En Yaygın 3 Kış Diyeti

Kış aylarında fazla bulunan kilolardan kurtulmak ve yaza daha fit bir görünümde girmek isteyenler için kış diyetleri, dilden dile dolaşmaktadır. Bunlar arasında en yaygın olan 3 kış diyeti, zayıflamaya etki eden diyetlerdir.

Portakal Diyeti

Kışın bolca tüketilmesi gereken portakal, birkaç gün portakal ağırlıklı beslenildiğinde zayıflatma etkisine sahiptir. 3 günde 2 kilo vermeyi vaat eden bu kış diyeti, doktor tavsiyesi dikkate alınarak yapılmalıdır.

Diyetin ilk gününde sadece portakal ve mandalina tüketmenin dışında 3 dilim tost ekmeği ile günün bitirilmesi gerekmektedir. İkinci günde ise yine portakal ile güne başlanmalı ve tok tutucu olarak bir dilim ekmek yanında yoğurt ya da tereyağı tercih edilmelidir.

Lahana Çorbası Diyeti

Lahananın oldukça faydalı olmasının yanı sıra zayıflatıcı etkiye sahip olması lahana diyetini en yaygın kış diyetlerinden biri yapmıştır. Haftada 8 kilonun vücuttan atılmasını sağlayan lahana çorbası diyeti uygulanması çok zor olmayan diyetlerden biridir. Soğan, domates, kereviz, patlıcan ve maydanoz gibi pek çok sebzenin haşlanarak çorba kıvamına getirilmesi ile lahana çorbası kilo vermek isteyenler için hazır hale gelmektedir. Lahananın ödem atıcı özelliğe sahip olması ve diğer sebzelerin besleyiciliği ile sağlıklı bir şekilde zayıflamak mümkündür.

Ender Saraç Diyeti

Sağlıklı zayıflama diyetleri ile tanınan Ender Saraç, kış mevsiminde vücut direncini koruyarak zayıflamanın püf noktalarına birçok diyet listesinde yer vermektedir. 3 günlük diyet programına tabi tutan Ender Saraç, haşlanmış sebze ve meyve tüketiminin ağırlıklı olduğu bir diyet listesi sunmaktadır.

Yorum yapın