Murat Topoğlu’nun Göbek Eriten Kürü Nasıl Yapılır?

Bayanların ve erkeklerin ortak sorunu olan göbek, bir müddet sonra can sıkıcı bir problem haline gelmektedir. Göbekte oluşan fazla yağlar yüzünden ortaya çirkin bir görüntü de çıkmaktadır. Giyilen kıyafetlerin yakışmaması, dar giysilerden göbeklerin dışarı fırlaması gibi sonuçlar yüzünden fazla kilosu göbek bölgesinde toplanan kişiler bu problemlerine çözüm olması için çeşitli diyetler yapmaktadır. Uzman Doktor Murat Topoğlu da bu şekilde şikayetleri olan bireyler için göbek eriten bir kür hazırlamıştır.

Murat Topoğlu Göbek Eriten Kür Ne İşe Yarar?

Fazla kiloları göbek bölgesinde toplananlar için adından da anlaşılacağı üzere bu formül oldukça işe yaramaktadır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı hızlandıran, sağlıklı bir şekilde alınan kiloların geri verilmesini sağlayan bu diyet sayesinde çoğu insan hayallerindeki vücuda kavuşabilir. Göbek bölgesinde toplanan ve yanlardan fışkıran fazla yağları kısa sürede eritmenize yardımcı olan Murat Topoğlu göbek eriten kür düzenli ve doğru uygulanmalıdır. Doğru uygulandığı takdirde yağlarınızı eritmemeniz mümkün değildir.

Murat Topoğlu Göbek Eriten Kür Tarifi

 1. Günde en az 2 litre su içmediğiniz takdirde yağ yakmanız ve kilo vermeniz yavaşlamaktadır. Vücuda giren su sayesinde fazla birikmiş yağlar kendiliğinden yakılmaktadır. Fazla kilosu olan kişilerin normal bireylerden daha fazla su içmeleri gerekmektedir. Su yerine maden suyu aynı işlevi görmeyeceği için tavsiye edilmemektedir.
 2. Acılı ve tadı keskin olan baharatlar metabolizmayı hızlandırarak kalorileri yakmaya yardımcı olur. Özellikle kırmızı biberi günün iki öğününde yemeklerinize katmayı unutmayın.
 3. Karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenmek hem vücut sağlığı için hem de kas oluşumu için önem teşkil eder. Günde en az iki kez yağsız şekilde tavuk, balık gibi besinler tüketmelisiniz.
 4. Tuz seçimi yaparken iyotlu olmasına özellikle özen göstermelisiniz. İyot enerji üretimini fazlalaştırmaktadır.

Murat Topoğlu Göbek Yağlarını Yakmaya Yarayan Gıdalar

Yurtdışında gözde bir meyve olan cranberry Türkçesi yaban mersini, vücuttan fazla suyun atılmasına yardımcı olur. Özellikle taze sıkılmış olarak tüketilen yaban mersini suyu vücuttaki fazla ödemi atarak göbeğin erimesini sağlar.

Vücuttan ödemi attıran bir besin daha domatestir. Suyunun çok daha faydalı olduğu bu besin ile vücutta biriken sulardan kurtulmanız çok kolaydır. Domates suyuna eklenen karabiber baharatı da etkisini çok daha fazla arttırmaktadır.

Karaciğere de iyi gelen enginar vücuttaki yağı yakmada büyük rol oynar. Gün içinde bir fincan enginar suyu tüketmeniz halinde vücudunuz enerji yakmak için çaba sarf edecektir bu çaba ile

Murat Topoğlu Göbek Eritirken Tok Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

 • Kahvaltı edilmeden evden çıkıldığında öğlen saatleri geldiği zaman açlık hissi tavan oluyor ve gereksiz gıdalar vücuda giriyor ya da öğle yemeği porsiyonları abartılmaktadır. Bunun önüne geçmek için Doktor Murat Topoğlu’nun önerisi sabahları mutlaka kahvaltı öğününü atlamadan evden çıkmanız. Kahvaltı sırasında lifli, kepekli ve tahıllı besinler yemelisiniz
 • Tokluk hormonu salgılayan pinoleik asit antep fıstığının içinde bulunmaktadır. Kahvaltınız sırasında bir kaşık antep fıstığını müslinin içine katmanız gün boyunca sizin tok kalmanızı sağlayacaktır.
 • İçerdiği lif sayesinde gün boyu tok kalmanızı sağlayacak olan sebzeleri hayatınızın baş köşesine yerleştirin. Her öğünde mutlaka bir porsiyon kadar sebze yemeği tüketin.
 • Ana yemek yemeden önce çorba içmek mideyi tok tutar ve ana yemekten az yemenizi sağlar.
 • İştah azaltan bir meyve olan greyfurt etkisini göstermesi için yemeklerden en az yarım saat önce tüketilmelidir.
 • Yağ yakma özelliğine sahip olan mate çayını acıkma hissettiğinizde içtiğinizde hem açlığınızı bastıracak hem de kalori yakmanızı sağlayacaktır.
 • Beyin doyma sinyalini 20 dakika sonra verdiği için yemeği yavaş yemenizde fayda vardır.

Yorum yapın