Diyet Fıstık Ezmesi Tarifi

Sanılanın aksine fıstık ezmesi, fazla kalorili olmasının yanında sporcular tarafından en çok tercih edilen yüksek enerji kaynağı bir besindir. Düzenli ve kararında tüketildiğinde hem yağların yakına hem de kas gelişimine büyük destek sağladığı bilinmektedir. Bilinen bir diğer gerçek ise fıstık ezmesinin et türevi yiyeceklerden alınabilecek proteinin karşılanmasına muadile olarak üretildiği söylenmektedir. Diyet dönemindeyseniz ve bu lezzetli tarifi daha az kalorili olarak tüketmek istiyorsanız; bu tarife mutlaka şans vermelisiniz. Ayrıca diğer diyet tatlılara göz atmak isterseniz sizi buraya alabiliriz; https://zayiflamaiksiri.com/tag/diyet-tatli-tarifleri/

Diyet Fıstık Ezmesi Tarifi Malzemeleri

Diyet fıstık ezmesi tarifinde ihtiyacınız olan malzemelerin başında 250 gram civarında, kabuklarından ayrılmış ve kavrulmuş fıstık gelmektedir. Kabuklarından ayrılmış fıstıkları 5 dakika kadar kavurmanız yeterlidir. İsteğe bağlı olarak tarifte, 1 yemek kaşığı kadar doğal zeytinyağı, 1 çay kaşığı civarında tuz kullanabilirsiniz. Diğer gerekli malzeme ise, 2 yemek kaşığı civarında tercihen çam balıdır.

Diyet Fıstık Ezmesi Tarifi Tarifi Yapılışı

Diyet sürecinizi daha sağlıklı hale getirmek adına bir egzersiz programı ile destekliyorsanız, bol miktarda proteine ihtiyaç duyacağınız bir gerçektir. Bu eksikliği et türevi yiyecekler yerine, tatlı ihtiyacınızı da giderecek besin maddeleri ile karşılamak istiyorsanız, diyet fıstık ezmesi tarifi tam size göre! Kabuklarından ayırdığınız ve kavurduğunuz fıstıkları un haline gelinceye kadar rondodan geçirin, karışım istediğiniz macun kıvamına geldikten sonra üzerine, zeytinyağı, tuz ve balı ekleyerek iyice karıştırın şeker hastalığı problemi olanlar bu aşamada bal yerine tatlandırıcı da kullanabilirler.

Yorum yapın