Diyet Güllaç Nasıl Yapılır? Kaç Kalori?

Ülkemizde özellikle ramazan ayıyla özdeşlemiş bir tatlı olan güllaç, diyet güllaç tarifi ile diyet listelerinde de kullanılabilecek bir lezzettir. Sizde sıkı bir diyet uyguluyorsanız, ancak tatlı krizlerinizden uzak durmayı bir türlü başaramıyorsanız diyet güllaç tarifi benzeri masum lezzetler ile bu süreçleri olabilecek en az zarar ve kalori alımı ile atlatabilirsiniz. Üsteli diyet güleç sadece sizin için değil, tüm aileniz içinde lezzetli bir tatlı seçeneği olabilir.

İlginizi Çekebilir: Ramazanda Nasıl Zayıflanır?

Diyet Güllaç Tarifi Malzemeleri

Yufka satan yöresel dükkanlara veya büyük marketlerde bulabileceğiniz 4 yaprak güllaç, 1 su bardağı küçük kıyılmamış büyük parçalarda ceviz, yarım çay bardağı doğal gül suyu, 5 su bardağı light süt, 2 su bardağı esmer şeker veya 2 su bardağı şekere denk gelecek miktarda tatlandır ile bu lezzetli tarifi kolayca uygulayabilir ve diyet sürecinizde keyifle tüketebilirsiniz.

Buna da Bakabilirsiniz: Diyet Tatlı Tarifleri

Diyet Güllaç Tarifi Yapılışı

Derin bir tencereye aldığınız light sütü kaynatarak işe başlayın, sonrasında diyet güllaç tarifini, uygulamak için hazırda bulundurduğunuz geniş bir tepsi veya borcama 1 adet güllaç yaprağını serin ve yeterli miktarda kaynamış süt ile ıslatın.

Üzerine 2. Güllaç yaprağını yerleştirdikten sonra yeterli miktarda ceviz serpin ve üzerine bir kat daha güllaç yaprağı serin. Sonrasında ceviz ve güllaç yaprağı sıralamasını takip ederek elinizdeki tüm malzemeyi kullanın. Kalan süte gül suyunu ekleyin ve hazırladığınız tarifin üzerine dökün.

Yorum yapın