Zayıflama Yöntemleri » Zayıflatır Mı? » Cymbalta Antidepresan Zayıflatıyor Mu?

Cymbalta Antidepresan Zayıflatıyor Mu?

Cymbalta zayıflamak için kullanılan bir ilaç mı? Antidepresan olarak kullanılan Cymbalta kilo aldırabilir mi? Zararları var mıdır?

Antidepresan ilaç kullanımı gereken kişilerin doktorlar tarafından önerilenler arasında yer alan Cymbalta, tesir ve yan etki konusunda benzerlerine göre oldukça etkili bir ilaçtır. İlacın diğer önemli bir yan etkisi ise, vücudun oldukça sakin ve bir yapıda olmayı sağlıyor. Depresyon ve şizofreni hastalıklarının tedavisinde önerilen bu ilaç aynı zamanda büyük ölçüde iştah kesmeye yarıyor. Bu yan etkisi sayesinde birçok kişi tedavi süresinde kilo vermeyi daha kolay hale getirebilir. Ancak belirtmek de fayda var; cymbalta tek başına bir kilo verme ilacı değildir ve göstereceği zayıflama etkisi kişiden kişiye farklılık gösterir.

Cymbalta’nın Zayıflamaya Etkisi

Antidepresan ilaçların yan etkileri bünyeden bünyeye değişiklik gösteren bir durumdur. Bir antidepresan ilacı bir kişide iştahsızlığa yol açarken, bir diğerinde iştahın açılmasına neden olabilir. Bu nedenle Cymbalta antidepresan ilacı kullanmak için kişilerin kendi başlarına verebilecekleri bir karar değildir. Mutlaka bir doktor muayenesi sonrasında doktor uygun görürse başlanabilir. Oldukça güçlü bir antidepresan niteliğinde bir ilaç olması yan etkilerinin de oldukça belirgin şekilde hissedilmesine neden oluyor.

Bu noktada cymbalta kullananların genel olarak gördüğü yan etkiler arasında iştahsızlığa bağlı olarak kilo vermek geliyor. Bu da normal şartlarda kilo vermekte zorlananlar için oldukça sevindirici bir yan etkidir denebilir. Ancak doktorun verdiği kullanma süresini dikkate almak ve sırf kilo vermek adına Cymbalta kullanmamak gerekiyor.

Cymbalta Kilo Aldırır Mı?

Özellikle sinir sistemi üzerinde etki eden ilaçlar kişiden kişiye farklı özellik gösterebilmektedir. Tıpkı stres kimilerine kilo aldırırken kimileri üzerinde zayıflatıcı etki gösterdiği gibi. Cymbalta da kimi kişilerde kilo almaya neden olabilir.

“Cymbalta Antidepresan Zayıflatıyor Mu?” hakkında 5 yorum

  1. Antidepresan olarak hiç vücudu sakinlestirmiyor tam tersi ani sinir atakları yapıyor gergin yapıyor 60lik kullanıyorum faydası yokk

  2. Kesinlikle super bir ilac.daha 1 hafta oldu ve bayaga sakinlestim.ayrica 2.5 kg.verdim.hic yemek yiyemiyorum.azicik da mide bulantisi yapiyor

  3. Cymbalta kilo aldırıyor aşırı iştah açıor evet ilk dönemde mide bulantısı oluyor fakat yemekte yediriyor zaten evet kilo veren insanlar var ama bu yüzde 5 diyebilecek kadar az güzel bi ilaç işe yarıyor fakat zayıflamayı ummayın açık ve net

  4. Ben dört aydır kullanıyorum bu ilacı yaklaşık 10 kilo aldım daha önce farklı bir ilaç kullanıyordum hiç bir sorun yoktu doktorum kilo yapmadığını söylüyor bence kişiye göre değişiyor

  5. Bende de ilk başta mide bulantısı yaptı. Ama daha sonra bu etkisi kalktı her gün spor yapıp aynı yediğim halde kilo almaya başladım.Sakinleştirici etkisi güzel zor bir dönemden geçmeme rağmen sakin atlattım .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir