Soğan Kürü Zayıflatır Mı?

Sağlık ve lezzet açısından sofralarımızdan eksik etmediğimiz, “soğan” vücudumuz için birçok vitamini içerisinde barındırıyor. İçerisinde bulunan B, C, A vitaminleri, fosfor, iyot, kükürt ve benzer bir çok maddeler sayesinde hastalıklara karşı antibiyotik olarak kullandığımız soğan, zayıflama konusunda da bizlere yardımcı oluyor.

Soğan Kürünü Kullanabileceğiniz Alanlar

Bitkisel ve evde hazırlayabileceğiniz bir kür olan “soğan kürü” sadece kilo vermenizde değil, birçok alanda sizin yardımcınız olacak.

  • Fazla kilolarınızdan kurtulma
  • Polikistik Over
  • Hamile Kalma
  • İyi huylu prostat büyümesi
  • Kıl Dönmesi
  • Menopoz

Fazlalıklardan Soğan Kürü İle Kurtulun

Uzun süren zayıflama maratonu sonucunda istedikleri sonucu elde edemeyenler, akupunkturdan, bıçak altına yatmaya kadar birçok yöntem deniyor. Günümüzde birçok yerde karşımıza çıkan “mucize diyet” etiketindeki diyetler sağlıksız beslenme ile birlikte çeşitli sağlık sorunlarına yol açıyor.

Şimdiye kadar gitmediğiniz spor salonu, denemediğiniz diyet, dolaşmadığınız diyetisyen kalmadıysa ve hala dilediğiniz kıyafetin içerisine giremiyorsanız, dikkat! Sizlerde metabolizmanızın yavaş çalışması nedeniyle kilo veremiyor olabilirsiniz.

Soğan kürü sayesinde metabolizmanız hızlanacak, vücudunuzdaki toksinlerden arınacak ve daha hızlı sonuçlara ulaşacaksınız.

Soğan Kürü Yapılışı

Televizyon programlarında da İbrahim Saraçoğlu gibi doktorlar tarafından defalarca tavsiye edilen ve etkili sonuçlar alınan bu kür nasıl hazırlanır?

Soğan kürünü elde etmeniz için 1 litre Su ve 2 orta boy soğan yeterli. Kaynayan suyun içerisine kabukları soyulmuş soğanları 4 parçaya bölerek ekleyin. Kaynayan soğan suyunu 5 dk. daha ateşte bekledikten sonra ocağı kapatarak soğumaya bırakın.

Soğan Kürü Uygulanışı

Hazırladığınız soğan kürünü, aç karnına 1 bardak ve her yemekten 15 – 20 dakika önce 1 bardak şeklinde tüketebilirsiniz. Hazırladığınız soğan kürünü 72 saat içerisinde tüketmeniz gerekir.

Kilo vermenize yardımcı olması için kullandığınız küre 6 – 8 hafta düzenli olarak devam ettiğinizde fayda görmeye başlayacaksınız. Toksinlerden arınmak için ise 15 gün kullanmanız yeterli olacaktır.

Bir başka; zayıflatan kür olan kiraz sapı çayı yazımızdan da yararlanabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu genç bir diyetisyenim. Zayiflamaiksiri.com sitesinden geniş bir kitleye ulaşmak ve insanların kilo verme süreçlerinde destek olmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Soğan Kürü Zayıflatır Mı? için yorumda bulun

    Soğan Kürü Zayıflatır Mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Soğan Kürü Zayıflatır Mı? için ilk yorumu yapabilirsin.