Duphalac Şurup Zayıflatır mı?

Duphalac şurup, bağırsakların hareketlenmesini sağlayarak, kronik kabızlık rahatsızlığı olan hastalara doktorlar tarafından verilen bir tedavi ilacıdır. Günlük hayatta tuvalete rahatça çıkamayanların bu sorunu yaşayarak kullandığı ishal ilaçları zayıflama yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Vücuttan besinleri bağırsak yoluyla komple atarak alınan besinlerin vücuda yaramamasını aynı zamanda da kalori şeklinde geri dönmemesini sağlamaktadır.

Duphalac Şurubun Zayıflamaya Etkisi

Bağırsak hareketleri yavaş olan kişilerin beslenmeden sonra dışkıyı atamamalarından dolayı vücutlarında kilo artışı meydana gelmektedir. İçinde laktüloz maddesi bulunan ve bağırsaklarda yarattığı laksatif etki, yani rahatça tuvalete çıkarma özelliğiyle bu şurup diyet yapamayanların seçimi haline gelmiştir.

Özellikle diyet yapmayı başaramayan, yeme isteğinin önüne geçemeyen kişiler, diledikleri gibi beslendikten sonra, besinlerini bu şurup yardımıyla bağırsaklardan dışarı atabilecekleri düşüncesiyle olduğundan daha fazla besin almaktadırlar. Bu da kilo vermek isteyenler tarafından uygulanan bir yanlıştır. Ayrıca her bünyenin farklı olduğu ve bir maddenin vücuda göstereceği olumlu ya da olumsuz etkilerin değişkenlik gösterebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Zayıflamak İçin Duphalac Şurup Nasıl Kullanılır?

Bu şurup her ne kadar zayıflama amaçlı kullanılmak istense de sonuçta bir ilaç olduğu için asla doktor gözetimi olmadan kullanılmamalıdır. Günde tek doz alınan Duphalac şurubun bile bağırsakları harekete geçireceği unutulmamalıdır. İlaç 48 saat içinde vücuda ve bağırsaklara etkisini göstermektedir. İlacın etkisi, bağırsaklardan besinleri atarak tamamen temizleme şeklindedir. Tatlı ve kaygan sıvı şeklinde bu şurubun içimi kolaydır.

Duphalac Şurubun Vücuda Yan Etkileri

Kilo verme amaçlı kullanımda ne kadar çok içilirse o kadar kilo veririm orantısıyla hareket edildiğinde ne yazık ki ilaçla ilgili doz aşımları meydana gelir. Kişi şurubun fazla kullanımından ötürü ciddi karın ağrıları yaşayabilir. En yaygın görülen yan etkileri ise isal, bulantı ve kusmadır. Ayrıca ilaç yardımıyla sürekli tuvalete çıkma, ilerde bağırsakların tembelliğine yol açmaktadır ve bağırsaklar şurup olmadan ne yazık ki çalışmamaktadır. Bilinçli bireylerin doktor gözetimi olmadan ilacı kullanmaması, insan sağlığı için en faydalı karar olacaktır.Zira insan sağlığının herşeyden önemli olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Serkan dedi ki:

  Duphalağın içinde bulunan laktüloz vücut tarafından parçalanmaz bu yüzden şekere etkisi yoktur. Bağırsakların tembelliğine yol açmaz, aksine laktüloz bağırsaklarda bulunan faydalı bakterilere yem olarak bu bakterilerin sayısının artmasına katkıda bulunur. Prebiyotik etkisi vardır.

  • deniz dedi ki:

   ben gebelikten sonra kabizlik.sorunu yasadim ve en son doktora gittim.doktor duphalac verdi.inanilmaz.etkili gercekten ise yariyor.bitkisel bir ilac

 2. Gamze dedi ki:

  Duphalac ne kadar içilmeli? Sağlık için bir zararı var mı?

 3. Gül dedi ki:

  Bende kullanıyorum gayet güzel bir ilaçtır

 4. Osman Yalçın dedi ki:

  Duphalac şurup nedir? Doğal bir karışım mı yoksa normal bir ilaç mı? Kabızlık için hep kullanılır mı? 1-2 kere kullanmalık mı?

 5. Seyran dedi ki:

  Duphalac şurup nedir hiç bilmiyordum. İlk kez burada gördüm ve kilo vermek için kullanacağım. Teşekkür ederim.

  • Betül Yücel dedi ki:

   Seyran hanım;
   Duphalac kilo vermek için bilinçsiz şekilde kesinlikle tüketilmez.
   Lütfen bir doktordan yardım almadan kullanmayın.

 6. Şevval dedi ki:

  İshal yapan şurup hızlı kilo vermek için işe yarıyor ama kimseye doktora sormadan kullanmasını önermem. Çok zararlı olabilir. Osmolak ile zayıflama konusundaki yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Her sabah aç karnına içtim ve arkasından en az yarım litre su içip 10 dakika yürüdüm. 5 gün içerisinde 4 kilo verdim. Yediklerime falan da dikkat etmedim. Benim gibi tiroid hastası için mucize bir sonuç.

  • Hasan Köse dedi ki:

   Duphalac şurup kullanıcı yorumları da çok iyi bence de mutlaka doktora danışın. Sonuçta herkesin vücudu farklı, çok zararlı olabilir.

 7. Fırat dedi ki:

  Valla bende görevim gereği akşama kadar oturuyorum ve aşırı derecede Kilo almaya başladım neredeyse 2 günde bir tuvalete çıkar oldum bu ilacı alsam faydası olur mu acaba

 8. Ömür dedi ki:

  Duphalağı annem benim için almış işe yarar mı kullananlar söyleyebilir mi?

 9. Sena dedi ki:

  5 gündür kulanıyorum ama hiç bir faydasını gormedim tuvalet de çıkmıyorum sabah ac akşam ac kulanıyorum hiç bir değişiklik yok

 10. Halil dedi ki:

  Bence kullanıyorsanız bı olcek içip ustune bol su içmenız lazım kı o bağırsaklar harekete gecsın ben kullanıyorum ve çok memnunum

 11. Kebriye Yılmaz dedi ki:

  Bağırsak hareketlerimi son derece arttırdı. Doktoruma danışarak kullandım tabiki. Arkadaşımda etkisini biraz geç gösterdi. Ben kullandıktan bir kaç saat sonra hızlıca sonuç aldım.

 12. Besra dedi ki:

  Bende diyet yaptığım için kabızlık başladı Dr onun için verdi bugün başladım hemen etkisini gördüm bir kaç gün sonra tekrar yazarım fakat yanında probiyotik ve dicetel TB de verdi

  • Diyetisyen Betül Yücel dedi ki:

   Bekliyoruz sonuçları bizimle de paylaşmanızı Besra hanım.
   Sağlıklı günler dilerim.

 13. Nagihan dedi ki:

  Valla zayiflatirmi bilmiyorum.ama yaklasik 6 aydir kullaniyorum bagirsaklar icin cok etkili bir surup.tuvalete cikamama sorunu olanlara tavsiye ederim tabiki doktora danışarak.