Tarçınlı Süt Zayıflatır Mı?

Süt insan vücudu için vazgeçilmez bir besindir, özellikle küçük yaşlardan itibaren düzenli tüketilmesi içeriğindeki yoğun kalsiyum ve diğer mineraller sayesinde güçlü bir kemik yapısına sahip olmayı sağlar ve ilerleyen yaşlarda kemik erimesi, osteoporoz gibi hastalıklara karşı vücudu koruma altına alır.

Tarçın ise yüzyıllardır kullanılan bir baharat olup genellikle solunum yolu hastalıklarının tedavisinde, akciğer enfeksiyonlarında, nezle ve mide ağrılarının giderilmesinde tercih edilir. Ayrıca mutfaklarımızda çeşitli tatlı tariflerinde özellikle sütlü tatlılarda bolca kullanılır.

Tarçınlı Süt İçmek Ne İşe Yarar?

Yapılan araştırmalar ve kullananların geri dönüşlerine bakıldığında bu iki mucizevî ürün bir araya geldiğinde farklı bir mekanizma ortaya çıkardığı görülmektedir. Günde düzenli ve belirli bir miktarda tarçınlı süt içmek metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakımının çok daha seri bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bir diğer önemli etken ise tarçının size uzun süre doygunluk hissi verecek olmasıdır. Bu yolla bir ölçek tarçınla karıştırdığınız yağsız olmasını tercih edeceğiniz bir bardak (200 ml) sütü tükettiğinizde uzun bir süre eliniz yemeğe gitmeyecektir. Bu karışımda atlanmaması gereken bir diğer etken, kalsiyumun kemikleri ve kasları güçlendirmesi, bu yolla da yağ yakımını önemli ölçüde hızlandırmasıdır.

Zayıflamak İçin Tarçınlı Süt Nasıl Tüketilir?

Süt şekerine veya tarçına alerjisi olmayan kullanıcılar her gün iki bardak tarçınlı süt tüketebilir. Bir çay kaşığı tarçının bir bardak süt ile karışmasıyla oluşacak içeceğinizi içme saatleriniz asıl önemli faktördür. Uzman tavsiyelerine göre ilk bardağınızı akşam yemeğinizden iki saat önce, ikinci bardağınızı yatmadan 3 saat önce içmeniz en elverişli kullanım şeklidir.

Kilo Vermek İçin Tarçınlı Süt İçmenin Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Kullanıcılar üzerinde herhangi bir yan etkisi tespit edilmemiş bu tarif ikisi de birbirinde doğal içeriklerden oluştuğu için vücudunuza bir zarar verme riskini en aza indirgemiş durumdadır. Ancak herhangi bir yan etki hissettiğinizde yinede doktorunuza veya diyetisyeninize mutlaka başvurmalısınız. Düzenli ve dikkatli kullanımla hem keyifli bir şekilde tarçınlı sütünüzü tüketebilir hem de aç kalmadan bir ayda 3 ila 5 kilo arası zayıflamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorum yapın