Zayıflama Yöntemleri » Kaç Kalori? » Elma Kaç Kalori?

Elma Kaç Kalori?

Elma, diyet sürecinde en sık tüketilen meyvelerin başında yer almaktadır. Yüksek lif oranı ve tok tutma özelliği etkili olsa da başta kalori miktarı olmak üzere karbonhidrat ve yağ oranlarının düşük olması bu kadar tercih edilmesinin en büyük nedenidir.

1 Elma Kaç Kalori?

Elma kaç kalori sorusunu cevaplamak için göz önünde bulundurulması gereken elmanın boyutu, cinsi gibi özellikler mevcuttur. Ancak ortalama büyüklükteki bir elmanın kalorisi yaklaşık 70-85 kalori arasıdır.

Yeşil Elma Kaç Kalori?

Yeşil elmanın kalorisi, kırmızı elmaya göre daha düşüktür. Ancak aralarında büyük bir fark bulunmamaktadır. Yine de yeşil elmanın ekşi olması ve lif oranının yüksekliğinden dolayı diyetlerde daha çok önerilmektedir.

Yeşil elmanın kalorisi ortalama 60-75 arası kabul edilmektedir.

Elma Suyu Kaç Kalori?

Elma suyu kalorisi çok yüksek olmamakla beraber, meyveleri her zaman için direkt yemenin diyette daha faydalı olacağını unutmamalısınız.

100 gram elma suyu kalorisi 50 gramdır. 1 su bardağı yaklaşık 200 ml olup, 1 su bardağı elma suyunun kalorisi 200 kalori olarak kabul edilir.

Elma Kaç Kalori Yakar? Elma Yağ Yakar Mı?

Son zamanlarda elma kaç kalori yakar sorusu sizden gelen sorularda sık sık karşımıza çıkmaktadır. Hiç bir yiyecek kalori yakmaz, elma da buna dahildir.

Elma Diyeti

Elma diyeti, sıklıkla uygulanan ve hızlı kilo verdiren diyetler arasında yer almaktadır. Elma diyeti ile ilgili ayrıntılı bilgileri linkte bulabilirsiniz. Elma Zayıflatır Mı? Diyet Yaparken Elma Yemek!

Elma Besin ve Kalori Değerleri

Elmanın Karbonhidrat Değeri

100 gram elmanın içerisinde yaklaşık 11 gram karbonhidrat bulunmaktadır. 200 gramlık 1 orta boy elmanın karbonhidrat değeri ise; 22’dir. Diyet döneminde 60-80 gram arası karbonhidrat alımı daha kolay kilo vermenizi sağlayacağından, bu oranı göz önünde bulundurmanızda fayda bulunmakta.

Elmanın Yağ Değeri

Elmanın yağ değeri son derece düşük olup 1 orta boy elmanın yağ miktarı; 0,8 gram olarak kabul edilir.

Elmanın Protein Değeri

Düşük protein değerine sahip olan elmanın 1 adedinde 0,7 gram protein bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir