Special K Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

Kelloggs markasının Special K isimli diyet ürünü ile uygulanan Special K diyeti, sağlıklı kilo vermek isteyenlerin yapabileceği diyetlerin başında yer almaktadır. 1 haftada 4 kiloya kadar vermenizi mümkün kılan bu diyeti yaparken, günlük 2 litre su tüketmeniz, haftanın 3-4 günü 1’er saatlik egzersiz programı uygulamanız önerilmektedir. Ayrıca günde 3 fincana kadar yeşil çay takviyesi yapabilirsiniz.

Special K Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Special K diyetinin en önemli faydalarının başında; vücudun özellikle diyet döneminde ihtiyacı olan tüm besin değerlerini eksiksiz şekilde sağlamasıdır. Bu yönü ile Special K’nın asla bir şok diyet değil, aksine sağlıklı beslenme listesi olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çağımızın en güzel zayıflama buluşlarından birisi olan Special K ile uzun süreli tokluk hissi yaşanarak fazla kilolardan kurtulmak çok daha basit bir hale gelir.

Special K Diyeti ile Kalıcı Kilo Kaybı

Bir tür tahıl gevreği olan Special K rakiplerinin aksine düşük yağ oranı ve içerdiği bol lif ile ön plana çıkmaktadır. Bu da onu özellikle kahvaltıda ideal öğünlerden birisi haline getirir. Special K diyeti doğru şekilde uygulanırsa bir haftada tam 4 kilo verdirebilir. Bu diyet ile verilen kilo kaybı kişiden kişiye göre değişebilmekle birlikte, minimum kilo kaybının 1 haftada 2 olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Special K Örnek Diyet Listesi

Yorum yapın