak tedavi gören kişilerin kullanması gereken bir ilaçtır. Ayrıca doktor tavsiyesinde kullanılır ve sadece reçeteli olarak alınabilir. Cipralex kullanılıyor ise, öğünlerin azaltılması ve yapılacak olan sporla, hem psikolojik olarak iyileşme yaşanacak, hem de kilo verilmesi sağlanacaktır. Cipralex kullanılması durumunda, ağız kuruluğu yaşanmaktadır ve böylelikle su tüketimini arttırmaktadır. Suyun zayıflamaya olan etkisi ve Cipralex ilacının iştahı azaltması ile kilo vermek kolaylaşacaktır.

Cipralex Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Cipralex ilacının kullanım süreci kişiye göre değişmekte olup, tamamen doktorun vereceği karara bağlıdır. Geçici bir süreliğine, aylarca ve hatta yıllarca kullanan kişiler mevcuttur. Cipralex’ in yan etkileri çok fazladır. Bu sebeple herhangi bir zorlanma durumunda mutlaka ilaç kesilmeli ve doktora danışılmalıdır.

“Cipralex Zayıflatır mı?” üzerine bir yorum

Yorum yapın