Zayıflama Yöntemleri » Zayıflama » Alfa Lipoik Asit Zayıflatır Mı?

Alfa Lipoik Asit Zayıflatır Mı?

Alfa Lipoik Asit Zayıflatır Mı

Alfa Lipoik asit insanların az miktarda üretebildiği fakat bitkilerde ve hayvanlarda son derece fazla üretilebilen vitamin benzeri bir maddedir. Bu maddenin yararları saymakla bitmez. Yaşlanmaya karşı önemli bir kalkan olması, zayıflamaya destek olması ve kansere karşı koruyucu hatta tedavi edici etki göstermesi bu yararlardan sadece bir kaçıdır.

Alfa Lipoik Asit Zayıflatır Mı?

Alfa Lipoik Asit çok yüksek miktarda antioksidan içerir. Bu özelliği ile C ve E vitaminlerini bile geride bırakacak kadar güçlüdür. Antioksidanlar zayıflama için oldukça önemlidir çünkü vücutta biriken serbest radikallerden kurtulmak sizin çok daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır. Ayrıca Alfa Lipoik Asit, insülin direncini düzenleyerek ani açlık krizlerine, iştah açıklığına ve tatlı krizlerine engel olur. Bu da gün içerisinde gereksiz yere kalori alımınızın önüne geçer. Bununla birlikte Alfa Lipoik Asit’in bir diğer zayıflamaya olan etkisi ise, hem yağda hem de suda çözünebilen bir madde olduğu için yağı hızlıca enerjiye dönüştürebilir. Bu sebeple yağ yakımını hızlandıracağı için kilo vermenizi de kolaylaştıracaktır.

Alfa Lipoik Asit’in Faydaları Nelerdir? Nelerde Bulunur?

Alfa Lipoik Asit, fazla şeker tüketimine bağlı olarak ölmeye başlayan ve bunun sonucunda da yaşlanmaya başlayan cildi ve cilt hücrelerini onarır. Cilt yaşlanmasının önüne geçer. Biliyorsunuz yaş ilerledikçe yaşınızı göstermek ve ya yaşınızdan daha az ya da daha fazla göstermek tamamen gençlik ve orta yaşlı dönemlerde yapacağınız tercihlere bağlıdır. Alfa Lipoik Asit en fazla kırmızı ette bulunur. Kırmızı et olarak inek eti tercih edebilirsiniz. Bunun dışında da en az ette olduğu kadar bazı bitkilerde de Alfa Lipoik Asit bulunmaktadır. Bu bitkiler brokoli, bürüksel lahanası ve ıspanak gibi yeşil yapraklı bitkilerdir.

Alfa Lipoik Asit Harici Olarak Bulunur Mu?

Alfa Lipoik Asit, eczanelerde tablet şeklinde de bulabilirsiniz ancak almadan önce doktorunuza danışmanızda yarar vardır. Çünkü tabletlerin miligramları günlük ihtiyacınızın üzerine çıkabilir ve bu durumda ters etkiler yaratabilir. Ancak en güzeli az kızarmış etten ve taze sebzelerden Alfa Lipoik Asit takviyesini almaktır. Vücudunuzun da bir miktar Alfa Lipoik Asit ürettiğini unutmayın.

“Alfa Lipoik Asit Zayıflatır Mı?” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir