Patates Ve Kayısı Diyeti Yorumları

Öncelikle tek tip besin ile yapılan diyetlere ‘Şok Diyet’ denmektedir. Şok diyetler kesinlikle sağlıklı diyetler değillerdir. Ayrıca bu tarz diyetlere Şok isminin verilmesinin nedeni ise bir hafta on gün süre ile ani kilo kaybı yaşatmasıdır.

Kayısı Ve Patates Diyeti Yorumları

Kayısı ve Patates diyetini uygulayan hanımlar diyetin başarısı konusunda ikiye ayrılmış durumdalar diyebiliriz. Öncelikle diyeti hakkıyla yerine getiren hanımlar, diyeti yaptıklarını ve kısa sürede 4-5 kilo verdiklerini vurgulamışlardır. Kısa zamanda bu kadar kilo verdikleri içinde tavsiye etmektedirler. Ancak bazı hanımlar ise tek tip beslenmenin bağırsaklarında probleme yol açtığını belirtmiştir. Bununla birlikte bir hafta süre ile neredeyse tek bir besin ile beslenmek hem açlık olarak hem de psikolojik olarak zorladığı için diyetin son derece zor olduğunu ve işe yaramadığını belirtmişlerdir. Ancak zaten her diyetin her insana uyması mümkün değildir. Üstelik diyette ara öğün bulunmaması da diyeti zorlaştıran bir diğer etmendir.

Kayısı Ve Patates Diyeti İşe Yarıyor Mu?

Kayısı ve Patates diyetini bozmadan uygularsanız tabi ki kısa sürede bir kilo kaybı yaşayacaksınız. Çünkü diyetin günlük kalori miktarı 600’dür. Fakat normal bir yetişkinin günlük alması gereken minimum kalori miktarı ise 1200’dür. Siz günlük olarak besin değerlerinizi ve kalori miktarınızı yarı yarıya düşürürseniz kilo kaybı yaşamak kaçınılmaz olacaktır. Ancak bu hiç sağlıklı değildir.

Vücudun ve organların gerektiği şekilde çalışması hatta ruh sağlığı için bu kadar düşük kalorili diyet yapmak çok sakıncalıdır. Ayrıca 600 kalori almaya sürekli devam edemeyeceğiniz için normal beslenme düzeninize döndüğünüzde vücut mahrum kaldığı şeyleri fazlası ile depolayacak ve ani kilo alımı yaşayacaksınız.

Kayısı Ve Patates Diyeti Ne Kadar Süre Yapılmalı?

Kayısı ve Patates diyetini yapmaya karar verirseniz kesinlikle 1 haftalık süreyi geçirmemeniz gerekiyor. Zaten diyet listesi 1 hafta için hazırlanmış durumda. Bir hafta sonunda bırakmanız gerekmektedir. Eğer diyeti tekrarlama ihtiyacı duyarsanız ikinci kez aynı diyeti yapmak için en az iki hafta beklemeniz gerekmektedir ki vücudunuz kendisini toparlayabilsin.

Patates Kayısı Diyeti Listesi

patates-kayisi-diyeti-listesi

Yorum yapın