Rus Diyeti İle Zayıflama

Her gün yeni bir zayıflama yöntemi listelere ekleniyor. Son zamanlarda hızlı kilo verdiren diyetlerinden bir tanesi de Rus diyeti olup, birçok kişi tarafından uygulanmaktadır. Rus kadınlar tarafından sıklıkla yapılan bu diyet günümüzde Türkiye’de de uygulanmaya başlandı. Birçok diyetisyen ve zayıflama merkezi tarafından önerilen Rus diyeti ile 10 günde 5 kilo verebilirsiniz.


Sıkı Bir Vücut İçin Rus Diyeti

Tatilde çocuk sahibi Rus kadınları görüp fiziklerine imreniyorsanız, fiziklerine ne kadar dikkat ettiklerini anlamışsınızdır. Birçok Rus, formunu bu diyetle sağlıyor. Rus diyetinin birçok püf noktası vardır. Bu püf noktalarına dikkat ederek diyeti uyguladığınızda, sizde onlar kadar düzgün bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Rus Diyetinin Altın Kuralları

Rus diyetinde belirli ölçüler söz konusudur. Bu nedenle bir mutfak tartınız yoksa mutlaka bir tane edinmelisiniz. Her yediğinizi bu belirtilen ölçülere göre yemelisiniz, göz kararı yemek ayarlaması, kalori hesabı asla yapmamalısınız. Her yemekten önce iki bardak su içmeyi de unutmayın. Kızartma Rus diyetinde asla yer almamaktadır. Bunun yerine et, balık tüketirken haşlama veya ızgara olmasına özen göstermelisiniz. Rus diyeti, uzmanlara göre yılda sadece 2 kere uygulanmalıdır. Tek tip beslenerek kilo vermek bir süre sonra sağlık problemlerine yol açabilir.

Rus Diyeti Listesi

Rus diyeti yaparken kahvaltı önemlidir. Kahvaltıda taze sıkılmış elma, portakal gibi bir meyve suyu veya sade bir kahve içebilirsiniz. Kahvaltıda küçük sandviç veya tostun yanında roka gibi sebze, yeşillik tüketmeyi unutmayın. Öğle ve akşam yemeklerinde de sebze, meyve ağırlıklı beslenilmelidir. Rus diyeti yapıyorsanız, turşu,  tatlı, çikolata, kızartma, şeker, bal ve her türlü tatlandırıcı, ekmek ve süt ürünlerinden uzak durmalısınız. Rus diyetinde hiçbir meyve yer almamaktadır. Rus diyeti yapmak istiyorsanız televizyon karşısında meyve keyfi yapmayı bir süreliğine unutmalısınız. Şok diyetlerden olan Rus diyetini 12 günden ve yılda 2 defadan fazla yapmamalısınız. Rus diyetinde birçok besin ve vitaminden uzak durulmaktadır. Bu da sağlık açısından son derece tehlikelidir. Bunun için uzun süre uygulamaktan kaçınmalısınız. Rus diyeti yapmadan önce diyetisyeninizle görüşerek size uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz.


Rus Diyetinde Tüketilebilecek Gıdalar

 • Sabahları mutlaka 2 adet yumurta ile güne başlanmalı
 • Sınırsız miktarda havuç ve patates harici sebze
 • Beyaz etlerin ızgara halleri
 • Sınırsız mantar(Ne kadar çok, o kadar iyi)
 • Yağ içermeyen salam
 • Mümkün oldukça fazla miktarda yeşil çay
 • Sınırsız şekersiz çay
 • Sınırsız şekersiz kahve

 


Rus Diyetinin Yasaklı Yiyecekleri

 • Süt ve süt ürünleri
 • Türü fark etmeksizin ekmek
 • Meyvelerin tamamı
 • Turşu gibi içerisinde fazla miktarda tuz içeren gıdalar
 • Şeker ve tatlandırıcı içeren tüm besinler

 

10 Günlük Rus Diyeti İle Ne Kadar Kilo Verilir?

 

Bu diyete başlamayı planlayan kadınların yapanlara en çok sorduğu soru; Rus diyeti ile kaç kilo verdiniz? Oluyor. Ancak ne yazık ki net bir rakam belirtmek mümkün değil. Genelleme yapıldığında ise; diyete birebir uyan ve 70 kg civarındaki bir kadın 8-10 kg verebilmektedir. Kilonuz daha fazla ise; vereceğiniz miktar daha fazla, daha düşükse daha az olacaktır. Ayrıca yaş da önemli bir etkendir.

Hızlı Kilo Verme kategorisindeki diğer yazılar da ilginizi çekebilir.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Gonca dedi ki:

  Ne yiyeceğiz 😀