Tarkan Diyeti Nasıl Yapılır?

Her yaptıkları ile hayranlarının gündeminde olan ünlüler, dönemsel olarak yaptıkları hızlı kilo verdiren diyetler ile de popüler olmaya devam etmekteler. 20 gün gibi kısa süre de 8 kilo vermeyi başaran Tarkan’ın diyet listesi merak edilenler arasında yer almaktadır. Diyetisyen takibinde yapılan diyet genel olarak protein içeren besinleri tüketmekten iler geliyor.

Tarkan Diyeti Diyet Listesi

Tarkan Diyeti Kahvaltı

Tam buğday ekmeği (1 dilim)

Az yağlı peynir(80 gr)

1 adet yumurta

Yeşilliklerin bol olduğu bir tabak

1 fincan bitki çayı

Tarkan Diyeti Öğle Öğünü

Izgara tavuk ya da balık eti (100 gr)

Salata

Tam buğday ekmeği (2 dilim)

Yoğurt

Tarkan Diyeti Akşam

1 porsiyon etli sebze yemeği (isteğe göre sebze seçimi)

Salata

Tam buğday ekmeği (2 dilim)

Tarkan Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet listesinin dışına çıkmadan birebir uygulanması Tarkan diyetinden olumlu sonuç alınmasını sağlar. Diyetlerin vazgeçilmezi olan spor ise mutlaka yapılması gereklidir. Kısa sürede fazla kilo vermek için oldukça ideal bir diyet listesi, Tarkan’ın forma girmesine katkı sağlamıştır. Zayıflamak için bu diyet şeklini seçenlerin yağlı yiyeceklerden uzak durmaları kesinlikle zorunludur denilebilir. Aksi halde listenin dışına çıkılır ve beklenen kiloyu vermek zorlaşır. Diyeti bol sıvı tüketimi ile desteklemek, vücuttan atılan suyun geri kazanılması için oldukça önemlidir. Diyet sonrasında ulaşılan kilonun korunması da dikkat edilmesi gerekli noktalardan biridir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tarkan Diyeti Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Tarkan Diyeti Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tarkan Diyeti Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.