Glifor Zayıflatır mı?

Glifor farmakolojik özellik olarak diyabet yani şeker hastalarının kullandığı ilaç olarak bilinmektedir. Yani vücuttaki kan şekeri dengesini sağlayan bir tıp ilacıdır. Glifor, zayıflatan şeker ilaçlarından birisi olarak da bilinmektedir. Kan şekeri düzeyinin anormal olduğu bireylerde doktor tarafından, düzene girilmesi adına verilen bu ilaç birçok kişi tarafından zayıflama amaçlı kullanılmaktadır. Kişinin şekere, tatlıya olan hassasiyetini gidererek fazla kalori almasını da engelleyebilen bu mucize ilaç doğru kullanımda mükemmel sonuçlar verecektir.

Glifor Nasıl Kullanılır?

Kanda, vücudun kendi kendi ürettiği glikoz, hastanın kilo almasına sebep olur. Kilo problemi olan kişilerin uygun bir diyetisyene veya sağlık kuruluşlarının obezite bölümlerine başvurmaları gerekmektedir. Doktor tarafından gerekli görülüp uygulanan detaylı kan tahlillerinin ardından eğer bireyin kan şekeri düzeyinde anormallikler var ise bu ilaç diğer şeker ilaçlarına ilave olarak bir tedavi yöntemi olarak verilmektedir. Kişinin böylece glifor sayesinde insülin salınımındaki problemler ortadan kalkacak ve kilo vermesine de yardımcı olacaktır. Ancak hasta, ilacın tek başına kullanıldığında işe yaramayacağını, spor yaparak ve diyetisyen tarafından şeker hastalığı problemi olanlara verilen diyet listesiyle tamamlanarak yararlı olacağını da bilmelidir.

Gliforun Zayıflamaya Etkileri

Vücuttaki glikoz oranının artması kişinin kilo alımına neden olur. Bunu en uygun seviyede tutmak için glifor kullanılır. Kan şekeri bu ilaç sayesinde düzenlendikten sonra kişinin şekere olan bağımlılık seviyesi düşmüş olur. Böylece yemek yeme, şekerli gıda tüketimi, sık sık acıkma hissi ortadan kalkar ve kişi kilo almamış olur.

glifor-zayiflatirmi

Gliforun vücudu direkt zayıflatma yerine dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı etkisi vardır. İlacın sağladığı gözle görülür kilo kaybı, ancak şekerli besinler yemeyi, sık sık besin almayı kesmeye başlamanızdan sonra görebilirsiniz. Ayrıca ilaç kullanımında iştahsızlık meydana geldiği için kişide doğrudan yeme isteği azalır ve bir süre sonra kilo kaybı başlar.

Glifor Kullanmak Zararlı mıdır?

Doktor gözetimi olmadan kullanılması en sağlıklısı olacağı gibi, bilinçli kullanan bireylerde bile belli başlı şikâyetlere de neden olmaktadır. Mide bulantısı, kusma, gaz, isal, kas ağrısı, kabızlık gibi yan etkiler de görülmektedir. Fazla kullanımı vücutta B12 depolarının da azalmasına yol açtığından glifor kullanırken mutlaka bir doktora danışarak hareket edilmelidir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gul dedi ki:

  Merhaba thincal ve gliforu birlikte kullanabilirmiyim tskler Birde homa olculdu 2.25 cikti

 2. Güllü dedi ki:

  Slm 2 yaşında oğlum var günde bir kere emziriyorum insülün direncim olduğu içmem ger3kiyormuş içebilirmiyim acaba

 3. irem dedi ki:

  merhaba bende de insülin direnci var doktorum 1000 mg verdi yaşıma göre kilom fazla ve kısa sürede vermem gerek fakat ben üniversite sınavına hazırlanıyorum ve bu hapın bir yan etkiside aşırı derecede anlama güçlüğü yapmasıymış kullanmıs olan kime sorsam aynı cevabı alıyorum bunun hakkında bilgisi olan varmı? cevap verirseniz çok sevinirim.

 4. Elvan dedi ki:

  Merhaba gulifor u zayıflamak adına kullanıcam günde kaç hap tüketmek gerek yardımcı olurmusunuz

  • admin dedi ki:

   Elvan hanım;
   Glifor, sadece doktor kontrolünde kullanılabilecek bir ilaç olup zayıflama amaçlı kendinizin kullanması sağlık açısından oldukça risklidir.

 5. Emel yucel dedi ki:

  Glikoz yüklenmesinde sekerim 65 e cikarabilindi . doktor glukobal 100 verdi 3 ayda 8 kilo aldım.
  Simdi ilacimi gliforla değiştirdi doktorun
  İnsulin direncim düzeltsin derken hem psikolojik hem de sağlık açısından kilo alınca bozulmalar oldu .
  İki bacak ameliyatlı kilo benim hayatımı kısıtlar oldu
  Düzene binip zayiflamam olurmu
  Tesekkurler

  • admin dedi ki:

   Emel hanım;
   Anladığım kadarı ile zor bir süreç atlatmışsınız.
   Evet, Glifor işe yarar ama tekrar doktora giderek doz hesaplaması yaptırmakta fayda var.

 6. SİBEL KORKMAZ dedi ki:

  insülin direncim var ilacı kullanabilirmiyim