Diyet Yaparken Bulgur Pilavı Yenilebilir mi?

Tarihte keşfedilen ve işlenerek kullanılmaya başlanan en eski gıdalardan biri olan bulgur aynı zamanda içerdiği yoğun protein ve vitaminleri sayesinde pek çok diyet listesinin vazgeçilmez ürünü olmayı başarmıştır. Bulgur pilavı ise içerisine koyulacak tereyağı ve lezzetine lezzet katacak sebzeler ile diyet listesinde yer alsa bile kilo almanıza sebep olabilir. Diyet listesinde yer alan bulgur pilavını hazırlarken sadece suda haşlayarak tüketmeniz gerekmektedir. Bol tereyağlı salçalı olarak hatırlayacağınız bulgur pilavı ise size kilolar açısından yarardan çok zarar verecektir. Midenizde şişip bünyenizdeki fazla suyu emerek vücudunuzdaki ödemden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

diyet-yaparken-bulgur-pilavi-yenilebilir-mi

Diyet Listelerinin Protein Kaynağı Bulgur

İçeriğindeki yoğun protein ve vitaminler ile diyet listelerinde sıkça yer alan bulgur et kadar protein içermektedir. Ayrıca midede şişerek tokluk hissi de oluşturduğu için daha kolay kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Lifli yapısı ile de bağırsaklarınızın çalışmasına yardımcı olur ve kabızlık sorunlarının yaşanmasının da önüne geçmekte oldukça etkilidir. Sıcak suda haşlayarak hazırlayacağınız bulgur pilavı ile hem tok kalabilir hem de vücudun ihtiyacı olan maddeleri karşılayarak kolay ve sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Bulgur pilavının kullanılması hazırlanan diyet listenizi oldukça sağlıklı bir hale getirecektir. Az işlenmiş gıdalardan olan bulgur aynı zamanda sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin sıklıkla ve gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir gıda maddesidir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Diyet Yaparken Bulgur Pilavı Yenilebilir mi? için yorumda bulun

    Diyet Yaparken Bulgur Pilavı Yenilebilir mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diyet Yaparken Bulgur Pilavı Yenilebilir mi? için ilk yorumu yapabilirsin.