Cla Zayıflatır Mı?

Aspir çiçeğinden elde edilen Cla, doğal olan yağ asididir ve içerisinde vücudun dışardan alınması gereken yağları barındırır. Ayrıca kilo verdirme ve yağ yakıcı özelliği olan bir antioksidandır. Cla aspir çiçeği yağı olarak da bilinmektedir.

Cla’nın Kilo Vermeye Etkisi Nedir?

Metabolizmanın hızlanmasında etkili olan bir maddedir. Sporda ya da günlük hayatta yapılan hareketlerle metabolizma hızı artıyor ve vücudun yağ yakılması sağlanıyor. Vücudun insülin direncini indirerek, acıkmaları önlüyor veya en aza indiriyor. Ayrıca terleterek toksinlerin ve ödemlerin atılmasına da yardımcı oluyor.

Cla, Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılmalıdır?

Cla ile hızlı kilo verilmek isteniyorsa, günde üç kez olmak üzere, yemeklerden sonra alınması faydalı olacaktır. Daha fazla alınması, verilen kiloyu değiştirmemektedir. Yenilen yemeklerin ardından kullanılan ile yemeklerin yağa dönüşmeden vücuttan atılması sağlanacaktır. Ayrıca spor yapılarak kullanılması etkisini iki kat arttıracaktır. Spor yapılırken kalori yakılması, kişiden kişiye değişse de, Cla’nın kullanılması ile metabolizma hızlanacak ve sporda yakılan kalori artacaktır.

Cla, Nelerden Alınabilir?

İnsan bağırsağında yer alan Cla’nın, kilo vermeye bir etkisi yoktur. Vücudun zayıflamak için dışarıdan alınan Cla’ya ihtiyacı vardır. Cla içeren birçok gıda mevcuttur.

cla-zayiflatir-mi

Kırmızı et çeşitleri, yumurta, tereyağı, süzme peynir çeşitleri, tavuk eti ve mısır unu bu gıdalardan gıdaların bazılarıdır. Özellikle mısır ununda, yoğun olarak bulunur. Gıdalardan tüketilebileceği gibi, tablet olarak da takviye alınabilir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cla Zayıflatır Mı? için yorumda bulun

    Cla Zayıflatır Mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cla Zayıflatır Mı? için ilk yorumu yapabilirsin.